Постанова від 21.03.2007 по справі 37/32

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.03.07 р. Справа № 37/32

11 годин 45 хвилин

Постанова прийнята, складена і підписана в нарадчій кімнаті в повному обсязі та проголошена в судовому засіданні

у приміщенні господарського суду Донецької області у присутності позивача

(м. Донецьк, вул. Артема, 157, кабінет 210)

за позовом Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Слов'янськ

до відповідача Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ

про стягнення податкового боргу у загальній сумі 3989 грн. 45 коп., з якого:

1. податок з доходів фізичних осіб на суму 229 грн. 35 коп., у тому числі основний платіж - 76 грн. 45 коп., штрафні (фінансові) санкції - 152 грн. 90 коп.;

2. заборгованість за порушення норм регулювання обігу готівки на суму 3760 грн. 10 коп., у тому числі 3759 грн. 78 коп. - фінансові санкції, 0,32 грн. - пеня.

Суддя господарського суду Донецької області Яманко Валентина Григорівна

при секретарі судового засідання Шкурідіній І. О.

Представники:

від позивача: Врублевська Т.В. - за дов. № 47871/10/10-012 від 16 жовтня 2006 року,

від відповідача: не з'явився - надане клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача.

СУТЬ СПОРУ:

До господарського суду Донецької області 23 січня 2007 року позивачем була заявлена позовна заява № 2392/10/10-012 від 22 січня 2007 року (арк. справи 3, 41) до Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ про стягнення податкового боргу у загальній сумі 3989 грн. 45 коп., з якого: 1) податок з доходів фізичних осіб на суму 229 грн. 35 коп., у тому числі основний платіж - 76 грн. 45 коп., штрафні (фінансові) санкції - 152 грн. 90 коп.; 2) заборгованість за порушення норм регулювання обігу готівки на суму 3760 грн. 10 коп., у тому числі 3759 грн. 78 коп. - фінансові санкції, 0,32 грн. - пеня, розгляд якої згідно пунктів 6 та 7 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-ІУ від 6 жовтня 2005 року, до початку діяльності окружного адміністративного суду підвідомчий господарському суду Донецької області.

Оскільки позовна заява № 2392/10/10-012 від 22 січня 2007 року була подана Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією без дотримання вимог статі 79, пункту 6 частини 1, частин 3, 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд Донецької області ухвалою від 24 січня 2007 року (арк. справи 1-2) залишив позовну заяву без руху, встановивши позивачу строк до 1 лютого 2007 року для усунення недоліків.

30 січня 2007 року ухвалою господарського суду Донецької області, у зв'язку з тим, що позивач усунув недоліки, що стали причиною залишення позовної заяви без руху, було відкрито провадження в адміністративній справі № 37/32 та призначено попереднє судове засідання на 14 лютого 2007 року (арк. справи 43-44).

14 лютого 2007 року судом було проведене попереднє судове засідання, на яке з'явився тільки представник позивача, який підтримав позовні вимоги. Відповідач на попереднє судове засідання 14 лютого 2007 року не з'явився, вимоги ухвали суду від 30 січня 2007 року не виконав, причини не явки на попереднє судове засідання не повідомив. Позивачем у попередньому судовому засіданні 14 лютого 2007 року було заявлено усне клопотання про відкладення попереднього судового засідання у зв'язку з необхідністю надання додаткових доказів, що мають значення для вирішення адміністративної справи № 37/32 по суті, яке судом було задоволене. У зв'язку з тим, що 7 лютого 2007 року через канцелярію господарського суду Донецької області повернувся поштовий конверт з ухвалою суду від 30 січня 2007 року, позовною заявою з додатком (арк. справи 45-48) та довідкою робітника пошти про те, що відповідач за адресою: м. Слов'янськ, пров. Союзний, 3, не знаходиться та позивачем не надано інформації щодо фактичного місцезнаходження відповідача, судом у попередньому судовому засіданні позивачу були надані ухвали суду від 24 січня 2007 року, від 30 січня 2007 року, примірник позовної заяви з додатком для вручення відповідачу, які були вручені відповідачу 16 лютого 2007 року (арк. справи 63). Ухвалою суду від 14 лютого 2007 року (арк. справи 59) суд відклав попереднє судове засідання на 12 березня 2007 року.

