Справа № 3-4670/10к
13 травня 2010 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Головчак М.М.,
при секретарі Луцюка М.П.
з участю прокурора Козінської Ю.В.
розглянувши матеріали, які надійшли від управління Служби безпеки України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, одруженої, проживаючої АДРЕСА_1 працюючої секретарем Рокитнівської селищної ради,
за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого п. „г” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією”,
Згідно протоколу від 28 квітня 2010 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді секретаря Рокитнівської селищної ради Рокитнівського району, допустила порушення спеціальних обмежень щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції, передбачених п. "г" ч.І ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією", яке виразилось у наданні недостовірної інформації в СГІРФО Рокитнівського РВ УМВС України в Рівненській області.
Проведеною перевіркою встановлено, що 1 грудня 2009 року на адресу СГІРФО Рокитнівського РВ УМВС України в Рівненській області надійшла заява про реєстрацію місця проживання громадянина ОСОБА_2 (військовозобов'язана особа) за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 достовірно знаючи про те, що ОСОБА_2 не перебуває на військовому обліку у військовому комісаріаті Рокитнівського району, в порушення вищевказаних вимог законодавства оформила, підписала та надала до СПРФО Рокитнівського РВ заяву про реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 , тим самим підтвердивши, що вказана військовозобов'язана особа перебуває на військовому обліку у військовому комісаріаті, що не відповідало дійсності, чим допустила порушення спеціальних обмежень щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції, передбачених п. "г" ч.І ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, подала письмову заяву в якій просить адміністративну справу розглядати без її участі, вину визнає повністю.
Прокурор в судовому засіданні показав, що вина ОСОБА_1 у вчиненні порушення спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції, передбаченого п. „г” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією ” доведена і підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності наявні.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, тому підстави для застосування до неї адміністративного стягнення наявні.
Згідно ст. 280 КУпАП суд при розгляді протоколу має встановити, чи було вчинене діяння особою, щодо якої складений протокол, чи винна ця особа, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. „г” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією” Державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права:
г) відмовляти фізичним та юридичним особам в інформації, надання якої передбачено правовими актами, умисно затримувати її, надавати недостовірну чи неповну інформацію;
Згідно вимог п.1 ч.2 ст. 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" органи виконавчої влади, що здійснюють реєстрацію за місцем проживання (перебування) громадян, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад зобов'язані здійснювати реєстрацію за місцем проживання або місцем перебування чи зняття з реєстрації призовників і військовозобов'язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок військових комісаріатів відповідно про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання, а також повідомляти про місцеперебування призовників і військовозобов'язаних за запитом військових комісаріатів.
Згідно ст. 19-1 Закону України "Про інформацію" "Адміністративна інформація (дані) - це офіційні документовані дані, що дають кількісну характеристику явищ та процесів, що відбуваються в економічній, соціальній, культурній, інших сферах життя і збираються, використовуються, поширюються та зберігаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами відповідно до законодавства з метою виконання адміністративних обов'язків та завдань, що належать до їх компетенції". Відповідно до ст. 47 вказаного Закону "Порушення законодавства України про інформацію тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність...", відповідальність за порушення законодавства про інформацію несуть особи, винні у вчиненні таких правопорушень, як "... необгрунтована відмова від надання відповідної інформації ..., надання інформації, що не відповідає дійсності..., навмисне приховування інформації".
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 в порушення вищевказаних вимог законодавства оформила, підписала та надала до СПРФО Рокитнівського РВ заяву про реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 ,тим самим підтвердивши, що вказана військовозобов'язана особа перебуває на військовому обліку у військовому комісаріаті, що не відповідало дійсності, чим допустила порушення спеціальних обмежень щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції, передбачених п. "г" ч.І ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".
Таким чином, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 умисно, з усвідомленням порушення спеціальних обмежень, шляхом надання недостовірної інформації вчинила правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого п. „г” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією
На підставі викладеного, п. „г” ч. 1 ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією”, керуючись ст. ст. 283,284 КУпАП, -
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 255 грн. 00 коп. ( двісті п'ятдесят п'ять грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду М.М.Головчак