Ухвала від 17.10.2014 по справі 760/22180/14-к

Справа № 760/22180/14-к

1-кс/760/6170/14

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2014 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 розглянувши клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ відділу кримінальних розслідувань Слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_2 , погоджене старшим прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України радник юстиції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування № 32014100110000216 від 11.06.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.28, ч. 3 ст. 212 КК України-

ВСТАНОВИВ:

Слідчим управлінням фінансових розслідувань МГУ Міндоходів - Центрального офісу з ОВП проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32014100110000216 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.06.2014 року щодо вчинення за попередньою змовою службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.28, ч. 3 ст. 212 КК України.

Підставою внесення кримінального провадження в ЄРДР послужили аналітичне дослідження Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_6 №347/23.3-34364937 від 04.12.2013 та рапорт оперативних співробітників відділу організації боротьби із розкраданням бюджетних коштів та їх легалізації оперативного управління ІНФОРМАЦІЯ_7 з обслуговування великих платників від 04.06.2014 року.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадяни ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , фактично керуючи господарською діяльністю підприємств, що входять до групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_3 », починаючи з кінця 2013 року і по теперішній час, діючи за попередньою змовою із службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та переслідуючи злочинну мету, розробили схему направлену на ухилення від сплати податків підприємствами групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_3 », яка полягає в проведенні безтоварних операцій з підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_5 ).

Так, згідно матеріалів кримінального провадження встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), діючи на виконання злочинного плану ОСОБА_4 , здійснюючи господарські операції з товарно-матеріальними цінностями, ввезеними на територію України із закордону, фактично реалізовують їх на території України за готівкові кошти, отримуючи при цьому дохід від реалізації за готівку, який не відображається в податковому та бухгалтерському обліку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ). Офіційно по податковому та бухгалтерському обліку відображаються нікчемні фінансово-господарські операції, які свідчать про нібито реалізацію ввезених на територію України товарно-матеріальних цінностей підприємствам з ознаками фіктивності, в т.ч. на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( код за ЄДРПОУ НОМЕР_5 ).

Зазначені обставини порушують ст.185, ст.187,ст.188 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI (із змінами та доповненнями), що призвело до заниження нарахування та сплати податку на додану вартість в розмірі

8 735 890,38 грн., в т. ч. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на суму 5 498 624,30 грн. ПДВ, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - 235 452,41 грн. ПДВ, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » - 1 252 115,10 грн. ПДВ, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - 1 749 698,57 грн.

Разом з тим, громадяни ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та

ОСОБА_7 організували ввезення на територію України та реалізацію товарів, які на даний час заборонені. В даній злочинній схемі задіяні всі підприємства, що входять до Групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та їх службові особи серед яких: « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_6 ), « ОСОБА_9 » (код НОМЕР_7 ), «ЮР - ОСОБА_10 » (код НОМЕР_8 ), «Донбассхолод -1», « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ОСОБА_11 » (код НОМЕР_9 ), « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_10 ), ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_11 ), « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_2 ), « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_12 ), « ОСОБА_12 » (код НОМЕР_13 ), « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ), « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_15 ), « ОСОБА_13 » (код НОМЕР_16 ), « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_17 ), «Асоціація виробників та імпортерів сільськогосподарської продукції» (код НОМЕР_18 ), « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_19 ), « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_20 ), « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_21 ), « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_22 ), « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_23 ), « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_24 ), « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_25 ), « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_26 ).

Як встановлено в ході слідства, частина товарів ввезених на територію України (м'ясні та рибні продукти) надходять з порушеннями митного та податкового законодавства з використанням підроблених ветеринарних сертифікатів та експертних висновків. Відповідно до документів м'ясопродукти від виробників Бразилії (ввіз яких на територію України на даний час заборонений) слідують транзитом до Молдови та Придністровської Молдавської республіки, в адресу нібито підприємств ООО « ІНФОРМАЦІЯ_23 », ООО « ІНФОРМАЦІЯ_24 » ( АДРЕСА_1 ), ООО « ІНФОРМАЦІЯ_25 », ООО « ІНФОРМАЦІЯ_26 », «Планта», ІНФОРМАЦІЯ_27 , однак не перетинаючи кордон з Молдовою фактично розміщуються на складах Групи компаній ІНФОРМАЦІЯ_18 , що розташовані у м. Києві та м. Херсоні, звідки і проводиться їх реалізація за готівку на території України.

