Ухвала від 13.08.2015 по справі 761/18069/15-ц

Справа № 761/18069/15-ц

Провадження № 2/761/6851/2015

УХВАЛА

Іменем України

13 серпня 2015 року Шевченківський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді Савицького О.А.

при секретарі Личак М.К.,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом Заступника військового прокурора Київського Гарнізону, в інтересах ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

26.06.2015 року Заступник військового прокурора Київського гарнізону в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання вчинити певні дії, а саме зобов'язати Київський міський військовий комісаріат виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу в розмірі 10 посадових окладів відповідно до ч.13 ст.37 Закону України “Про державну службу”.

В судовому засіданні представником відповідача подано клопотання про закриття провадження в даній справі оскільки вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, так-як спірні правовідносини мають вирішуватися в порядку КАС України.

Представник прокуратури та позивачка заперечили проти закриття провадження в справі, вважаютьщо спірні правовідносини мають розглядатися в порядку ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно із ч.1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

За змістом ст. 2 КАС України вбачається, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Пунктом 1 ч. 2 цієї ж статті визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Частиною 4 ст. 105 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про: …2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; ….

Отже вимоги фізичних осіб щодо зобов'язання суб'єкта суб'єкта владних повноважень прийняти певні рішення, чи вчинити певні дії, мають розглядатись в порядку КАС України.

Згідно п.1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Суд вважає, що в розглядуваному позові позивачка не погоджується з діями відповідача щодо не виплати їй грошової допомоги в розмірі 10 посадових окладів відповідно до ч.13 ст.37 Закону України “Про державну службу”, вважає їх такими, що суперечать вимогам закону та порушують її права, та просить відновити її порушене право шляхом зобов'язання відповідача, який є суб'єктом владних повноважень, відновити її права шляхом виплати їй передбачених законом коштів.

Враховуючи викладене, суд вважає, що даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, так-як відповідно до норм процесуальних законів на ці правовідносини поширюється юрисдикція адміністративного судочинства, а тому провадження в даній справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 205, 206, 293, 294 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити провадження в цивільній справі за позовом Заступника військового прокурора Київського Гарнізону, в інтересах ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання вчинити певні дії, а саме зобов'язати Київський міський військовий комісаріат виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу в розмірі 10 посадових окладів відповідно до ч.13 ст.37 Закону України “Про державну службу”.

Ухвалу суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м.Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: