Рівненський міський суд Рівненської області
м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362) 26-59-17
Справа№ 1715/20703/12
24 грудня 2012 року Рівненський міський суд Рівненської області
в складі головуючого судді - Гордійчук І.О.
при секретарі - Литвинюк Л.Ш.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Волинській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УДАІ УМВС України в Волинській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, просить скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серії ВА 1 № 158124 від 08.11.2012 року, винесену інспектором ДПС взводу з обслуговування стаціонарного поста № 1 роти ДПС взводу для обслуговування стаціонарного поста № 1 РДПС ДАІ ОСОБА_2 про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, та накладення на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень.
Свої вимоги мотивує тим, що 08 листопада 2012 року, о 01 год. 30 хв. керував автомобілем «Форд», державний номерний знак 71482 на 127 км а/д Устилуг-Луцьк- Рівне був зупинений інспектором, який виніс відносно нього постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП - перевищення швидкості руху автомобіля при обмеженій максимальній швидкості руху 50 км/год., рухався зі швидкістю 74 км/год.
В судове засідання позивач не з'явився, до початку розгляду справи надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача УДАІ УМВС України в Волинській області в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином. Повідомлення про причини неявки від відповідача не надійшло. Заперечення проти позову не подав.
Дослідивши докази по справі, суд позов задовольняє з наступних підстав.
Судом встановлено, що 08 листопада 2012 року, інспектором ДПС взводу з обслуговування стаціонарного поста № 1 роти ДПС взводу для обслуговування стаціонарного поста № 1 РДПС ДАІ ОСОБА_2 винесено постанов серії ВА 1 № 158124. па підставі якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 гри.
Разом з тим. з спірної постанови вбачається, що при її винесенні інспектор (посадова особа) керувався положеннями ст. 14-1. частин п"ятої та шостої статті 258 та статті 283 КУпАП. Однак, ст. 14-і КУпАП передбачає відповідальність власників (співвласників) транспортних засобів за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, то мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису. чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису. Стаття 258 КУпАП встановлює випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається, за положеннями частини шостої даної статті, у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису. чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису. протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За положеннями сі. 255 КУнЛП, уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, протоколи про правопорушення мають право складати, зокрема ...за частиною третьою і четвертою ст. 122 КУпАП. З наведеного слідує, що порушення, передбачене ст. 122 ч. 1 КУпАП повинні фіксуватись виключно за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису. а тому протокол про адміністративне правопорушення не може бути правовою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності і виключає його із доказової бази по справі.
Крім того, згідно вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Представником відповідача не надано доказів, які б підтверджували його заперечення проти позову.
Наведенні обставини вказують на правомірність доводів позивача щодо скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. 11,71, 159-161, 171-2 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Волинській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення серії ВА 1 № 158124 від 08 листопада 2012 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП, та накладення на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 ( двісті п'ятдесят пять ) гривень - скасувати, а провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбачене ч.І ст.122 КпАП України.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Рівненського
міського суду: ОСОБА_3