06.06.2011
Справа № 2-а-2713/11
2-а/35/11
06 червня 2011 року м. Кам'янка
Кам'янський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді - Прилуцького В.О.
при секретарі - Зачепі Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам'янка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Черкаській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення ІДПС Смілянської роти ДПС УДАІ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_2 від 19.05.2011 р. серії СА за № 310804.
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до УДАІ УМВС України в Черкаській області про скасування постанови про накладення штрафу, посилаючись на те, шо постановою ІДПС Смілянської роти ДПС УДАІ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_3 від 19.05.2011 р. серії СА за № 310804 на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят іУять) гри. за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП. З урахуванням положень ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі його несплати у встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП органами державної виконавчої служби з неї буде стягнуто подвійний штраф у розмірі 510 (п'Ятьсот десять) грн. В постанові зазначено, що 19.05.2011 р. в 23 год. 56 хв. на 156 км а/д Київ -Знам"янка ОСОБА_1 керувала автомобілем НОМЕР_1, рухалась в населенному пункті с. Валява Смілянського району зі швидкістю 91 км/год. Швидкість вимірювалась приладом "Візир" М 0812472. чим порушила п. 12.4 ГІДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Вважаючи дану постанову незаконною ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом і просить її скасувати.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те. що вказане правопорушення він не вчиняла, а рухалася виключно за вимогами Правил дорожнього руху України. Вона дійсно керувала автомобілем НОМЕР_2 - 19 травня 2011 року о 23 год. 56 хв. в с. Валява, але вимоги п. 12.4 ГІДР України та ч. 1 ст. 122 КУпАП не порушувала.
Згідно пояснень ОСОБА_1 - вона рухалася відповідно ГІДР України, відсутні підстави вважати що швидкість зафіксована приладом належить саме її автомобілю, а прилад «Візир» не є засобом автоматичної фіксації. Також позивач зазначила, що протокол та оскаржувана постанова складенні з порушенням вимог КУпАП.
Відповідач в судове засідання не заявився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив. А тому суд вважає за можливе слухати справу відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України.
Як вбачається з матеріатів справи - постановою ІДПС Смілянської роти ДПС УДАІ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_2 від 19.05.2011 р. серії СА за № 310804 на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 (двісті п'ятдесят тГять) грн. за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП. В постанові зазначено, що 19.05.2011 р. в 23 год. 56 хв. на 156 км а/д Київ -Знам'янка ОСОБА_1 керувала автомобілем НОМЕР_1 рухалась в населенному пункті с. Валява Смілянського району зі швидкістю 91 км/год. Швидкість вимірювалась приладом "Візир" М 0812472. чим порушила п. 12.4 ГІДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність згідно ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Згідно ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначено законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адмінвідповідальності. потерпілих свідків, висновками експертів, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кіно зйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису. які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпеченням безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.14 -1 КупАП до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищезазначене, а також те. що відповідач не надав суду доказів, які свідчили б про те, що ОСОБА_1 вчинила адмінправопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, суд вважає, що постанова від 19.05.2011 р. серії СА за № 310804 про притягнення її до адміністративної відповідальності є незаконною та підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, ст. ст. 251. 256 КУпАП, керуючись ст.ст.161- 163. 171 -2 КАС У країни . суд
Позов ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Черкаській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення ІДПС Смілянської роти ДПС УДАІ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_2 від 19.05.2011 р. серії СА за № 310804 - задовольнити.
Постанову інспектора ІДПС Смілянської роти ДПС УДАІ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_2 від 19.05.2011 р. серії СА за № 310804 та накладення на неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 (двісті п"ятдесят п"ять) грн. - скасувати, а провадження у справі закрити.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий