ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про повернення позовної заяви
"31" серпня 2015 р. Справа № 809/3621/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову Івано-Франківської митниці Головного управління ДФС України до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій та рішення неправомірними та зобов'язання до вчинення дій,-
Івано-Франківська митниця Головного управління ДФС України звернулася до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради щодо не затвердження рішення Івано-Франківської митниці, оформленого наказом від 03.12.2014 року № 175, та рішення житлово-побутової комісії Івано-Франківської митниці, оформленого протоколом № 1 від 02.12.2014 року) неправомірними та про зобов'язання Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до вчинення дій.
Давши оцінку змісту адміністративного позову, вивчивши долучені до нього письмові документи і матеріали на предмет наявності підстав для відкриття провадження у адміністративній справі окружним адміністративним судом, зробив висновок про повернення позовної заяви з огляду на таке.
Предметом позову в даній адміністративній справі є оскарження дій (бездіяльності) Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради щодо незатвердження наказу позивача та рішення житлово-побутової комісії позивача про виділення трикімнатної службової квартири АДРЕСА_1, житловою площею 46.0 кв.м., ОСОБА_1, невидачі службового ордеру на зазначену квартиру та зобов'язання відповідача видати ОСОБА_1 службовий ордер на трикімнатну службову квартиру АДРЕСА_2, житловою площею 46.0 кв.м. Тобто даний спір виник між юридичною особою публічного права та суб"єктом владних повноважень - органом місцевого самоврядування щодо неправомірності бездіяльності останього, а не між державним службовцем та суб"єктом владних повноважень - органом державної влади (роботодавцем) щодо правомірності дій останього у відносинах з вказаним працівником щодо проходження публічної служби.
Відповідно до частин 1, 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Зокрема, згідно з нормою пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
За змістом частини 1 статті 5 Закону України "Про місце самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 11 Закону України «Про місце самоврядування в Україні», виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Виходячи із системного аналізу вказаних вище норм, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради є органом місцевого самоврядування, а тому відповідно до норм пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України даний адміністративний позов підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, з врахуванням правил територіальної підсудності згідно статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України.
Винятків з вказаного правила предметної підсудності, враховуючи предмет та зміст позову, судом не встановлено.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі наведеного, керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Івано-Франківської митниці Головного управління ДФС України до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій та рішення неправомірними та зобов'язання до вчинення дій - повернути позивачу з усіма доданими документами.
Роз"яснити позивачу про те, що він вправі звернутися з даним адміністративним позовом до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2