про залишення позовної заяви без руху
03 вересня 2015 року Справа № 810/4144/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши
позовну заяву1) ОСОБА_1, 2) ОСОБА_2, 3) ОСОБА_3,
доРеєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області
провизнання протиправним та скасування повідомлення, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду з позовом до Реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області про визнання протиправним та скасування повідомлення від 08.07.2015 № 483 про залишення документів без розгляду, зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
В силу положень частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (частина друга статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції що діяла до 31.08.2015 включно), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, за подання адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
У разі, якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом (частина шоста статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI).
Як встановлено судом, із даною позовною заявою до суду звернулись три позивачі: ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
До позовної заяви долучено квитанцію від 31.08.2015 № 40_'08Z про сплату судового збору ОСОБА_1.
Разом з тим, окремих платіжних документів про сплату судового збору позивачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 матеріали, додані до позовної заяви, не містять.
Крім того, наведена вище квитанція свідчить про сплату судового збору, розмір якого не відповідає вимогам, передбаченим Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Судом також встановлено, що повідомлення від 08.07.2015 № 483 про залишення документів без розгляду, що оскаржується позивачами, винесено державним реєстратором Реєстраційної служби Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області ОСОБА_4
Разом з тим, в якості відповідача позивачами зазначено виключно Реєстраційну службу Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області та не вказано, які саме їх права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин були порушені відповідачем, які владні управлінські функції на основі законодавства він здійснював відносно них та не визначено суб'єктивне право, що підлягає захисту судом, і яке порушив відповідач.
Наведені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачам часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 1 жовтня 2015 року шляхом подання до суду доказів сплати позивачами судового збору в порядку та розмірах, визначених статтями 4 та 6 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI; приведення позовної заяви та її копії у відповідність вимогам частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (у тому числі шляхом уточнення позовних вимог та/або відповідачів у справі) з урахуванням приписів частини третьої цієї статті та наведених вище висновків суду.
Враховуючи викладене та керуючись частиною першою статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачам у строк до 01 жовтня 2015 року усунути наведені в даній ухвалі недоліки у вказаний спосіб.
3. Попередити позивачів про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копії ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачам невідкладно.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Харченко С.В.