печерський районний суд міста києва
Справа № 757/30790/15-к
02.09.2015 суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі сторони кримінального провадження - слідчого СВ Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, -
26.08.2015 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого СВ Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором прокуратури Печерського району м. Києва ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, що перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити, з викладених у клопотанні підстав. Крім того, звернувся в судовому засіданні з клопотанням про розгляд клопотання без виклику володільця інформації - представників ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки є підстави вважати, що існує реальна загроза знищення документів.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що у провадженні слідчого відділу Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1201510006004121 від 19.06.2015 року за ознаками складу злочину (кримінального правопорушення), передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.06.2015 приблизно о 11 год. 20 хв. невстановлена особа, знаходячись в підїзді № 1 будинку АДРЕСА_2 , з корисливих спонукань, відкрито, застосувавши заздалегідь заготовлений електрошокер, застосувавши насильство яке є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, відкрито заволоділа грошовими коштами в сумі 40 000 доларів США які належать ОСОБА_5 .
В ході вивчення матеріалів встановлено, що особа яка вчинила кримінальне правопорушення користувалась мобільним телефоном з ІМЕІ НОМЕР_1 .
З метою перевірки інформації щодо незаконно заволодіння вказаним вище мобільним телефоном, необхідно отримати деталізацію телефонних дзвінків мобільного оператору зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та інформацію стосовно місцезнаходження вказаного мобільного телефону в період часу з 01.04.2015 по дату винесення ухвали, та його вхідні, вихідні з'єднання за цей період, оскільки у вказаний період є велика ймовірність того, що не встановлена особа могла спілкуватись по вказаному телефону, так як перевірити вказані обставини в ході досудового розслідування іншим чином, на даний час, не можливо оскільки свідки та очевидці вчинення кримінального правопорушення відсутні.
Отримані відомості, що містяться у документах, до яких планується тимчасовий доступ, слідством будуть використані як докази у кримінальному провадженні, за допомогою яких можливо буде встановлено місцезнаходження викраденого мобільного телефону, а також особа, яка вчинила кримінальне правопорушення відносно ОСОБА_5 , доведення інших обставин, які передбачається довести за допомогою зазначених документів, у тому числі підтвердження або спростування обставин, що свідчать про причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення особи, що користується вказаним мобільним телефоном.
Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 159 КПК України 2012 р. тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України 2012 р. слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження по суті внесеного клопотання, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку про розгляд клопотання без виклику представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та про наявність підстав для надання тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю виїмки їх копій, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
На підставі викладеного і керуючись ст. 31 Конституції України, ст. 108, ст.ст. 160, 162, 163, 164, 166, 309, 561, 562 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Надати слідчому СВ Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: дані про місцезнаходження мобільного телефону з ІМЕІ НОМЕР_1 . з 01.04.2015 по 02.09.2015, та його вхідні, вихідні з'єднання за цей період, у письмовому та електронному вигляді, з прив'язкою до базових станцій.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховується з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання №757/30790/15-к
Примірник № 2 наданий слідчому СВ Печерського РУ ГУМВС України в місті Києві ОСОБА_3
Слідчий суддя ОСОБА_1