про залишення позовної заяви без руху
28 серпня 2015 року Справа № 803/2598/15
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Дмитрук В.В., вивчивши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТЕР-ТОП» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬТЕР-ТОП» звернулося з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 23.07.2015р. № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить наступні недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Згідно з частиною третьою статті 4 цього ж Закону визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» з 01 січня 2015 року встановлено місячний розмір мінімальної заробітної плати в розмірі 1218 грн. 00 коп.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового враховується те, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносин з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності податкових повідомлень-рішень про збільшення сум грошових зобов'язань, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача.
Отже, даний адміністративний позов є майновим, оскільки оскарження вказаних рішень, спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Враховуючи наведене, судовий збір повинен бути сплачений позивачем за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру.
Таким чином, позовна вимога про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.07.2015р. № НОМЕР_1, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «Мито на товари, що ввозяться суб'єктами господарювання» в розмірі 21 605грн.02коп., а також позовна вимога про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.07.2015р. № НОМЕР_2, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «податок на додану вартість» в розмірі 49 353грн.83коп. повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 182грн.70коп. (1827,00 грн. х 10% = 182,70 грн.).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» позивачем до позовної заяви додано квитанцію №97 від 27.08.2015р. про сплату судового збору в розмірі 141грн.90коп., тобто в меншому розмірі ніж це визначено чинним законодавством України, тому йому необхідно доплатити судовий збір у сумі 40грн.80коп.
На підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТЕР-ТОП» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 14 вересня 2015 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Дмитрук