Справа № 760/24802/14-к
1-кс/760/6719/14
24 листопада 2014 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 розглянувши клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів на підставі матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32014100090000127 від 18.07.2014 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, ч.3 ст. 212 КК України -
В провадженні СУ ФР ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №32014100090000127 від 18.07.2014 року.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що згідно аналітичного дослідження №180/16-20/38039228 від 09.07.2014 року, складеним відділом аналітичної роботи, моніторингу фінансових операцій та ведення баз даних управлінням боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_1 про результати дослідження фінансових операцій за участю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо повноти нарахування та сплати податку на додану вартість за період травень-листопад 2012 року, лютий травень, липень 2013 року, січень-квітень 2014 року, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ), за травень - листопад 2012 року, лютий, травень, липень 2013 року, січень - квітень 2014 року, за рахунок підприємств з ознаками «фіктивності», а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) - завищили податковий кредит з податку на додану вартість на загальну суму 6 216 965.00 грн., що призвело до фактичного ненадходження грошових коштів до бюджету в особливо великих розмірах.
Також встановлено, що згідно аналітичного дослідження №178/16-20/37568971 від 08.07.2014 року, складеним відділом аналітичної роботи, моніторингу фінансових операцій та ведення баз даних управлінням боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_1 про результати дослідження фінансових операцій за участю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо повноти нарахування та сплати податку на додану вартість за період з червеня 2012 року по квітень 2014 року, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), за період з червеня 2012 року по квітень 2014 року, за рахунок підприємства з ознаками «фіктивності», а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) - завищили податковий кредит з податку на додану вартість на загальну суму 10 470 559.00 грн., що призвело до фактичного ненадходження грошових коштів до бюджету в особливо великих розмірах.
Зокрема, в ході досудового розслідування встановлено, що згідно аналітичного дослідження №205/16-20/38991572 від 09.09.14 року, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), в період з квітня по липень 2014 року, незаконно сформували податковий кредит з податку на додану вартість за рахунок підприємства яке має ознаками ''фіктивності'' ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 "(Код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), що призвело до завищення обсягів податкового кредиту підприємства на загальну суму 1 314 210 грн.
Також, встановлено, що згідно аналітичного дослідження №204/16-20/38909886 від 09.09.14 року, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), в період з грудня 2013 року по липень 2014 року, незаконно сформували податковий кредит з податку на додану вартість за рахунок підприємства яке має ознаками ''фіктивності'' ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_9 " (Код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), що призвело до завищення обсягів податкового кредиту підприємства на загальну суму 5 531 973 грн.
Зокрема, згідно рапорту оперативних співробітників ІНФОРМАЦІЯ_10 встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), перебувають на податковому обліку в ДПІ у Голосіївському районі за податковою адресою: АДРЕСА_1 , та те, що підприємства здійснюють продаж чайної продукції ТМ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » в адресу супермаркетів на території м. Києва, не являючись імпортером вказаної продукції. За результатами аналізу даної продукції встановлено, що її імпортерами на територію України являються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_12 ). Однак, за результатами аналізу вантажно-митних декларацій вказаних підприємств встановлено, що вони взагалі не здійснювали імпорт чайної продукції ТМ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » на територію України.
Також, згідно аналітичних досліджень №180/16-20/38039228 від 09.07.2014 року, №178/16-20/37568971 від 08.07.2014 року та рапорту оперативних співробітників ІНФОРМАЦІЯ_10 встановлено ряд підприємств задіяних в схемі ухилення від сплати податків, яка полягає у наступному, а саме: основними постачальниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) за період 2013-2014 рр. є підприємства із ознаками «фіктивності»: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » ( НОМЕР_13 ), які також не являються імпортерами чайної продукції ТМ « ІНФОРМАЦІЯ_12 ». В подальшому, за результатами аналізу податкової звітності зазначених підприємств встановлено, що в даний період основними їхніми постачальниками є: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » ( НОМЕР_14 ), ПП « ОСОБА_3 » ( НОМЕР_15 ), ПП « ОСОБА_4 » ( НОМЕР_16 ), ПП « ОСОБА_5 » ( НОМЕР_17 ), які мають ознаки «фіктивності», а саме: вказані підприємства не знаходяться за податковою адресою, виробничі та трудові потужності за адресою реєстрації не встановлені, встановити місцезнаходження службових осіб не видалось за можливе, що свідчить про безтоварність здійснення операцій з постачання товарно-матеріальних цінностей по ланцюгу до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) і як результат безпідставного формування останніми податкового кредиту з ПДВ та формування валових витрат за відповідний період.