12 березня 2007 року судом було проведене попереднє судове засідання, на яке з'явився тільки представник позивача, який підтримав позовні вимоги, відповідач на попереднє судове засідання 12 березня 2007 року не з'явився, вимоги ухвали суду від 14 лютого 2007 року не виконав, причини не явки на попереднє судове засідання не повідомив. Ухвалою від 12 березня 2007 року (арк. справи 64) суд закінчив підготовче провадження та призначив адміністративну справу № 37/32 до судового розгляду на 21 березня 2007 року. Також, у попередньому судовому засіданні 12 березня 2007 року представнику позивача за його згодою були вручені судові повістки для Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції та для відповідача - Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ, яка була вручена відповідачу 18 березня 2007 року (арк. справи 67).

21 березня 2007 року до канцелярії господарського суду Донецької області надійшло клопотання відповідача від 18 березня 2007 року (арк. справи 68) про розгляд справи № 37/32 без участі представника Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ, яке судом було задоволене. В зазначеному клопотанні відповідач зазначив, що визнає позовні вимоги у повному обсязі.

Під час судового розгляду 21 березня 2007 року позивач підтримав позовні вимоги, відповідач на судовий розгляд не з'явився, примирення сторони не досягли.

Позивач - Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція є органом державної влади та відповідно в розумінні пункту 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України є суб'єктом владних повноважень, що створений Указом Президента України "Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій" № 760/96 від 22 серпня 1996 року зі змінами та доповненнями внесеними Указом Президента України від 20 квітня 2000 року N 605/2000. Позивач діє на підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні" № 509 - ХІІ від 4 грудня 1990 року в редакції Закону України № 3813-ХІІ від 24 грудня 1993 року зі змінами та доповненнями станом на 1 січня 2006 року, пунктом 11 частини 1 статті 10 якого передбачено, що державні податкові інспекції на виконання своїх функцій подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Позивач у позовних вимогах зазначив, що податкова заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 3989 грн. 45 коп., з якої: 1) податок з доходів фізичних осіб на суму 229 грн. 35 коп., у тому числі основний платіж - 76 грн. 45 коп., штрафні (фінансові) санкції - 152 грн. 90 коп.; 2) заборгованість за порушення норм регулювання обігу готівки на суму 3760 грн. 10 коп., у тому числі 3759 грн. 78 коп. - фінансові санкції, 0,32 грн. - пеня, виникла на підставі самостійно задекларованих та узгоджених відповідачем сум податків та зборів, а також у зв'язку з донарахуванням податковим органом податків, застосуванням штрафних (фінансових) санкцій та пені за порушення податкового законодавства, яке відповідачем не оскаржувалося.

Відповідач - Перша Слов'янська Універсальна біржа, м. Слов'янськ, зареєстрований 10 вересня 2001 року виконавчим комітетом Слов'янської міської ради як юридична особа, про що було видане свідоцтво про державну реєстрацію (арк. справи 6). Згідно довідок Управління статистики у м. Слов'янську від 13 грудня 2006 року № 573/03-17 (арк. справи 4) та Донецького обласного управління статистики від 27 вересня 2001 року (арк. справи 5) відповідач включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 31477380. Відповідно до статуту (арк. справи 7-11) Перша Слов'янська Універсальна біржа, м. Слов'янськ зареєстрована за адресою: м. Слов'янськ, пров. Союзний, 3, засновниками якого є Голибіна Світлана Георгіївна та Голибін Володимир Михайлович. Відповідно до довідки форми № 4-ОПП № 1166 від 12 лютого 2007 року (арк. справи 50) Перша Слов'янська Універсальна біржа, м. Слов'янськ перебуває на податковому обліку в Слов'янській об'єднаній державній податковій інспекції з 4 жовтня 2001 року за № 2982. Начальником Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції 26 вересня 2006 року було прийняте відносно відповідача рішення № 24-014-7/107 (арк. справи 12) про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Позивачем до матеріалів справи наданий витяг (арк. справи 15) про внесення 27 травня 2004 року стосовно відповідача запису до Державного реєстру застав рухомого майна з терміном дії до 17 червня 2009 року. Згідно до акту № 24-014-1/9 від 10 лютого 2007 року (арк. справи 56) за адресою: м. Слов'янськ, пров. Союзний, 3, зареєстрований засновник Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ Голибіна Світлана Георгіївна, яка зі слів сусідів виїхала в Росію до родичів.

