Постанова від 17.08.2010 по справі 2а-3726/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

17.08.2010 р. Справа № 2а-3726/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С.,

представника позивача: ОСОБА_1, довіреність № 41/1-8-585п, від 15.12.09 р.,

представника відповідача: не прибув,

прокурора: Коробченко Д.М., посвідчення № 239, видане 03.02.10 р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомпрокурора м. Миколаєва, вул. Бузький бульвар, 15, м. Миколаїв, 54015

в інтересах держави в особіГоловної ДІ на автомобільному транспорті, вул. Перемоги, 14, м. Київ, 01001 Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області, вул. Будівельників, 15 А, м. Миколаїв, 54042

доСПД ОСОБА_2, АДРЕСА_1, 54058

простягнення фінансової санкції у сумі 1700,0 грн.,

ВСТАНОВИВ:

До суду з адміністративним позовом звернувся прокурор м. Миколаєва в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції у сумі 1700 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем не виконана постанова про застосування фінансових санкцій №075746 від 02.03.10 року.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі і просять його задовольнити з вищенаведених підстав.

Відповідач у судове засідання не прибув. Ухвала суду про відкриття провадження в адміністративній справі і призначення справи до судового розгляду від 14.06.10р. з позовною заявою та повістка про виклик до суду, направлені за юридичною адресою відповідача, вказаною позивачем у позовній заяві, до суду без вручення адресату не повернулись.

Відповідач, згідно ст. ст. 19, 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.12-13).

Приписи Кодексу адміністративного судочинства України, не передбачають з'ясування судом або стороною у справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.

У відповідності до ст. 160 ч. 3 КАС України, у судовому засіданні 17.08.10 р., судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Вирішуючи адміністративну справу, суд встановив наступне.

Згідно п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція) здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Відповідно до п. 1 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України "Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

Відповідно до п. 4 пп. 2 наказу Міністерства транспорту та зв'язку України "Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", одним з основних завдань територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження суб'єкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

25.02.10 р. на підставі завдання на перевірку державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області була проведена перевірка суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

За результатами перевірки був складений акт №166808 від 25.02.10р., згідно якого було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 ч. 1 абз. 3 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” - відсутня ліцензійна картка (а. с. 11).

Згідно ст. 60 ч. 1 абз. 3 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції: за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

23.03.10 р. постановою №075746 про застосування фінансових санкцій, заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області за вищевикладені порушення до відповідача застосовано штраф в сумі 1700,0 грн. (а. с.7).

Постанова була надіслана відповідачу і отримана ним 14.04.10р., про що свідчить підпис відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (а. с. 8).

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідач постанову №075746 від 23.03.10р. про застосування фінансових санкцій не оскаржив, але добровільно штраф не сплатив.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 160 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 54058, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, в дохід державного бюджету Заводського району м. Миколаєва (р/р 31118106700003 в ГУДКУ у Миколаївській області, КЕКД 21081100, МФО 826013, ЄДРПОУ 23626096) фінансову санкцію у сумі 1700,0 грн.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства Україні, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Постанова в повному обсязі складена

19 серпня 2010 р.

Суддя А. О. Мороз