Постанова від 08.07.2010 по справі 3-6252/10

Рівненський міський суд Рівненської області

м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362) 26-59-17

№ 3-6252/10р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2010 року м. Рівне

Рівненський міський суд в особі судді Кучиної Н.Г.

при секретарі Цимбалюк А.І.

з участю прокурора Воробей С.А.

захисника ОСОБА_1Й

розглянувши у відкритому судовому засідання матеріали, які надішли від прокуратури м. Рівне Рівненської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, працюючого дільничним інспектором міліції Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4,-

за п.”г” ч.3 ст.5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”,-

Про права, відповідно до ст.. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повідомлений.

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського міського суду надійшов протокол від прокуратури м. Рівне про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, за правопорушення, передбачене п. „г" ч.3 ст.5 Закону України „Про боротьбу з корупцією", в якому вказують, що ОСОБА_2, працюючи на посаді ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області, відповідно до наказу про призначення на посаду від 29 грудня 2007 року №215 ос, будучи, відповідно до ст.ст.1, 20 Закону України «Про міліцію» та ст.ст.1, 2 Закону України «Про державну службу», державним службовцем, особою уповноваженою на виконання функцій держави, допустив порушення спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави спрямованих на попередження корупції, передбачене п. «г» ч.3 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

Так, перевіркою встановлено, що 07 лютого 2010 року та 16 лютого 2010 року ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_2 складені протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, жителя ІНФОРМАЦІЯ_6 та відносно ОСОБА_4, жителя Рівненського району, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.51 КУпАП, тобто вчинили дрібне викрадення чужого майна.

Відповідно до ст.7 КУпАП та п.5 ч.1 ст.10 Закону України «Про міліцію», одним із основних обов»язків співробітників міліції є припинення адміністративних правопорушень і здійснення по них проваджень на основі суворого додержання законності.

Згідно з вимогами п.2 наказу №27 МВС України від 29 жовтня 2007 року «Про затвердження інструкції з обліку адміністративних правопорушень», облік адміністративних правопорушень, крім порушень Правил дорожнього руху України, здійснюється в органах внутрішніх справ України на підставі інформаційних карток про адміністративні правопорушення за формою 1-АПР.

Відповідно до п.2.2. вказаного наказу, показники інформаційної картки повинні реально відповідати наявним наметі арам і об»активно відображати суть адміністративного правопорушення.

На виконання даного наказу, ОСОБА_2 вніс до статистичних карток про адміністративне правопорушення форми 1-АПР інформацію про вчинення ОСОБА_5 та ОСОБА_4П правопорушень, передбачених ч.1 ст.51 КУпАП.

Разом з даними картками, ОСОБА_2 подав до підпису заступнику начальника Рівненського МВ УМВС України супровідні листи від 27 січня 2010 року за №50\16-1306 та за №50\16-1307 про направлення, відповідно до вимог ст. 221 КУпАП, протоколів про адміністративне правопорушення до Рівненського міського суду для розгляду по суті та прийняття рішення.

Однак, як встановлено перевіркою, ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_2 протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.51 КУпАП, вчинені ОСОБА_5 та ОСОБА_4 до суду не направив.

В той же час, з метою нарощування статистичних показників у своїй діяльності, інформація про направлення протоколів до суду внесена до даних інтегрованої інформаційно-пошукової системи «Амор», де була приведена у електронний вигляд. Як наслідок, викривлення статистичних даних по Рівненській області та державі створили видимість дотримання працівниками Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області законності та досягнення позитивних результатів у службовій діяльності під час провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Більше того, внаслідок незаконних, умисних дій ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_6 громадяни ОСОБА_7 та ОСОБА_4П уникли, передбаченої законодавством адміністративної відповідальності, оскільки строк на притягнення останній до відповідальності, згідно вимог ст.38 КУпАП закінчився.

Таким чином, ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_2, будучи державним службовцем, використовуючи надані йому повноваження, в порушення ст.7 КУпАП та п.5 ч.1 ст.10 Закону України «Про міліцію», п.2.2. наказу №27 МВС України від 29 жовтня 2007 року «Про затвердження інструкції з обліку адміністративних правопорушень» та п.8 функціональних обов'язків ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області, затверджених заступником начальника УМВС України в Рівненській області - начальником Рівненського МВ УМВС ОСОБА_8 17 лютого 2010 року, протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.51 КУпАП відносно ОСОБА_5 та ОСОБА_4П для розгляду по суті та прийняття рішення до Рівненського міського суду не направив, чим допустив порушення спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції, передбачене п. «г» ч.3 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», якою визначено, що державний службовець, який є посадовою особою, не має права «надавати незаконні переваги фізичним або юридичним особам під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів чи рішень».

За вчинення вказаного правопорушення передбачена відповідальність відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про боротьбу з корупцією»».

Свою вину у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення ОСОБА_2 в суді не визнав та пояснив, що у нього на розгляді знаходились матеріали по факту крадіжки з магазину «Наш край» по проспекту Миру в м.Рівне, яку скоїв ОСОБА_9 По даному громадянину ним було складено протокол за ст.51 КУпАП за дрібну крадіжку, в якому ОСОБА_9. поставив свої особисті підписи. Після цього, дані матеріали були зареєстровані в канцелярії Рівненського МВ, однак не були направлені до суду у зв»язку з неявкою правопорушника.