Представник позивача клопотань про повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не заявили, у зв'язку з чим на підставі пункту 2-1 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-IV від 6 жовтня 2005 року судовий розгляд був проведений без технічної фіксації.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 1 протоколу № 1 від 20 березня 1952 року до Конвенції про захист прав і основних свобод людини від 4 листопада 1950 року, ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Попередні положення, однак, ніяким чином не обмежують право держави запроваджувати такі закони, які, на її думку, необхідні для здійснення контролю за використанням майна відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків або інших зборів чи штрафів.

За Конституцією України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом (стаття 67), система оподаткування, податки і збори встановлюються виключно законами України (пункт 1 частини 2 статті 92).

Завданням органів державної податкової служби є виконання функцій щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, для чого у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, позивач має право проводити перевірки суб'єктів підприємницької діяльності, застосовувати фінансові (штрафні) санкції за встановлені порушення та стягувати примусово до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені та штрафних санкцій, що передбачено статтями 2, 10, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні» № 509 - ХІІ від 4 грудня 1990 року в редакції Закону України № 3813-ХІІ від 24 грудня 1993 року зі змінами та доповненнями.

Підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 - ІІІ від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до пункту 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 зазначеного Закон визначено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення - рішення або після закінчення адміністративного чи судового оскарження при незгоді платника податків з визначеними податковим органом сумами податків (зборів) та штрафних (фінансових) санкцій.

Судом були дослідженні надані позивачем докази наявності податкового боргу відповідача перед бюджетом та встановлено наступне.

Посадовими особами Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції в період з 26 квітня 2004 року по 7 травня 2004 року відповідно до плану перевірки (арк. справи 35) на підставі посвідчень № 001566 від 26 квітня 2004 року, № 001571 від 27 квітня 2004 року, № 001640 від 6 травня 2004 року була проведена комплексна планова документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 10 вересня 2001 року по 1 січня 2004 року. Відповідач був повідомлений про проведення перевірки повідомленням № 1/23-614-1 від 13 квітня 2004 року, яке було отримано 16 квітня 2004 року. Перед початком перевірки в журналі реєстрації перевірок відповідача вчинено записи про проведення перевірки. Результати зазначеної перевірки були викладені в акті № 9/23-6/31477380 від 7 травня 2004 року (арк. справи 22-34), який підписаний директором Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ без заперечень. В зазначеному акті серед інших були встановлені порушення відповідачем:

- пункту 1 розділу І статті 7 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26 грудня 1992 року, а саме занижено прибутковий податок з громадян за перевірений період на суму 67 грн. 95 коп.;

- розділу ІІ статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян», а саме занижено прибутковий податок з громадян на перевірений період на суму 8 грн. 50 коп.;

- пункту 2.3 розділу 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 19 лютого 2001 року № 72, а саме 1) відповідачем здійснені готівкові розрахунки з підприємством та підприємцем за придбані товари протягом одного дня на суму, яка перевищує 3 тис. грн..: 4745 грн. та 3450 грн. відповідно; 2) відповідачем здійснені готівкові розрахунки з підприємцями за придбані товари без підтвердження факту продажу товарів розрахунковими квитанціями (товарними чеками) на загальну суму 758 грн.;

- пункту 2.13 розділу 2 вказаного Положення, а саме відповідачем виплачена заробітна плата працівникам за рахунок готівкових коштів, одержаних з поточного рахунку в установі банку на господарські потреби в сумі 160 грн.

