Постанова від 27.06.2006 по справі 37/165

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.06.06 р. Справа № 37/165

11 годин 00 хвилин

Постанова прийнята, складена і підписана в нарадчій кімнаті в повному обсязі та проголошена в судовому засіданні

у приміщенні господарського суду Донецької області у присутності позивача та відповідача

(м. Донецьк, вул. Артема, 157, кабінет 210)

за позовом державної податкової інспекції у м. Краматорську

до відповідача суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Краматорськ

про стягнення на користь місцевого бюджету заборгованості по єдиному податку в розмірі 400 грн.

Суддя господарського суду Донецької області Яманко Валентина Григорівна

при секретарі судового засідання Шкурідіній І. О.

Представники:

від позивача - Павенко Г.С. - за дов. № 567 від 7 грудня 2005 року,

від відповідача - ОСОБА_1 - особисто

СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся до господарського суду Донецької області 13 червня 2006 року з позовною заявою № 22431/10/10-013 від 9 червня 2006 року (арк. справи 3-4) до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Краматорськ про стягнення на користь місцевого бюджету заборгованості по єдиному податку в розмірі 400 грн., розгляд якої згідно пунктів 6 та 7 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-ІУ від 6 жовтня 2005 року, до початку діяльності окружного адміністративного суду підвідомчий господарському суду Донецької області.

14 червня 2006 року ухвалою господарського суду Донецької області було відкрито провадження в адміністративній справі № 37/165 та призначено попереднє судове засідання на 27 червня 2006 року.

Під час попереднього судового засідання 27 червня 2006 року, на яке прибули представники позивач та відповідача, були вирішені необхідні для розгляду питання та у відповідності до частини 3 статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем та відповідачем надана письмова заява (арк. справи 15) про надання згоди щодо проведення судового розгляду у той же день. 27 червня 2006 року відбувся судовий розгляд справи № 37/165. Позивач підтримав позовні вимоги, відповідач проти заявлених позовних вимог не заперечував, примирення сторони не досягли.

Позивач -державна податкова інспекція у м. Краматорську є органом державної влади та відповідно в розумінні пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України є суб'єктом владних повноважень, що створений Указом Президента України "Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій" № 760/96 від 22 серпня 1996 року зі змінами та доповненнями внесеними Указом Президента України від 20 квітня 2000 року N 605/2000. Позивач діє на підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні" № 509 - ХІІ від 4 грудня 1990 року в редакції Закону України № 3813-ХІІ від 24 грудня 1993 року зі змінами та доповненнями станом на 1 січня 2006 року, пунктом 11 частини 1 статті 10 якого передбачено, що державні податкові інспекції на виконання своїх функцій подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Позивач у позовній заяві № 22431/10/10-013 від 9 червня 2006 року визначив, що заборгованість відповідача по єдиному податку в розмірі 400 грн. виникла на підставі несплати відповідачем єдиного податку за липень та серпень 2005 року.

Відповідач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (арк. справи 25) зареєстрований 29 червня 2005 року як суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа - підприємець, про що було видане свідоцтво про державну реєстрацію (арк. справи 7). Ідентифікаційний номер відповідача НОМЕР_1. Відповідно до довідки адресного бюро (арк. справи 6) ОСОБА_1, м. Краматорськ зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1. Позивачем до матеріалів справи наданий акт НОМЕР_2 (арк. справи 9) в якому зазначено, що на момент обстеження ОСОБА_1, м. Краматорськ дома не було, зі слів жінки відповідача ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, буває рідко, оскільки більший час перебуває в м. Донецьку, але на момент обстеження місцезнаходження він знаходився в м. Краматорську в паспортному столі. Також, в зазначеному акті було викладене те, що в серпні 2005 року у ОСОБА_1 була викрадена папка з документами (паспорт, свідоцтво про реєстрацію, свідоцтво про реєстрацію його платником єдиного податку. З заявою в міліцію він не звертався, підприємницьку діяльність не здійснює, 29 жовтня 2005 року збирається до податкового органу для подання заяви про припинення підприємницької діяльності. Відповідно до довідки державного реєстратора - виконавчого комітету Краматорської міської Ради Донецької області НОМЕР_3 (арк. справи 50) станом на 17 березня 2006 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців зареєстрований відповідач - ОСОБА_1, м. Краматорськ як суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа - підприємець. Відповідно до довідки форми № 4-ОПП НОМЕР_4 (арк. справи 21) відповідач перебуває на податковому обліку в державній податковій інспекції у м. Краматорську з 30 червня 2005 року за НОМЕР_5.

Відповідач у відзиві на позов (арк. справи 23) проти заявлених позовних вимог не заперечував. Також, відповідачем було заявлене клопотання (арк. справи 24) про розстрочку виконання постанови в частині стягнення заборгованості по єдиному податку в розмірі 400 грн. строком на 5 місяців по 80 грн. щомісяця. Позивач проти зазначеного клопотання щодо розстрочки виконання постанови не заперечував.

Представники позивача та відповідач клопотань про повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не заявили, у зв'язку з чим на підставі пункту 2-1 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-IV від 6 жовтня 2005 року судовий розгляд був проведений без технічної фіксації.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 1 протоколу № 1 від 20 березня 1952 року до Конвенції про захист прав і основних свобод людини від 4 листопада 1950 року, ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Попередні положення, однак, ніяким чином не обмежують право держави запроваджувати такі закони, які, на її думку, необхідні для здійснення контролю за використанням майна відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків або інших зборів чи штрафів.

