Постанова від 13.08.2010 по справі 3-649/10

Острозький районний суд Рівненської області

м. Острог, вул. Мануїльського, 82, 35800, 0(3654) 2-30-11

Справа № 3-649/10

Надійшла 21.07.2010 року

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2010 року м. Острог

Суддя Острозького райсуду Рівненської області, ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли із Острозького відділення Здолбунівської ОДПІ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительку с. Бадівка Острозького району Рівненської області, приватного підприємця,

(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та вимоги ст. 63 Конституції України ОСОБА_2 роз'яснені ),

за ст. 155-1 ч.І Кодексу України про адміністративні правопорушення

встановила:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 08 липня 2010 року ОСОБА_2 скоїла адмінправопорушення, передбачене ст. 155-1 ч.І КУАП , так як порушила п. 5,13 ст. З Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” .

ОСОБА_2 винною себе не визнала та пояснила, що 08.07.2010 року взагалі не працювала в зв'язку з поганим самопочуттям, магазин не відкривала. Близько 16 год. вона прийшла до магазину, так як мали привезти продукти, через деякий час приїхала ОСОБА_3 та запропонувала почекати замість неї, після чого вона пішла додому. Близько 19 год. до неї додому прийшов син та повідомив що в неї магазині проводиться перевірка, після чого вона відразу пішла в магазин. Інспектори ДПІ будь-якого документу щодо направлення на перевірку та підстави цієї перевірки для неї не надали, тому вона не допустила їх до перевірки. Зазначила, що для неї, як власниці магазину, про дату проведення планової перевірки повідомлення не направлялося та не вручалося взагалі. З цих причин вона при проведені перевірки фактично присутня не була, при ній протокол про адміністративне правопорушення не складали та виручку в касі не рахували, копії протоколу про адміністративне правопорушення та акту перевірки їй не вручались.

Свідок ОСОБА_3 пояснила що 08.07.2010 року запропонувала ОСОБА_2 почекати замість неї та прийняти товар, так як вона погано почувалась. Через деякий час до неї підійшли двоє молодих чоловіків та попросили продати їм пива, вона продала їм пиво після чого їй показали посвідчення та почали самі шукати алкогольні напої в магазині, при цьому сказали щоб вона дала порахувати їм виручку на що вона відмовила, сказавши що без власниці не дасть. В її присутності виручку в касі не рахували та протокол про адміністративне правопорушення не складали.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши ОСОБА_2 та свідка ОСОБА_3 приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутні ознаки вказаного адмінправопорушення.

В матеріалах справи відсутні документи, що підтвердили б законність проведення перевірки у магазині, що знаходиться в с. Бадівка Острозького району та належить підприємцю ОСОБА_2

Законом України від 12.01.05 року № 2322-ІY "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України /щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність , особисту недоторканість, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист", який набрав чинності 16.02.2005 року, внесено зміни до деяких законів стосовно діяльності контролюючих органів.

Так Закон України " Про державну податкову службу в Україні" доповнено статями 11-1 " Підстави та порядок проведення органами державної, податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів /обов'язкових платежів/ та 11-2 " Умови допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових виїзних перевірок ".

У статті 11-2 зазначено наступне: " Посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірок за наявності підстав для їх проведення, визначеним цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

1/ направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі , назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби;

Ст. 11-1 ч.4 Закону України " Про державну податкову службу в Україні" зазначає - право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку , коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки подає до суду письмове обґрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до ч.6 цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок проведених органами державної податкової служби щодо суб'єкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки а також на вимогу суду - інші відомості. У розгляді питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки мають право брати участь представники суб'єкта господарської діяльності. Повідомлення про час , дату та місце розгляду питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки направляється не пізніше ніж за три робочі дні до дати такого розгляду.

При таких обставинах рахую, що вищевказана перевірка проводилася без наявних на те підстав та з грубим порушенням діючого законодавства, а тому в діях ОСОБА_2 відсутні ознаки адмінправопорушення передбаченого ст. 155-1 ч.І КУАП .

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 221, 247, 276, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-

постановила:

справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_4 закрити за відсутністю в її діях ознак адмінправопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Острозький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення або в цей же строк опротестована прокурором.

Суддя Острозького районного суду Т.М.Поліщук