Справа № 2-а-341/2010 рік
15 червня 2010 року Козівський районний суд
Тернопільської області
в складі: головуючого судді Вирста М.М.
при секретарі Фещак Г.М.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до УДАІ при УМВС України в Львівській області про скасування постанови серії ВС № 231131 в справі про адміністративне правопорушення від 26 березня 2010 року,
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до УДАІ при УМВС України в Львівській області про скасування постанови серії ВС № 231131 в справі про адміністративне правопорушення від 26 березня 2010 року, в якому вказує, що 26 травня 2010 року отримав із відділу Державної виконавчої служби Козівського районного управління юстиції постанову про відкриття виконавчого провадження. Позивач звернувся у відділ ДВС за роз'ясненнями і йому було повідомлено, що виконавче провадження відкрите на підставі постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВС № 231131 від 26 березня 2010 року.
Згідно даної постанови позивача було визнано винним у тому, що 26 березня 2010 року в 02 год. 30 хв. керуючи автомобілем Пежо д.н.з DW 229 LR в с. В. Синевидне, Сколівського району, Львівської області перевищив встановлене обмеження швидкості руху в населеному пункті , рухаючись із швидкістю 85 км./год, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
Позивач із постановою про накладення адміністративного стягнення не згідний, вважає її неправомірною та необґрунтованою, винесеною із порушенням вимог чинного законодавства, та просить скасувати постанову серії ВС № 231131 в справі про адміністративне правопорушення від 26 березня 2010 року про накладення на нього адміністративного стягнення в розмірі 255 гривень, а провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, та пояснив, що 26 березня 2010 року в 02 год. 30 хв. керуючи автомобілем Пежо д.н.з DW 229 LR в с. В. Синевидне, Сколівського району, Львівської області був зупинений працівниками ДАІ, які сказали, що позивач порушив правила дорожнього руху, перевищивши швидкість. Позивач із інспектором не погодився, проте інспектор не вислухавши пояснень позивача виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, копію якої позивачеві не надав.
Просить поновити строк для оскарження постанови серії ВС № 231131 в справі про адміністративне правопорушення від 26 березня 2010 року, оскільки отримав її лише 26 травня 2010 року.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, перевіривши законність та обґрунтованість винесеної постанови, вважає, що позов підлягає задоволенню, винесену постанову слід скасувати, а справу провадженням закрити.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
В судовому засіданні встановлено, що 26 березня 2010 року інспектором Стрийського взводу ДПС ДАІ ОСОБА_2 винесено постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ВС № 231131, якою позивача було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
Згідно даної постанови позивача було визнано винним у тому, що 26 березня 2010 року в 02 год. 30 хв. керуючи автомобілем Пежо д.н.з DW 229 LR в с. В. Синевидне, Сколівського району, Львівської області перевищив встановлене обмеження швидкості руху в населеному пункті , рухаючись із швидкістю 85 км./год, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
За клопотанням позивача йому слід продовжити строк для оскарження вищевказаної постанови, оскільки про її існування він дізнався лише 26 травня 2010 року, коли отримав постанову із відділу Державної виконавчої служби Козівського районного управління юстиції.
Згідно із ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення у разі його оформлення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності. Як вбачається із матеріалів справи та з пояснення позивача протокол про вищевказане адміністративне правопорушення не складався та екземпляр протоколу ОСОБА_1 не був вручений.
Також при винесені постанови на місці фіксації адміністративного правопорушення було порушено право позивача ОСОБА_1, передбачене частиною 1 статті 268 КУпАП, яка передбачає, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, а також при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката.
Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні не знайшов підтвердження сам факт вчинення позивачем ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП. Відповідачем не представлено належних доказів про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, в той час, коли відповідно до ст. 71 КАСУ в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.
На підставі наведеного, суд вважає, що постанова інспектора Стрийського взводу ДПС ДАІ ОСОБА_2 була винесена із порушенням положень КУпАП, без належних доказів, які б підтверджували вчинення адміністративного правопорушення, із порушенням прав позивача, а тому постанову від 26 березня 2010 року в справі про вчинення адміністративного правопорушення та накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень слід скасувати, а справу провадженням закрити.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 18, 70, 71, 86, 160, 161, 163 КАС України, ст. ст. 9, 33, 34, 35, 245, 247, 254, 256, 268, 291, 292, 293, 294 КУпАП, суд,-
Позовні вимоги ОСОБА_1 до УДАІ при УМВС України в Львівській області про скасування постанови серії ВС № 231131 в справі про адміністративне правопорушення від 26 березня 2010 року - задоволити.
Поновити термін оскарження постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ВС № 231131 від 26 березня 2010 року.
Скасувати постанову серії ВС № 231131 в справі про адміністративне правопорушення від 26 березня 2010 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень.
Справу провадженням закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Козівський районний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, а апеляційна скарга - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис.
З оригіналом: вірно.