Постанова від 07.06.2011 по справі 2а-1573/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" червня 2011 р. Справа № 2a-1573/11/0970

м. Івано-Франківськ

10 год. 00 хв.

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2380,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області (далі -позивач) звернулася в суд із адміністративним позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (далі -відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 2380,00 грн., мотивуючи тим, що під час перевірки було встановлено порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: відсутня сервісна книжка, на бокових дверцятах відсутня композиція з квадратів, розташованих у шаховому порядку, за наслідками чого було складено акт від 05.10.2010 р., акт від 01.12.2010 року, у відповідності до яких 11.11.2010 року винесено припис на усунення порушень, 11.11.2010 року, 07.12.2010 року відповідно позивачем було прийнято постанови №101906, №101974, про застосування до відповідача фінансових санкцій в загальній сумі 2380 грн. В наданий позивачем термін для добровільної сплати відповідач не сплатив суму фінансових санкцій.

Відповідно до ч.3 ст183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Згідно із п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Судом 13.05.2011 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову.

На адресу суду 20.05.2011 року вищевказані матеріали повернуто із довідкою поштового зв'язку: «за зазначеною адресою не проживає».

Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно поданої Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 05.04.2011 року, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований за адресою, вказаною у адміністративному позові.

Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі -прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 05.10.2010 р. при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Львівській області автомобіля відповідача марки ОСОБА_2, держ.номер -АТ 2915 АМ, який обладнаний розпізнавальним ліхтарем таксі, встановлено порушення, а саме: відсутність сервісної книжки, на бокових дверцятах відсутня композиція з квадратів, розташованих у шаховому порядку, про що складено акт № 196600.

Судом встановлено, що на виконання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»під час здійснення перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, а також акту № 196600 від 05.10.2010 р., начальником територіального управління щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 винесено припис на усунення допущених порушень, а саме: нанести композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля, а також прийнято постанову №101906 про застосування фінансових санкцій на суму 1700грн., на підставі ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення, передбачені ст. 39 цього Закону.

07.12.2010 року, враховуючи допущені порушення та на підставі акту № 023377 від 01.12.2010 року, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 прийнято постанову №101974 про застосування фінансових санкцій на суму 680 грн., на підставі абз.12 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порешення, що полягають у не виконанні відповідачем припису від 12.11.2010 року щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт. (а.с.13).

Згідно ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують перевезення.

Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:

- невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Відповідно до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»під час здійснення перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. Відповідно до п. 21,27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю, шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання. У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Крім того, слід зазначити, що згідно довідки від 06.05.2011 року, виданої територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області, приватний підприємець ОСОБА_1 отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом 01.11.2006 року.

Постанови в порядку, передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду відповідачем не було оскаржено.

Відповідачем у передбачений законом термін сума застосованих до відповідача фінансових санкцій в розмірі 2380 грн. добровільно не сплачена, тому сума фінансових санкцій підлягає стягненню в судовому порядку.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що позивачем правомірно було прийнято постанови щодо застосування до відповідача фінансових санкцій за порушення норм законодавства про автомобільний транспорт України.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.183-2, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (село Залип'я, Рогатинський район, Івано-Франківська обл., ід.код2151119372) в дохід державного бюджету фінансові санкції по постановах № 101906, №101974, на загальну суму 2380 (дві тисячі триста вісімдесят гривень) 00 коп.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення.

Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарження не підлягає.

Суддя: Скільський І.І.