Також, на його розгляді знаходились матеріали відносно ОСОБА_4, який скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 51 КУпАП, а саме здійснив крадіжку на суму 21 грн. 75 коп. з магазину „ Сільпо”. На даного громадянина було складено адміністративний протокол, в якому ОСОБА_4 відмовився ставити свій підпис, так як з скоєним не погоджувався. В матеріалах був рапорт помічника інспектора Рівненського МВ УМВС та пояснення працівників охорони. Дані матеріали були зареєстровані в канцелярії Рівненського МВ УМВС України, статистична картка була направлена в СІТ для занесення даної інформації в базу «Армор». Дані матеріали не були ним направлені до суду у зв»язку з відсутністю правопорушника та великою завантаженістю по роботі.

Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений п. «г» ч.1 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

Згідно з положенням п. "г" ч.3 ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією" відповідальність особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за надання незаконних переваг фізичним чи юридичним особам, під час підготовки чи прийняття рішень може настати лише в тому випадку, якщо вона дійсно надавала такі переваги. При цьому, корупційний зміст надання незаконних переваг полягає в тому, що особа в умовах проведення спеціальної процедури (конкурсу чи тендеру) готує або приймає таке рішення на користь одного із претендентів, яким фактично порушує законне право переможця і надає перевагу тому, хто в даному конкретному випадку мав визнаватися переможцем.

Таким чином, надання спеціальним суб'єктом незаконних переваг фізичним чи юридичним особам під час готування або прийняття рішень може набути характеру корупційних лише в тому разі, коли такі дії мали місце в умовах спеціальної, законодавчо визначеної процедури. Якщо ж особа готує чи приймає незаконне рішення поза межами спеціальної процедури, то мова може йти про відповідальність (за умови доведеності винуватості) за конкретно вчинені дії, але не за спеціальним законом, яким є Закон України "Про боротьбу з корупцією".

Крім того, до вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією", обов'язковою ознакою, за якою будь-які неправомірні дії службовця, уповноваженого на виконання функцій держави, можуть визнаватися корупційними, є наявність корисливого або іншого особистого інтересу, котрим керувався правопорушник.

В.о. прокурора м. Рівне зазначає, що "ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_2, будучи державним службовцем, використовуючи надані йому повноваження, в порушення ст.7 КУпАП та п.5 ч.1 ст.10 Закону України «Про міліцію», п. 2.2 Наказу №27 МВС України від 29 жовтня 2007 року «Про затвердження інструкції з обліку адміністративних правопорушень» та п.8 функціональних обов'язків ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області, затверджених заступником начальника УМВС України в Рівненській області - начальником Рівненського МВ УМВС ОСОБА_8 17 лютого 2010 року, протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.51 КУпАП відносно ОСОБА_10 та ОСОБА_4 для розгляду по суті та прийняття рішення до Рівненського міського суду не направив, чим допустив порушення спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції, передбачене п. «г» ч.З-ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», якою визначено, що державний службовець, який є посадовою особою, не має права «надавати незаконні переваги фізичним або юридичним особам під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів чи рішень».

Відповідно до змісту п.” г” ч.3 ст. 5 Закону надання незаконних переваг під час підготовки і прийняття нормативно - правових актів чи рішень полягає в тому, що особа, уповноважена на виконання функцій держави, в умовах конкурсу, в якому беруть участь декілька претендентів ( як правило, два й більше), порушуючи його процедуру , приймає рішення чи здійснює його підготовку на користь того претендента, який не мав на це права.

Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 ніяких вказаних вище дій не виконував.

В Україні існує єдина державна статистична звітність адміністративних порушень Така звітність затверджена Наказом Державного Комітету статистики України. ,

Форма 1-АПР не є офіційним документом. Наказ №27 від 29 жовтня 2007; року не зареєстрований Міністерством юстиції.

ДІМ ВДІМ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_2 не є суб'єктом заповнення форми 1-АПР і не є суб'єктом її подання.

Аналізуючи вищевикладені обставини суд вважає, що в даному випадку мова може іти лише про дисциплінарну відповідальність і лише у разі доведеності вини ОСОБА_2

Матеріалами справи не підтверджено, що ОСОБА_2 приймав будь-яке рішення чи готував проекти рішення, яким надав переваги одному перед іншим суб'єктом, в умовах конкурсної чи тендерної процедури.

Крім того, з матеріалів справи не вбачається, при вчиненні дій ОСОБА_2 корисливого або іншого особистого інтересу , що є обов'язковою ознакою, за якою будь-які дії службовця, уповноваженого на виконання функцій держави, можуть визнаватись корупційними.

Відповідно до ст.247 п.1 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі ст. ст. 5, 8 Закону України „Про боротьбу з корупцією”, керуючись ст. 12 Закону України „Про боротьбу з корупцією” та ст.ст. 283, 284, 247 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_2 за п.”г” ч.3 ст.5 Закону України “Про боротьбу з корупцією” закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.

Суддя Рівненського міського суду Кучина Н.Г.