Костопільський районний суд Рівненської області
м. Костопіль, вул. Коперніка, 14а, 35000, (03657) 2-36-52
Справа № 2-а-761/2010 р.
20 грудня 2010 року
Суддя Костопільського районного суду Рівненської області Піскунов В. М.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС по ОДДЗ в м. Рівне ВДАІ в Рівненській області ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
У зазначеному позові ОСОБА_1 вказує, що 11.10.2010 року відповідачем винесено постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 та ч. 2 ст. 122 КУпАП та накладено адмінстягнення у виді штрафу в розмірі 425 грн. У постанові вказано, що 11.10.2010 року о 05 год 01 хв, гр. ОСОБА_1, рухаючись по автодорозі Київ-Чоп, керуючи автомобілем Опель Омега, д. н. ВК 3672 АО перевищив встановлену швидкість руху та порушив порядок розташування транспортних засобів на дорозі, яка має дві смуги руху в одному напрямку, чим допустив порушення пункту 12.4 та 11.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 122 та ч. 2 ст. 122 КУпАП.
Вказану постанову вважає незаконною і такою, що не відповідає вимогам закону, оскільки, зазначеного у ній порушенння Правил дорожнього руху не допускав. При складанні протоколу про адмінправопорушення та винесенні оспорюваної постанови, посадова особа не з'ясувала всіх обставин справи, що підлягають з'ясуванню та мають значення для правильного вирішення справи згідно ст. 280 КУпАП. Зокрема наявність в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення. Так, відповідачем не було враховано його пояснень з приводу того, що він швидкість руху не перевищував, оскільки в цей час біля нього рухався великий автомобіль TOYOTA «LAND CRUISER» з великою швидкістю і здійснив обгін його автомобіля з правого боку. В момент фіксації правопорушення автомобіль TOYOTA «LAND CRUISER» рухався перед ним і тому зафіксована швидкість належить даному автомобілю. Крім того він рухався по лівій смузі, тому що попереду бачив скупчення вантажних автомобілів, які маневрували для заїзду на обочину і перешкоджали руху по правій смузі. За таких обставин у його діях не міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 та ч. 2 ст. 122 КУпАП.
В судове засідання позивач не з'явився. Звернувся до суду із заявою, в якій просить справу розглянути у його відсутності, позовні вимоги підтримує.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся вчасно та належним чином. Причини неявки суду не повідомив.
Беручи до уваги клопотання позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
В судовому засіданні встановлено, що 11.10.2010 р. відповідачем винесено постанову серії ВК № 162429 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 та ч. 2 ст. 122 КУпАП за перевищення швидкості руху та порушення порядку розташування транспортних засобів на дорозі, яка має дві смуги руху в одному напрямку за що накладено адміністративне стягнення в розмірі 425 грн.
Жодних доказів у підтвердження вини позивача у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення відповідачем не надано.
З наданих суду доказів вбачається, що порушення правил дорожнього руху позивач не допускав та адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 та ч. 2 ст.122 КУпАП не вчиняв.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Але відповідач в судове засідання не з'явився, не надав достатніх доказів правомірності своїх дій та не спростував доводи позивача.
А тому в суду є підстави вважати позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження по справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Зазначених вимог закону відповідачем при притягненні позивача до адміністративної відповідальності не дотримано.
У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв"язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку встановлених законом.
Відповідно до ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову по справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Відповідно до ст. 289 КУпАП в разі пропуску строку оскарження постанови з поважних причин, цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу. Суд вважає за необхідне поновити позивачу строк на оскарження постанови як пропущений з поважних причин.
На підставі наведеного та керуючись ст.11, 41, 71, 159, 160, 161, 171-2 КАС України, ст.ст.7, 9, 245, 247, 251, 258, 268, 279, 280, 284, 287, 288, 289, 293 КУпАП, суд
Поновити строк на оскарження постанови серії ВК №162429 від 11.10.2010 року у справі про адміністративне правопорушення.
Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора ДПС по ОДДЗ в м. Рівне ВДАІ в Рівненській області ОСОБА_2 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Постанову серії ВК № 162429 по справі про адміністративне правопорушення від 11.10.2010 року - скасувати.
Провадження у справі - закрити.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.