На підставі зазначеного акту перевірки податковим органом були прийняті:

- за порушення відповідачем пункту 1 розділу І статті 7, розділу ІІ статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» податкове повідомлення - рішення № 000821742/0 від 11 травня 2004 року (арк. справи 19) на загальну суму 229 грн. 35 коп., у тому числі 76 грн. 45 коп. - основний платіж, 152 грн. 90 коп. - штрафні (фінансові) санкції. Податкове повідомлення - рішення № 000821742/0 від 11 травня 2004 року було отримане відповідачем 12 травня 2004 року, про що свідчить його корінець (арк. справи 19, 62);

- за порушення пунктів 2.3, 2.13 розділу 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні податкове повідомлення - рішення № 0000032243/0/2193 від 12 травня 2004 року на загальну суму 3768 грн. - штрафні (фінансові) санкції, застосовані податковим органом відповідно до абзаців 2, 6, 7 статті 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року № 436/95, а саме:

· за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день - 4745 грн. - 3000 грн. - 385 грн. = 1360 грн. х 2 = 2720 грн.; 3450 грн. - 3000 грн. - 385 грн. = 65 грн. х 2 = 130 грн.;

· за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів - 436 грн. + 322 грн. = 758 грн.;

· за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки - 160 грн.

Податкове повідомлення - рішення № 0000032243/0/2193 від 12 травня 2004 року було отримано відповідачем 12 травня 2004 року, про що свідчить його корінець (арк. справи 20);

- 0,32 грн. - пеня, нарахована позивачем за несвоєчасну сплату відповідачем узгоджених зобов'язань згідно статті 16 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Докази визнання вище зазначених податкових повідомлень-рішень недійсними в результаті адміністративного чи судового оскарження відповідач не надав.

Відповідно до пункту 1.10 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога - це письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

Згідно вказаного підпункту 1.10 статті 1 та підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 вказаного Закону відповідачу була надіслана перша податкова вимога № 1/596 від 27 травня 2004 року, корінець якої доданий до матеріалів справи (арк. справи 12), яка була отримана відповідачем 1 червня 2004 року, про що свідчить поштове повідомлення № 921 (арк. справи 13).

8 липня 2004 року відповідачу була надіслана друга податкова вимога за № 2/714, корінець якої доданий до матеріалів справи (арк. справи 18), яка була отримана відповідачем 14 липня 2004 року, про що свідчить поштове повідомлення № 262 (арк. справи 14).

Відповідно до витягу з особової картки платника (арк. справи 51-54), довідок про заборгованість перед бюджетом (арк. справи 16, 55) та акту звірки, підписаного яко позивачем так і відповідачем (арк. справи 61), за відповідачем станом на 11 лютого 2007 року рахується заборгованість у загальній сумі 3989 грн. 45 коп., з якого: 1) податок з доходів фізичних осіб на суму 229 грн. 35 коп., у тому числі основний платіж - 76 грн. 45 коп., штрафні (фінансові) санкції - 152 грн. 90 коп.; 2) заборгованість за порушення норм регулювання обігу готівки на суму 3760 грн. 10 коп., у тому числі 3759 грн. 78 коп. - фінансові санкції, 0,32 грн. - пеня.

