29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"29" грудня 2014 р. Справа № 924/1761/14
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Кочергіної В.О., розглянувши матеріали
за позовом Славутського міжрайонного прокурора м. Славута в інтересах держави в особі
1. Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України м. Київ
2. Славутської районної державної лікарні ветеринарної медицини с. Улашанівка, Славутського району Хмельницької області
до Славутської районної державної адміністрації м. Славута
про визнання незаконним та скасування розпоряджень Славутської РДА №33-р від 28.01.2005р., №220-р від 15.06.2005р., №316-р від 07.09.2005р., №151-р від 16.03.2010р.
Представники сторін:
від позивача 1 ОСОБА_1 - за довіреністю № 15-2-1-23/20 від 01.12.2014 р.
від позивача 2 ОСОБА_1 - за довіреністю № 691 від 01.12.2014 р.;
ОСОБА_2 - в.о. начальника Славутської районної державної лікарні
ветеринарної медицини
від відповідача не з'явився
від прокуратури ОСОБА_3 - прокурор прокуратури м. Хмельницького
Ухвала виноситься 29.12.2014р., оскільки в судовому засіданні 18.12.2014р. оголошувалась перерва.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання 29.12.2014р. не забезпечив, про поважність причин неявки суд не повідомив.
Суть спору
Славутський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України м. Київ, Славутської районної державної лікарні ветеринарної медицини с. Улашанівка, Славутського району Хмельницької області у позовній заяві, представники позивачів в судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог та просять суд визнати незаконними та скасувати розпорядження Славутської РДА №33-р від 28.01.2005р., №220-р від 15.06.2005р., №316-р від 07.09.2005р., №151-р від 16.03.2010р. В обґрунтування позовних вимог посилаються на те, що Славутською міжрайонною прокуратурою встановлено, що упродовж 2005 - 2010 років, з постійного користування Славутської районної державної лікарні ветеринарної медицини незаконно вилучено земельні ділянки загальною площею 3,4577 га. для обслуговування виробничих приміщень та ведення сільськогосподарського виробництва. Право користування земельною ділянкою посвідчено Державним актом на право постійного користування від 9 квітня 1998 року, зареєстрованим в Книзі записів актів на право постійного користування землею за № 9. Наголошують, що оспорювані розпорядження Славутської районної державної адміністрації винесені з порушенням вимог ст. 19 Конституції України, ст.ст. 141, 142 Земельного кодексу України, Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" від 15.12.1992 р., Закону України "Про управління об'єктами державної власності" та підлягають скасуванню, так як підставою для винесення розпоряджень Славутської РДА від 28.01.2005 № 33-р, від 15.06.2005 № 220-р, від 07.09.2005 № 316-р та від 16.03.2010 № 151 -р про припинення права постійного користування земельними ділянками, які перебували у постійному користуванні підприємства ветеринарної медицини, були заяви начальника управління Славутської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_4 від 25.01.2005, 10.06.2005, 17.08.2005 та 09.02.2010 адресовані голові Славутської РДА. При цьому при винесенні зазначених розпоряджень Славутською РДА не враховано, що начальник Славутської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_4 не був наділений повноваженнями щодо розпорядження майном лікарні, у тому числі повноваженнями щодо прийняття рішень та направлення звернень до органів виконавчої влади, щодо вилучення земельних ділянок.
Відповідач у відзиві на позов від 14.02.2014 р. просить суд припинити провадження у справі у зв'язку з тим, що даний спір не підлягає вирішенню в господарському суді, оскільки, на думку відповідача, є публічно-правовим спором та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
29.12.2014р. на адресу суду від відповідача надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_5 (АДРЕСА_1), ОСОБА_6 (с. Улашанівка Ганнопільське Шосе буд. 4), ОСОБА_7 (с. Улашанівка Ганнопільське Шосе буд. 4). В обгрунтування поданого клопотання відповідач наголошує, що зазначеним особам згідно розпоряджень голови Славутської райдержадміністрації від 03 січня 2006 року № 6-р, від 08 липня 2010 року № 391-р та від 31 серпня 2005 року № 310-р були передані у приватну власність із земель запасу Улашанівської сільської ради у межах норм безоплатної приватизації земельні ділянки, на які згідно оспорюваних розпоряджень було припинено право користування Славутською районною державною лікарнею ветеринарної медицини. Вважає, що рішення суду у даній справі може вплинути на права та обов'язки зазначених осіб.
Розглянувши подане відповідачем клопотання, враховуючи наведені у клопотанні доводи, зважаючи на встановлені під час розгляду справи обставини щодо передачі земельних ділянок у приватну власність ОСОБА_5 (АДРЕСА_1); ОСОБА_6 (с. Улашанівка Ганнопільське Шосе буд. 1); ОСОБА_7 (с. Улашанівка Ганнопільське Шосе буд. 1) суд вважає необхідним в порядку ст. 27 Господарського процесуального кодексу України залучити зазначених осіб, до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, оскільки рішення по справі може вплинути на їх права та обов'язки.
Враховуючи залучення до участі у справі третіх осіб, необхідність витребування додаткових доказів, розгляд справи підлягає відкладенню на іншу дату.
Керуючись ст.27, ст.77, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
- ОСОБА_5 (АДРЕСА_2);
- ОСОБА_6 (с. Улашанівка, Ганнопільське Шосе буд. 1);
- ОСОБА_7 (с. Улашанівка, Ганнопільське Шосе буд. 1).
Розгляд справи відкласти на 15:00 "13" січня 2015 р.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, каб. 318.
Зобов'язати позивачів та прокурора направити на адресу третіх осіб копію позовної заяви з додатками, докази про що подати в судове засідання; подати в судове засідання пояснення стосовно наявності/відсутності на земельних ділянках, на які згідно оспорюваних розпоряджень було припинено право користування Славутською районною державною лікарнею ветеринарної медицини об'єктів нерухомості, у разі наявності об'єктів нерухомості - подати в судове засідання інформацію стосовно зареєстрованого права власності на дані об'єкти.
Зобов'язати відповідача подати в судове засідання копії державних актів на право власності земельні ділянки, передані згідно розпоряджень голови Славутської райдержадміністрації від 03 січня 2006 року № 6-р, від 08 липня 2010 року № 391-р та від 31 серпня 2005 року № 310-р у приватну власність ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7.
Запропонувати третім особам, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача подати в судове засідання письмові позиції з приводу поданого позову.
Викликати в судове засідання уповноважених представників сторін, третіх осіб (з довіреностями та документами, що посвідчують особу) та прокуратури.
Попередити сторони, що у відповідності до п.5 ст.83 ГПК України, за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторони, господарський суд має право стягнути з винної сторони в доход Державного бюджету України штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суддя В.О. Кочергіна
Віддруковано 8 примірників:
1 - до справи;
2 - позивачу 1 рек.з пов. (м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1);
3 - позивачу 2 (с. Улашанівка, вул. Ганнопільське шосе-4);
4 - відповідачу рекомендованим з повідомленням (м. Славута, вул. Соборності, 7);
5 - прокуратурі (м. Славута, вул. Соборності, 34);
6 - ОСОБА_5 (АДРЕСА_2) - рекомендованим з повідомленням;
7 - ОСОБА_6 (с. Улашанівка, Ганнопільське Шосе буд. 1) - рекомендованим з повідомленням;
8 - ОСОБА_7 (с. Улашанівка, Ганнопільське Шосе буд. 1) - рекомендованим з повідомленням.