Постанова від 25.05.2011 по справі 2а-1432/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" травня 2011 р. справа № 2a-1432/11/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що 12.10.2010 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Львівській області складено акт № 196523 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ОСОБА_1 послуг з перевезення вантажу. Під час перевірки виявлено відсутність в документах відміток лікаря про проведення передрейсового огляду водія та спеціаліста щодо технічного стану транспортного засобу. 26.10.2010 року враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 107754 на суму 1700 гривень за порушення передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

07.05.2011 року відповідач отримав копію ухвали суду про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, копію позовної заяви та додані до неї документи.

Згідно із пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів -у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Заперечення відповідача на позов до суду не надійшло. Місцезнаходження відповідача зареєстровано в ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить довідка від 30.03.2011 року № 11-15/628, видана Реєстраційною палатою виконкому Івано-Франківської міської ради.

Оцінивши письмові докази та інші матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України -без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі -прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

20.09.2010 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Львівській області складено акт № 196523 про порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», яке полягало в перевезенні вантажним автомобілем відповідача, номерний знак НОМЕР_1, вантажу за відсутності в документах відмітки лікаря про проведення передрейсового огляду водія та відмітки про проведення огляду технічного стану транспортного засобу.

Відповідач з актом ознайомився і в графі «пояснення водія про причини порушення»зазначив, що «загубив дорожній лист з відмітками лікаря та механіка».

26.10.2010 року, враховуючи допущені порушення, виконуючим обов'язки керівника територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області, згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»щодо ОСОБА_1 винесено постанову № 107754 про застосування фінансової санкції у розмірі 1700 грн.

Згідно листа територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківської області від 20.04.2011 року, ОСОБА_1 ліцензію серії АВ № 334514 на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом виготовляв 10.04.2004 року (а.с.11-12).

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному

транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Стаття 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає перелік документів для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, а саме: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Крім зазначеної норми закону перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. N 207. В цьому переліку зазначено, що для водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах або для власних потреб одним з необхідних документів є дорожній лист з відмітками про проведення передрейсового медичного огляду водія та огляду технічного стану транспортного засобу.

Таким чином однією з ознак належно оформленого дорожнього листа є відмтіка лікаря та відмітка механіка.

Неоформлений дорожній лист або його відсутність є порушенням, яке тягне за собою відповідальність згідно Закону України «Про автомобільний транспорт». Абзацом 2 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів встановлюється штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Згідно листа позивача від 20.04.2011 року відповідачем у передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачена, постанова про їх застосування до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду не оскаржувалася (а.с.12).

При здійсненні відповідачем перевезення вантажу наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»є обов'язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Таким чином, позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансової санкції в розмірі 1700 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя (підпис) Могила А.Б.