Постанова від 28.11.2012 по справі 2024/7667/12

28.11.2012

Справа №2024/7667/12

№2а/2024/260/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2012 року м. Харків

Ленінський районний суду м. Харкова у складі: головуючого -судді Іванісової Л. О., за участю секретаря Клименко Л. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання провести нарахування грошових коштів за неотримане речове майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до Ленінського районного суду м. Харкова з позовною заявою, в якій просить зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 провести нарахування грошових коштів в розмірі 5361 грн. 14 коп. в якості компенсації за неотримане речове забезпечення з наступною виплатою, та стягнути з відповідача на її користь судові витрати в розмірі 32 грн. 19 коп., а всього стягнути грошові кошти на загальну суму 5393 грн. 33 коп. В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка зазначила, що вона з 01 квітня 2008 року по 22 грудня 2010 року проходила військову службу по контракту в ІНФОРМАЦІЯ_3 з правом носіння військової форми одягу. На момент звільнення відповідач не виплатив позивачці грошову компенсацію за речове майно, тому вона змушена звернутися до суду із зазначеним адміністративним позовом.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, посилаючись на обставини вказані в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав суду письмові заперечення, проти задоволення позову заперечував, вказавши, що Законом України від 17.02.2000 року “Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів”, призупинена видача військовослужбовцям продовольчого пайку та грошової компенсації замість нього та не отриманого речового майна.

Позивач має право отримати належне йому речове майно в натурі, відповідно до норм постачання або інші найменування речового майна на відповідну суму з того асортименту, що є в наявності на складі поточного забезпечення, звернувшись до Харківського обласного військового комісаріату. Крім того, представник відповідача вказав, що згідно з ч.2 ст. 9 ЗУ “Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей”від 20 грудня 1991 року у редакції станом до 03.11.2006 року військовослужбовці одержували за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них.

Відповідно до ЗУ від 17 лютого 2000 р. “Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів”була призупинена дія ч. 2 ст. 9 вищевказаного Закону в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або за їх бажанням грошової компенсації замість них та замість речового майна.

Після внесення змін до ЗУ “Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей”( Закон доповнено статтею 9-1 згідно із законом № 328-V від 03.11.2006 року право військовослужбовців на отримання речового майна або компенсації замість нього було підтверджено, але дію пункту 2 статті 9-1 зупинено на 2007 рік, які проходять військову службу за контрактом або перебувають на кадровій військовій службі, мають право на отримання замість належних їм за нормами забезпечення предметів речового майна грошової компенсації в розмірі вартості зазначених предметів.

На сьогоднішній день дана норма Закону скасована ЗУ “Про Державний бюджет України”( пп.3,п.67 , розділ 2), посилання на п. 27 Постанови КМ України “Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час”від 24 жовтня 2004 року №1444 безпідставні.

В п. 27 зазначеної Постанови Кабміну від 24 жовтня 2004 р., йдеться, що військовослужбовці звільнені в запас з правом носіння військової форми за бажанням можуть отримати речове майно, яке вони не отримали під час звільнення, або грошову компенсацію за нього. Однак на день звільнення позивача, починаючи з березня 2000 р., законодавством (ЗУ, які мають вищу юридичну силу у порівнянні з вимогами положень Постанов КМ України) не було передбачено виплату грошової компенсації також й на сьогоднішній день.

На теперішній час відсутнє фінансування за напрямком речового забезпечення військ у 2011 році, позивачка до ІНФОРМАЦІЯ_1 за отриманням майна не зверталася, крім того, була звільнена у 2010 році, тобто пропустила передбачений шестимісячний строк для звернення до суду з адміністративним позовом, у зв'язку з чим представник відповідача просить суд в задоволенні адміністративного позову відмовити.

Суд вислухавши думку позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 01 квітня 2008 року по 22 грудня 2010 року проходила військову службу по контракту в ІНФОРМАЦІЯ_3 з правом носіння військової форми одягу.

Згідно довідки Харківського обласного військового комісаріату від 15.04.2011 року на момент звільнення Харківський обласний військовий комісаріат не виплатив ОСОБА_1 грошову компенсацію за речове майно, у зв'язку з чим на день звільнення перед ОСОБА_1 мав заборгованість по речовому забезпеченню за період проходження позивачем військової служби в розмірі 5361, 14 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, за бажанням військовослужбовця він має право на отримання грошової компенсації замість речового майна.

Після внесення змін до ЗУ “Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей”(Закон доповнено статтею 9-1 згідно із законом № 328-V від 03.11.2006 року) право військовослужбовців на отримання речового майна або компенсації замість нього було підтверджено, але дію пункту 2 статті 9-1 зупинено на 2007 рік, які проходять військову службу за контрактом або перебувають на кадровій військовій службі, мають право на отримання замість належних їм за нормами забезпечення предметів речового майна грошової компенсації в розмірі вартості зазначених предметів.

На сьогоднішній день дана норма Закону скасована ЗУ “Про Державний бюджет України”( пп. 3, п. 67, розділ 2), посилання на п. 27 Постанови КМ України “Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час”від 24 жовтня 2004 року №1444 безпідставні.

В п. 27 зазначеної Постанови Кабміну від 24 жовтня 2004 р., йдеться, що військовослужбовці звільнені в запас з правом носіння військової форми за бажанням можуть отримати речове майно, яке вони не отримали під час звільнення, або грошову компенсацію за нього. Однак на день звільнення позивача, починаючи з березня 2000 р., законодавством (ЗУ, які мають вищу юридичну силу у порівнянні з вимогами положень Постанов КМ України) не було передбачено виплату грошової компенсації також й на сьогоднішній день.

А тому суд вважає, що позивач не має права на отримання грошової компенсації за речове майно.

На підставі, вищевикладеного, керуючись, ст. 9 ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, 2 ЗУ “Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів”від 17 лютого 2000 року, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання провести нарахування грошових коштів за неотримане речове майно - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Ленінський районний суд м. Харкова шляхом подачі у 10 денний строк апеляційної скарги з дня її проголошення.

Суддя Л. О. Іванісова