Таким чином, ввезені на територію України м'ясні та рибні продукти можуть становити загрозу для життя і здоров'я людей так як більша частина з них не проходять належних ветеринарних досліджень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що імпортована, підприємствами що входять до групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_18 », на територію України м'ясна та рибна продукція проходить сертифікацію та досліджується в ІНФОРМАЦІЯ_28 . Товар, що ввозиться на територію України має пройти контроль та отримати дозвіл на подальше митне оформлення. Однак, встановлено, що сертифікати та ветеринарні експертні висновки, що пред'являються для митного оформлення є підробленими та не відповідають дійсності.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно із положеннями ст.163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку встановленого частиною другою цієї статті. При цьому, відповідно до частини другої ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Згідно з частиною шостою ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

За змістом згаданою процесуальної норми надання розпорядження щодо вилучення речей і документів є правом, а не обов'язком слідчого судді, і лише за умови доведення стороною кримінального провадження існування реальної загрози зміни або знищення документів. Переконливих доказів на користь існування такої загрози слідчим у клопотання не наведено.

Як вбачається із змісту клопотання, слідчий обґрунтовуючи своє прохання про розгляд клопотання та посилається на те, що зазначені документи мають значення для встановлення істини по даному кримінальному провадженню.

Разом з тим, слідчий суддя дійшов висновку про те, що слідчим не доведено реального існування загрози та ризиків зміни та знищення таких документів, саме тому у наданні розпорядження про вилучення речей та документів слід відмовити.

Таким чином, вважаю клопотання в частині щодо надання розпорядження про вилучення речей і документів є не вмотивованим та таким, що не підлягає задоволенню.

За викладеним, керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому з особливо важливих справ відділу кримінальних розслідувань Слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_2 , тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_28 , за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:

- ветеринарні свідоцтва та сертифікати якості виробника форми 2 на кожну окрему партію товару, експертні висновки та документи які використані під час досліджень зразків продукції тваринного походження, дозволи ветеринарної служби на ввезення товарів на територію України в режимі транзиту та імпорту, за період 01.07.2013 по 24.09.2014 де експедиторами та отримувачами є підприємства, що входять до ГК Імперіал: « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_6 ), « ОСОБА_9 » (код НОМЕР_7 ), «ЮР - ОСОБА_10 » (код НОМЕР_8 ), «Донбассхолод -1», « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ОСОБА_11 » (код НОМЕР_9 ), « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_10 ), ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_11 ), « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_2 ), « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_12 ), « ОСОБА_12 » (код НОМЕР_13 ), « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_14 ), « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_15 ), « ОСОБА_13 » (код НОМЕР_16 ), « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_17 ), «Асоціація виробників та імпортерів сільськогосподарської продукції» (код НОМЕР_18 ), « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_19 ), « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_20 ), « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_21 ), « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_22 ), « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_23 ), « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_24 ), « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_25 ), « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_26 ).

- ветеринарні свідоцтва та сертифікати якості виробника, форми 2 на кожну окрему партію товару, експертні висновки та документи які використані під час досліджень зразків м'ясної та рибної продукції, дозволи ветеринарної служби на ввезення товарів на територію України в режимі транзиту та імпорту, за період 01.07.2013 по 24.09.2014 для товарів, які були ввезені в режимі транзиту через Україну для підприємств ООО « ІНФОРМАЦІЯ_23 », ООО « ІНФОРМАЦІЯ_24 » ( АДРЕСА_1 ), ООО « ІНФОРМАЦІЯ_25 », ООО « ІНФОРМАЦІЯ_26 », «Планта», ІНФОРМАЦІЯ_27 .

Зазначені документи надати в належно засвідчених копіях.

В задоволенні клопотання в іншій частині - відмовити.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1