Ухвала від 31.08.2015 по справі 812/1285/15

3.7.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31 серпня 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1285/15

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши матеріали адміністративного позову прокурора Станично-Луганського району Луганської області до Широківської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

28 серпня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Станично-Луганського району Луганської області до Широківської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області, в якому прокурор просить:

1) визнати протиправною бездіяльність Широківської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області з питання не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглих територіях до КЗ Широківська ЗОШ І-ІІІ ступенів;

2) зобов'язати Широківську сільську раду Станично-Луганського району Луганської області обладнати територію біля КЗ Широківська ЗОШ І-ІІІ ступенів (розташована с. Широкий Станично-Луганського району, вул. Водолазкіна, 13) дорожними знаками 1.33 «Діти», 5.35.1-5.35.2 «Пішохідний перехід», нанести лінії горизонтальної розмітки.

Згідно із частиною 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 60 КАС України прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Частиною 3 статті 23 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Звертаючись з даним позовом до суду прокурор не зазначив орган, державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження.

Крім того, в описовій частині позову прокурором зазначено, що підставою для представництва в суді інтересів учнів КЗ Широківської ЗОШ І-ІІІ ступенів є неспроможність зазначених осіб самостійно захистити свої права.

З викладеного вбачається, що даний позов подано прокурором в інтересах неповнолітніх учнів КЗ Широківська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина (громадянина України, іноземця або особи без громадянства) у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист.

Однак, у позовній заяві не визначено конкретних осіб - позивачів, не вказано законних представників цих осіб та не зазначено даних щодо неналежного представництва інтересів неповнолітніх їх законними представниками, не долучено до позову матеріалів відповідних перевірок.

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного, керуючись статтями 60, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву прокурора Станично-Луганського району Луганської області до Широківської сільської ради Станично-Луганського району Луганської області залишити без руху.

Запропонувати прокурору Станично-Луганського району Луганської області у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду уточненої позовної заяви із:

- зазначенням у позовній заяві ім'я позивачів, поштової адреси, а також номерів засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є;

- наданням доказів, які підтверджують неможливість громадян, в інтересах яких подано вказаний адміністративний позов, самостійно здійснювати представництво своїх інтересів;

- доказами надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення позивачам, відповідачу і третім особам копії уточненої позовної заяви та доданих до неї документів.

У разі ненадання вищезазначених документів адміністративний позов буде вважатися неподаним і підлягатиме поверненню.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати прокурору Станично-Луганського району Луганської області.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяТ.В. Смішлива