Постанова від 10.06.2011 по справі 2а-1687/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" червня 2011 р. Справа № 2a-1687/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остап'юк С.В.

за участю секретаря Андрейчук Л.М.

представника позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації до Тлумацької міської ради Івано-Франківської області про стягнення заборгованості в розмірі 3745 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

24.05.2011 року Управління праці та соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації Івано-Франківської області (далі - позивач) звернулося в суд із адміністративним позовом до Тлумацької міської ради Івано-Франківської області (далі - відповідач) про стягнення коштів в розмірі 3745 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, відповідачем протиправно в порушення підпункту 2 пункту 15 Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №689 від 02.08.2008 року та пункту 1 Порядку обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23 - 27 липня 2008 року затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №688 від 30.07.2008 року, здійснено виплату субвенцій з державного бюджету за пошкоджені сільськогосподарські угіддя на площах земельних ділянок, розміри яких збільшено, та внаслідок чого допущено зайву виплату субвенцій в розмірі 3 745 гривень, які просить стягнути з відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.

Судом встановлено, що 23.11.2010 року Контрольно-ревізійним відділом в Тлумацькому районі в Івано-Франківській області проведено ревізію управління праці та соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації Івано-Франківської області з використання коштів виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха, яке мало місце 23 - 27 липня 2008 року та 07 липня 2010 року, якою виявлено розбіжність в площах земельних ділянок, на яких знаходились пошкоджені стихійним лихом - повінню сільськогосподарські угіддя, які вказані в актах обстеження земельних ділянок комісією органу місцевого самоврядування та даними земельно-кадастрових книг, що призвело до зайвої виплати допомоги за пошкоджені сільськогосподарські угіддя на земельних ділянках на суму 3745 гривень.

Виплата позивачем за пошкоджені сільськогосподарські угіддя на земельних ділянках грошових коштів, невідповідність фактичних розмірів земельних ділянок, на яких пошкоджені сільськогосподарські угіддя є обставинами, що визнаються сторонами, в суду не виникло сумнівів щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання, а тому вказані обставини, у відповідності до частини 3 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України не потребують доказуванню перед судом.

13.12.2010 року, за наслідками виявлених ревізією розбіжностей, позивач звернувся до відповідача з листом за №2101/01-18 про вжиття заходів щодо повернення зайво виплачених коштів, однак відповідачем вимоги вказаного листа не виконано.

30.07.2008 року постановою Кабінету Міністрів України за №688 затверджено Порядок обстеження майна, пошкодженого унаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року (далі - Порядок №688), який визначає механізм обстеження житлових будинків, квартир (їх частин) незалежно від форми власності, господарських споруд, інженерних мереж і споруд, об'єктів соціально-культурного призначення (далі - об'єкти) та земель, відведених громадянам для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння, випасання худоби і товарного сільськогосподарського виробництва (далі - земельні ділянки), що зазнали пошкодження унаслідок стихійного лиха у липні 2008 року (пункт 1).

Відповідно Порядку за № 688 обстеження проводиться на підставі заяви, що подається органові місцевого самоврядування за місцем розташування об'єкта та/або земельної ділянки (пункт 2). Орган місцевого самоврядування після реєстрації заяви утворює для обстеження об'єкта та/або земельної ділянки комісію у складі представників такого органу (пункт 3).

Пунктом 7 Порядку за №688 передбачено, що за результатами обстеження земельної ділянки комісія складає акт обстеження, в якому визначаються збитки від наслідків стихійного лиха. Акт обстеження земельної ділянки затверджується рішенням органу місцевого самоврядування, копія якого в одноденний строк надсилається заявникові та райдержадміністрації.

На підставі актів обстеження об'єктів та/або земельних ділянок орган місцевого самоврядування узагальнює відомості про об'єкти та/або земельні ділянки, їх власників, користувачів, наймачів, орендарів або організацій, що надають послуги з утримання об'єктів, та в триденний строк надсилає їх райдержадміністрації (пункт 8 Порядку за №688).

28.07.2008 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України за №1008-р з резервного фонду державного бюджету виділено кошти для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року. Пунктом другим даного розпорядження обласні державні адміністрації постраждалих областей зобов'язано за рахунок виділених коштів забезпечити до 30 липня 2008 року виплату частини матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню для забезпечення належних умов проживання в таких розмірах: власникам житлових будинків, які повністю зруйновані, - 5 тисяч гривень на сім'ю; сім'ям, які відселені з житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту, - по 2,5 тисячі гривень на сім'ю; сім'ям, житлові будинки яких пошкоджені, - по 1 тисячі гривень на сім'ю.

31.07.2008 року Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» доповнено Закон України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» статтею 42-1, згідно якої затверджено розмір субвенції з Державного бюджету України обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету міста Чернівці для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року.

У відповідності до вказаної статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» Кабінетом Міністрів України 02.08.2008 року винесено постанову за №689 «Про затвердження Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року».

Підпунктом 1 пункту 2 Порядку використання у 2008 році субвенцій з державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року (далі - Порядок використання субвенцій), затвердженого вищевказаною постановою Кабінету Міністрів України передбачено, що субвенція спрямовується на виплату часткової допомоги сім'ям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, зокрема для будівництва та придбання житла; капітального та поточного ремонту пошкодженого житла; відшкодування вартості зруйнованих господарських приміщень, втраченого майна і сільськогосподарської продукції на городах та присадибних ділянках.

Судом встановлено, що визначення розміру земельних ділянок, на яких знаходилась втрачена внаслідок стихійного лиха сільськогосподарська продукція здійснювалось службовими, посадовими особами відповідача, якими допущено завищення розміру зазначених земельних ділянок та внаслідок чого здійснено виплату субвенції з державного бюджету в розмірі більшому на 3 745 гривень. Вказані обставини також визнаються сторонами.

Як наслідок, суд приходить до висновку, що здійснення виплати субвенції з державного бюджету на допомогу сім'ям, які постраждали внаслідок стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року для відшкодування вартості втраченої сільськогосподарської продукції в розмірі більшому від фактичного розміру земельних ділянок, на яких знаходилась така продукція є протиправним, а зайво виплачені кошти в сумі 3 745 гривень підлягають стягненню з відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Тлумацької міської ради Івано-Франківської області, (індекс 78000, місто Тлумач, Івано-Франківська область) на користь Управління праці та соціального захисту населення Тлумацької районної державної адміністрації Івано-Франківської області (індекс 78000, вулиця Винниченка, 34, місто Тлумач, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 03193347) кошти в розмірі 3745 (три тисячі сімсот сорок п'ять) гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ ОСОБА_3

Постанова складена в повному обсязі 15.06.2011 року.