Справа № 3-528/14 (760/724/14-п)
14 січня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли з ЛВ на станції Київ-Пасажирський Управління МВС України на Південно-Західній залізниці, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець Закарпатської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1, працює продавцем шаурми, -
за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 11.01.2014 року здійснював виготовлення та реалізацію харчової продукції «Шаурми» без будь-яких дозвільних та установчих документів гр. ОСОБА_1 з торгового кіоску, який знаходиться за адресою: м. Київ, площа Вокзальна, 1, біля кафе «Макдональдс», тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що справу необхідно направити для проведення додаткової перевірки з наступних підстав.
Так, згідно вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП під час провадження в справах про адміністративне правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне дослідження всіх обставин справи, а при розгляді справи суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення; чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму та передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення, що постановлюється у конкретній справі. В них, зокрема, необхідно викласти всі обставини вчинення правопорушення, встановлені на підставі сукупності досліджених доказів, і обґрунтувати наявність складу правопорушення та його кваліфікацію.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку, встановлюється наявність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, висновком експерта, речовими доказами.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення адміністративної справи.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначено суті адміністративного правопорушення, яку саме продукцію реалізовував ОСОБА_1 та в якій кількості, чи піддавалася особа протягом року адміністративному стягненню.
Санкція статті 164 ч. 1 КУпАП передбачає конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення. Дані про місцезнаходження яких в матеріалах справи відсутні.
Крім того, відповідальність особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164 КУпАП залежить від розміру отриманого доходу.
Усунення вищезазначених недоліків у оформленні матеріалів адміністративної справи може мати суттєвий вплив на встановлення об'єктивної істини по справі.
Керуючись ст.ст. 251, 256, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП направити до ЛВ на станції Київ-Пасажирський Управління МВС України на Південно-Західній залізниці для проведення додаткової перевірки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.І.Кізюн