ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"17" червня 2011 р. Справа № 2a-1816/11/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Круглій О.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВ Центр»(далі -ТзОВ) про стягнення заборгованості,
01.06.2011 року Державна податкова інспекція в м.Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «СВ Центр»(далі -ТзОВ) про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у зв'язку з несплатою штрафних санкцій, застосованих за несвоєчасне подання декларації по податку на прибуток, та пені в розмірі 2 901,22 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно. Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України поштові відправлення із повістками направлялось відповідачу за адресою зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак повернулись до суду без вручення так як адресат за даною адресою відсутній. Оскільки повернені повістки не були вручені адресату з незалежних від суду причин, у відповідності до ч.11 ст.35 КАС України вважається, що останні вручені належним чином. Наданим правом на подання заперечення проти позову відповідач не скористався, заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
За таких обставин, оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але не прибули всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, то відповідно до ч.6 ст.128 КАС України суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.
Перевіривши за матеріалами справи доводи позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому останні підлягають до задоволення з наступних мотивів.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.3 ч.1 ст.9 даного Закону платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків згідно п.п.5.4.1. п.5.4.ст.5 ЗУ «Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
З актів перевірки за №283 від 11.03.2008, №6563/15-1/30609946 від 23.06.2008, № 4873/15-1/30609946 від від 16.04.2009, №67/15-1/30609946 від 28.04.2009, № 4638/15-1/30609946 від 10.03.2010 щодо своєчасності подання податкової звітності, вбачається, що відповідачем порушено терміни подання декларацій з податку на прибуток. Посадовими особами ДПІ в м.Івано-Франківську були складені акти № 284 від 11.03.2008, № 570 від 23.06.2008 та № 205 від 10.03.2010 про неявку керівника ТОВ «СВ Центр»для підписання вищезазначених актів перевірки.
Підпунктом 4.1.4 п.4.1 ст.4 ЗУ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено порядок та строки подання податкових декларації.
Положенням п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації і відповідно до п.п. 5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
У зв'язку з наведеним позивачем прийнято податкові повідомлення-рішення за № 0019301501/0 від 11.03.2008 року, № 0027671501/0 від 23.06.2008, № 0005471501/0 від 16.04.2009 та № 0003311501/0 від 10.03.2010 якими до відповідача застосовано штрафні санкції по податку на прибуток на загальну суму 2 480 грн.
Дані рішення невручені відповідачу з незалежних від податкового органу причин, що підтверджується актами про неможливість вручення податкового повідомлення за результатами невиїзної документальної перевірки за №67/15-1/30609946 від 28.04.2009, №92/15-1/30609946 від 16.03.2010.
Відповідно до пп.4.9 п.4 «Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій»якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення, то працівник структурного підрозділу або відповідальна особа у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. У той самий день структурний підрозділ, або відповідальна особа, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень). При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Вищевказані податкові повідомлення-рішення, відповідно до даних актів було розміщено на дошці податкових повідомлень.
Відповідно до ст.59.5 Податкового кодексу України у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання(вручення) податкової вимоги.
Згідно ст.57.3 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом у випадках, коли платник податків не подає в установлені строки податкову(митну)декларацію (п.п.54.3.1п.54.3ст.54), останній зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Однак, в порушення вимог даного Закону ТОВ «СВ Центр»не погасило узгоджені суми податкового зобов'язання, рішення податкового органу не оскаржило у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст.16 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховується пеня при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання; при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами -від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні.
Згідно даної норми Закону відповідачу було нараховано пеню в розмірі 521,22 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості становить 2 901,22 грн , що включає в себе штрафні санкції по податку на прибуток -2 380,00 грн та пеню в розмірі 521,22 грн.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність та взаємний зв'язок суд погоджується з підставністю виникнення та розміром заборгованості, заявленої до стягнення.
Підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості в судовому засіданні не встановлено.
Наявність податкового боргу та його розмір відповідач не спростував, доказів сплати заборгованості суду не представив, чим фактично не заперечив суму заборгованості, яка є предметом спору в даній справі.
Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача про стягнення коштів підставними, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку-фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача про стягнення коштів підставними, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ч.1 ст.67 Конституції України, ст.ст.5, 16, 17 ЗУ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, п.87.11ст.87 Податкового кодексу України, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.6 ст.128, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СВ Центр» в дохід Державного бюджету 2 901(дві тисячі дев'ятсот одну ) грн.22 коп. заборгованості.
Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_1