В теперішній час в ході розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність в тимчасовому доступі до справи юридичного оформлення та руху грошових коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ) відкритого в ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_20 " .
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ) має банківський рахунок № НОМЕР_18 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), відкритий в ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_20 " (МФО НОМЕР_19 ) та те, що в ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_20 " знаходяться документи справи з юридичного оформлення вищевказаних рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ) та інші документи про відкриття та функціонування банківських рахунків, а також відомості про рух грошових коштів по банківським рахункам даного підприємства. Вказані документи становлять банківську таємницю та мають значення для розгляду кримінального провадження №32014100090000127, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.07.2014 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1, ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно із положеннями ст.163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку встановленого частиною другою цієї статті. При цьому, відповідно до частини другої ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Згідно з частиною шостою ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
За змістом згаданою процесуальної норми надання розпорядження щодо вилучення речей і документів є правом, а не обов'язком слідчого судді, і лише за умови доведення стороною кримінального провадження існування реальної загрози зміни або знищення документів.
Як вбачається із змісту клопотання, слідчий обґрунтовуючи своє прохання про розгляд клопотання та посилається на те, що зазначені документи мають значення для встановлення істини по даному кримінальному провадженню.
За викладеним, керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України, суддя,-
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів в м. Києві, лейтенанту податкової міліції ОСОБА_2 тимчасовий доступ доступу до речей і документів у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_20 " (МФО НОМЕР_19 ), - документів справи з юридичного оформлення рахунку № НОМЕР_18 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), відкритого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), а саме:
- заяв від імені службових осіб підприємства на відкриття, а, у разі наявності, і на закриття вказаних рахунків;
- інших заяв, доручень та повідомлень від імені службових осіб підприємства;
- договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи „Клієнт - банк”, а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп'ютер підприємства вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи „Клієнт - банк”, всіх заяв та доручень від службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 );
- виписок з номерами телефонів, з яких проходило з'єднання системи „Клієнт - банк” між комп'ютером банку і комп'ютером вказаного підприємства, з зазначенням часу і дати проведення вказаних з'єднань на паперовому та магнітному (електронному) носіях;
- заяв на отримання чекових книжок, всіх платіжних документів (платіжних доручень, заявок на видачу готівки, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів та інших) по рахунку № НОМЕР_18 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ);
- копій особистих документів, наданих при відкритті та функціонуванні вказаних рахунків;
- договори банківських рахунків (обслуговування платіжної картки) та доповнень і додатків до них;
- інших документів, наданих при відкритті та функціонуванні вказаних рахунків;
- документів, що засвідчують видачу готівкових грошових коштів з вказаних рахунків, а також даних про рух грошових коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ) № НОМЕР_18 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), в роздрукованому вигляді на паперових носіях та електронному вигляді із зазначенням призначення платежів, реквізитів контрагентів (назва, код ЄДРПОУ, ідентифікаційний код, номер рахунку), суми та часу надходження, перерахування і видачі грошових коштів, у разі отримання коштів з банкоматів - їх адреси розташування, за період з 21.06.2011 по 28.10.2014 р. по рахунку № НОМЕР_18 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), а також зобов'язати працівників банку надати інформацію стосовно залишку грошових коштів на рахунках на час оголошення ухвали.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1