Справа № 1319/11220/2012
Номер рядка звіту 91
6 грудня 2012 року, Сихівський районний суд м.Львова в складі: головуючого -судді - Волоско І.Р., при секретарі - Соколовій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у Франківському районі м.Львова про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення , -
ОСОБА_1 просить суд скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 05.10.2012р. винесену Управлінням Пенсійного Фонду України у Франківському районі м.Львова про притягнення його до адміністративної відповідальності по ч.3 ст.165-1 КУ пАП -за порушення ч.8 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування”Постанову вважає незаконною, оскільки не враховано обставин відсутності його вини у даному правопорушенні , не досліджено в повному обсязі обставин часткової сплати єдиного внеску; зокрема , Управління капітального будівництва ЛМР є структурним підрозділом , утримується по спецфонду за рахунок відрахувань на утримання служби замовника, тому лише при оплаті виконаних робіт з бюджетів всіх рівні, УКБ має можливість проводити оплату внесків до пенсійного фонду, виплачувати заробітну плату працівникам, тощо; начальник управління розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання апарату управління та несе відповідальність за цільове їх використання. У зв”зку із складним фінансовим становищем, відсутністю коштів на рахунках управління , утворилась заборгованість по виплаті заробітної плати за вересень-жовтень 2012р, яка на даний час становить 230 854,29 грн.; ним вживались заходи щодо виділення коштів на фінансування видатків для оплати виконаних робіт ; були звернення мера міста до Президента України та до Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 з футболу з приводу погашення боргу щодо фінансування ремонту доріг у Львові на загальну суму 220 млн. грн. Тому позивач вважає, що немає його вини у несвоєчасній повній сплаті єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування, т ому постанову просить скасувати.
Представник відповідача-Управління Пенсійного фонду у Франківському районі м.Львова проти позову заперечила, вважає постанову по справі про адміністративне правопорушення від 05.10.2012р. щодо ОСОБА_1 законною; єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника; відсут ність коштів на рахунку підприємства не є обставиною, що виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Суд, розглянувши доводи сторін, з”ясувавши обставини справи та надані докази, вважає, що оскаржувана постанова підлягає скасуванню, з в рахуванням наступного.
Відповідно до ст..ст.9,10,11 КУпАП адміністративним правопорушенням \проступком визнається протиправна, винна \ умисна або необережна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність; адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила , усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків; адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа , яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачати.
Відповідно до ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Судом встановлено, що постановою по справі про адміністративне правопорушення від 05.10.2012р. винесеною Управлінням Пенсійного Фонду України у Франківському районі м.Львова ОСОБА_1 , як виконуючого обов”язки начальника управління капітального будівництва Львівської міської ради притягнено до адміністративної відповідальності по ч.3 ст.165-1 КУ пАП -за порушення ч.8 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування”.
Згідно з Положенням про управління капітального будівництва Львівської міської ради , УКБ ЛМР є структурним підрозділом Львівської міської ради, утримується по спецфонду за рахунок відрахувань на утримання служби замовника.
Пунктом 3.7.4 Положення передбачено, що начальник управління розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання апарату управління та несе відповідальність за їх цільове використання.
Відповідно до п.4.32 Положення , до компетенції управління входить лише розпорядження коштами на будівництво та виконання інших завдань, що покладені на управління у межах визначених радою, виконавчим комітетом, міським головою , раціональне їх розділення та контроль за їх цільовим використанням.
Як вбачається із наданих суду позивачем доказів у зв”язку із відсутністю коштів на рахунках управління, утворилась заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам за вересень-жовтень 2012року в розмірі 230 854,29 грн.; оплата праці відповідно до ст..97 КЗпП України повинна здійснюватись власником або уповноваженим органом в першочерговому порядку; всі інші платежі здійснюються після виконань зобов”язань щодо оплати праці.
Відповідно до ст..20 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”у разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати \ доходу \ та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному управлінням пенсійного фонду.
Встановлено, що УКБ ЛМР здійснюється часткова оплата внесків на загальнообов”язкове соціальне страхування, зокрема, проведена оплата за липень 2012р. в повному обсязі.
Із листів В.о. начальника УКБ І.ОСОБА_1 вбачається, що позивач неодноразово протягом вересня-листопада 2012р. звертався до міського голови Львова щодо виділення коштів на фінансування видатків за рахунок бюджету розвитку міста для оплати виконаних робіт для погашення заборгованості по заробітній платі та сплати внесків до Пенсійного фонду.
Міський голова 18.09.2012р. звертався до Президента України та до Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 з футболу про погашення боргу щодо фінансування ремонту доріг у Львові на загальну суму 220 млн. грн. Однак, зобов”язання по фінансуванню УКБ ЛМР на даний час не виконані.
Таким чином, суд вважає, що відсутні винні дії позивача у неповній сплаті внесків на загальнообов”язкове соціальне страхування, оскільки Львівською міською радою не перераховані кошти на рахунки управління; відсутність коштів об”єктивно позбавила можливість в.о. начальника управління капітального будівництва І.ОСОБА_1 провести своєчасну сплату єдиного внеску до Пенсійного фонду.
Відсутність вини позивача у вчиненому не створює складу адміністративного правопорушенні , відтак , є обставиною що виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення .
Керуючись ст. ст.160 -163, 171-2 КАС України , -
Позов задоволити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення від 05.10.2012р. винесену Управлінням Пенсійного Фонду України у Франківському районі м.Львова про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 по ч.3 ст.165-1 КУ пАП .
Провадження в адміністративній справі закрити.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Головуючий