ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
Справа № 5011-47/12411-2012 13.03.13
за позовом: Київського міжрайонного екологічного прокурора Дніпровської екологічної прокуратури в інтересах держави в особі Державного агентства земельних ресурсів України, м.Київ, Державної інспекції сільського господарства України, м.Київ
до відповідача: Київської міської ради, м.Київ
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Тимошенка Євгена Сергійовича, м.Київ
про визнання недійсним рішення
Головуючий суддя Любченко М.О.
Суддя Митрохіна А.В.
Суддя Спичак О.М.
Представники сторін:
від позивача 1: Монолій Є.А. - гол. спец.
від позивача 2: Бомчак Ю.В. - пров. фах.
від відповідача: не з'явився
від третьої особи: Бірюкова О.М. - адв.
Тимошенко Є.С. - по пасп.
прокурор: Шукайло О.І. - по посв.
від Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м.Києві: Ружицька І.С. - зав. сек.
Київський міжрайонний екологічний прокурор Дніпровської екологічної прокуратури в інтересах держави в особі Державного агентства земельних ресурсів України, м.Київ, Державної інспекції сільського господарства України, м.Київ звернувся до господарського суду міста Києва із позовом до відповідача, Київської міської ради, м.Київ про визнання недійсним рішення.
Ухвалою від 09.10.2012р. господарського суду м.Києва по справі №5011-47/12411-2012 залучено до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Тимошенка Євгенія Сергійовича.
Розпорядженням від 29.01.2013р. голови господарського суду міста Києва справу №5011-47/12411-2012 передано на розгляд колегії суддів у складі головуючого судді Любченко М.О., суддів Митрохіної А.В., Спичака О.М.
Ухвалою від 29.01.2013р. господарського суду м.Києва у судове засідання 13.02.2013р. було викликано посадову особу Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м.Києві Возного О. для дачі пояснень по суті спору.
Позивач 1 у судовому засіданні 13.03.2013р. надав клопотання б/н від 13.03.2013р. про продовження строку розгляду справи на 15 днів.
Відповідно до ст.69 Господарського процесуального кодексу України у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
Приймаючи до уваги категорію спору, для з'ясування всіх обставин по справі та з метою всебічного, повного та об'єктивного розгляду спору, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача 1 та продовжити строк розгляду справи на 15 днів.
Приймаючи до уваги, що відповідач не з'явився в судове засідання, враховуючи, що в засідання суду не надані витребувані судом документи, а також виникла необхідність витребування нових доказів, керуючись ст.69, п.п.1, 2, 3 ст.77, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Продовжити строк вирішення спору на 15 днів.
Відкласти розгляд заяви на 03.04.2013 о 10:45 год., яке відбудеться у приміщенні господарського суду м.Києва за адресою: м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 44-Б, зал №13.
Повторно викликати у судове засідання посадову особу Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м.Києві Возного О. для дачі пояснень по суті спору.
Зобов'язати Державне управління охорони навколишнього природного середовища в м.Києві надати документально підтверджені письмові пояснення щодо цільового призначення спірної земельної ділянки станом на 29.04.2010р.; відомості щодо розташування спірної земельної ділянки в межах прибережних смуг затоки річки Десна станом на 29.04.2010р. та щодо повноважень (положення, рішення тощо) Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві станом на 29.04.2010р. стосовно погодження проектів землеустрою; документальне підтвердження тих обставин, що спірна земельна ділянка входила до складу земельної ділянки, яка на підставі рішення №120/1175 від 19.02.2009р. Київської міської ради була переведена до земель житлової та громадської забудови.
Зобов'язати учасників судового процесу виконати у повному обсязі вимоги, викладені в ухвалі від 18.12.2012р. господарського суду м.Києва, а також надати документально підтверджені відомості щодо намиву спірної земельної ділянки із зазначення певної дати та проект відведення спірної земельної ділянки в повному обсязі.
Зобов'язати прокурора, позивачів та відповідача надати належним чином засвідчену копію рішення №120/1175 від 19.02.2009р. Київської міської ради.
Зобов'язати прокурора та позивачів надати належним чином засвідчені копії рішення №920 від 16.07.1979р. виконкому Київської міської ради народних депутатів та розпорядження №979 від 17.05.2002р. Київської міської державної адміністрації; докази резервування спірної земельної ділянки для розвитку мережі об'єктів природно-заповідного фонду згідно рішення №806/3381 від 19.07.2005р. Київської міської ради; документально підтверджені письмові пояснення щодо повноважень Головного управління екології та охорони природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) стосовно погодження проектів землеустрою з урахуванням встановленої законодавством компетенції Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві (на момент надання відповідного висновку Головним управлінням екології та охорони природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Всі витребувані матеріали надати до суду з відповідно оформленими супровідними листами до 01.04.2013р.
Зобов'язати учасників судового процесу забезпечити явку у судове засідання представника з документами, що посвідчують його особу та повноваження.
Явка в засідання суду представників сторін (позивачів, відповідача), прокурора, третьої особи та Возного О. є обов'язковою.
Попередити посадову особу Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м.Києві Возного О., що у випадку невиконання без поважних причин вимог суду, судом можуть бути застосовані заходи, передбачені ст.90 Господарського процесуального кодексу України. Крім того, за приписом ст.382 Кримінального кодексу України умисне невиконання особою ухвали суду, що набрала законної сили, передбачає кримінальну відповідальність.
Роз'яснити сторонам, що за ненадання у встановлений строк витребуваних господарським судом матеріалів, а також за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної особи стягується штраф у розмірі до 1700 грн. (п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України).
Головуючий суддя М.О. Любченко
Суддя А.В. Митрохіна
Суддя О.М. Спичак