За Конституцією України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом (стаття 67), система оподаткування, податки і збори встановлюються виключно законами України (пункт 1 частини 2 статті 92), ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності, право приватної власності є непорушним, примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості, конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом (стаття 41).

Завданням органів державної податкової служби є виконання функцій щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, для чого у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, позивач має право проводити перевірки суб'єктів підприємницької діяльності, застосовувати фінансові (штрафні) санкції за встановлені порушення та стягувати примусово до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені та штрафних санкцій, що передбачено статтями 2, 10, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» № 509 - ХІІ від 4 грудня 1990 року в редакції Закону України № 3813-ХІІ від 24 грудня 1993 року зі змінами та доповненнями.

Підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 - ІІІ від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 “Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єктів малого підприємства» суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, яка займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, має право обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом одержання свідоцтва про сплату єдиного податку. Для переходу до спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва - фізична особа подає до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації письмову заяву, форма якої вказана у додатку 1 до “Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку суб'єктам малого підприємництва - фізичною особою», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 листопада 1998 року № 533, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 листопада 1998 року за № 733/3173.

Відповідачем була подана 30 червня 2005 року заява № 3114 (арк. справи 8) про право застосування спрощеної системи оподаткування обліку та звітності на термін з 1 липня 2005 року по 31 грудня 2005 року до державної податкової інспекції у м. Краматорську з зазначенням виду діяльності -будівництво завершених будівель. На підставі вказаної заяви ОСОБА_1, м. Краматорськ було видано за встановленою вказаним Порядком формою свідоцтво про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - фізичною особою на термін з 1 липня 2005 року по 31 грудня 2005 року.

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 727 від 3 липня 1998 року, ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 грн. та більше 200 грн. на місяць.

Рішенням Краматорської міської Ради № 14/ІV-41 від 10 грудня 2003 року (арк. справи 11-12) встановлені ставки єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб у додатку до вказаного рішення встановлена ставка єдиного податку по виду діяльності - будівництво завершених будівель - 200 грн. за календарний місяць.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. 28 жовтня 2005 року відповідач надав до податкового органу заяву про зняття з обліку платника податків за формою 8-ОПП. За липень та серпень 2005 року єдиний податок відповідачем не сплачувався, що привело до виникнення заборгованості перед бюджетом у сумі 400 грн.

Відповідно до довідок позивача (арк. справи 10, 20) та акту звірки (арк. справи 19) за відповідачем станом на 22 червня 2006 року рахується заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 400 грн.

Відповідно до пункту 5 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 727 від 3 липня 1998 року суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно з законодавством України.

Доказів самостійного, апеляційного чи судового узгодження податкового зобов'язання платником податків та податковим органом у відповідності зі статтею 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами» сторонами не надано, тому зобов'язання сплатити єдиний податок вважається неузгодженим.

Виходячи з вищезазначеного суд дійшов до висновку, що повноваження щодо звернення до суду податкового органу, право на примусове стягнення заявленої суми підтверджені та відповідають вимогам закону, відповідач проти позовних вимог не заперечує, тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Суд керуючись статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України задовольняє клопотання відповідача про розстрочку виконання постанови в частині стягнення заборгованості по єдиному податку в розмірі 400 грн. строком на 5 місяців по 80 грн. щомісяця.

Судові витрати відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, зважаючи на те, що позов заявлений суб'єктом владних повноважень до юридичної особи, що не є суб'єктом владних повноважень, та те, що органи державної податкової служби звільнені від сплати судових витрат, не стягуються.

Керуючись статтею 1 протоколу № 1 від 20 березня 1952 року до Конвенції про захист прав і основних свобод людини від 4 листопада 1950 року, ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, статтею 67, пунктом 1 частини 2 статті 92, статтями 2, 10, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» № 509 - ХІІ від 4 грудня 1990 року в редакції Закону України № 3813-ХІІ від 24 грудня 1993 року зі змінами і доповненнями, підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2, пунктом 5.1, підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року із змінами та доповненнями, статтями 6-14, 23, частиною 4 статті 94, статтями 11, 60, 112, 121, 158-163, 167, 185,186, 254, 263, пунктами 2-1, 6, 7 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-IV від 6 жовтня 2005 року, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов державної податкової інспекції у м. Краматорську до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Краматорськ про стягнення на користь місцевого бюджету заборгованості по єдиному податку в розмірі 400 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Краматорськ (ІНФОРМАЦІЯ_2) на користь місцевого бюджету заборгованість по єдиному податку в розмірі 400 грн. на рахунок 34215379600059, код платежу 16050200, банк одержувача - Управління Державного казначейства в Донецькій області, МФО 834016.

Розстрочити виконання постанови в цій частині строком на 5 місяців по 80 грн. щомісяця.

Постанова прийнята, складена і підписана в нарадчій кімнаті в повному обсязі та проголошена в судовому засіданні 27 червня 2006 року в присутності представників сторін у приміщенні господарського суду Донецької області (м. Донецьк, вул. Артема, 157, кабінет № 210).

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Яманко В.Г.

вик. Тумасова О.А.

т. 3056106

Надруковано 3 примірника:

1. Позивачу - 1.

2. Відповідачу - 1.

3. До справи - 1.

Адреса та телефон господарського суду Донецької області: 83048, м. Донецьк, вул. Артема, 157, тел. 381-88-46.