Розділом ІІ статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» передбачено, що нарахування, утримання i перерахування до бюджету прибуткового податку здійснюється підприємствами, установами, організаціями всiх форм власності та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які провадять виплати доходів. Обчислення податку протягом року провадиться з суми місячного сукупного оподатковуваного доходу за ставкою, визначеною відповідно до статті 7 цього Декрету. При цьому для громадян, які мають право на одержання пільг згідно з статтею 6 цього Декрету, сума місячного сукупного оподатковуваного доходу зменшується на розмір цих пільг. Підприємства, установи, організації і фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять виплати зазначених доходів, протягом 15 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу надсилають до податкових органів за місцем державної реєстрації відомості про нараховані та виплачені суми доходів і суми утриманих з них податків за формою, встановленою центральним податковим органом. По закінченні календарного року визначається сума сукупного річного оподатковуваного доходу. Прибутковий податок з річного доходу визначається з середньомісячного доходу, з урахуванням сплаченого (утриманого) протягом року податку з місячних доходів. Обчислення податку i перерахунок провадиться підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності до 1 березня року, наступного за звітним, а у строки, визначені законом, такі відомості за установленою формою надаються ними до податкової інспекції за місцем проживання платника.

Згідно пункту 2.3 розділу 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 19 лютого 2001 року № 72, зі змінами та доповненнями внесеними згідно постанов Правління Національного банку України від 16 жовтня 2001 року № 432, від 5 березня 2003 року № 81, сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) через їх каси, каси банків, інших фінансових установ, які надають послуги з переказу грошей, та підприємств поштового зв'язку не має перевищувати три тисячі гривен гривень протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами. Платежі понад установлену граничну суму проводяться виключно в безготівковому порядку. Кількість підприємств (підприємців), з якими проводяться розрахунки, протягом дня не обмежується. У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси. Розрахунки готівкою підприємств (підприємців) між собою та з фізичними особами проводяться із застосуванням прибуткових та видаткових касових ордерів, касових і товарних чеків, розрахункових квитанцій, проїзних документів тощо, які підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, а також рахунків-фактур, договорів, угод, контрактів, актів закупівлі товарів тощо.

Відповідно до пункту 2.13 розділу 2 вищезазначеного Положення підприємства (підприємці), що мають поточні рахунки в установах банків, одержують готівку з цих рахунків за грошовим чеком (з чітким формулюванням суті операцій, що буде здійснюватися) у межах наявних коштів і витрачають її виключно на цілі, які визначені в грошовому чеку та не суперечать чинному законодавству України. Для своєчасного одержання в установі банку потрібної суми готівки підприємства (підприємці) у встановлені банком строки мають попередити (письмово або усно) установу банку про необхідну суму коштів у банкнотах та розмінній монеті.

Абзацами 2, 6, 7 статті 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року № 436/95 передбачено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:

- за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день;

- за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів;

- за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки.

З матеріалів справи вбачається, що на момент розгляду спору вище перелічені податкові повідомлення - рішення не були скасовані в адміністративному порядку та не були визнані недійсними в судовому провадженні. Відсутність в матеріалах справи доказів про визнання недійсними в судовому порядку або скасування зазначених податкових повідомлень - рішень, а також доказів сплати підтверджує обґрунтованість заявленого позову про стягнення заборгованості перед бюджетом, з огляду на що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, зважаючи на те, що позов заявлений суб'єктом владних повноважень до юридичної особи, що не є суб'єктом владних повноважень, та те, що органи державної податкової служби звільнені від сплати судових витрат, не стягуються.

Керуючись частиною 4 статті 94, статтями 11, 60, 112, 121, 158-163, 167, 185,186, 254, пунктами 2-1, 6, 7 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-IV від 6 жовтня 2005 року, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Слов'янськ до Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ про стягнення податкового боргу у загальній сумі 3989 грн. 45 коп., з якого:

1. податок з доходів фізичних осіб на суму 229 грн. 35 коп., у тому числі основний платіж - 76 грн. 45 коп., штрафні (фінансові) санкції - 152 грн. 90 коп.;

2. заборгованість за порушення норм регулювання обігу готівки на суму 3760 грн. 10 коп., у тому числі 3759 грн. 78 коп. - фінансові санкції, 0,32 грн. - пеня, задовольнити повністю.

Стягнути з Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ (84112, м. Слов'янськ, пров. Союзний, 3, код ЄДРПОУ 31477380, рахунок 260033017192 у Ф-Словьянсьек відділення № 2868 ВАТ «ДОБУ», МФО 394318) на користь Державного бюджету України заборгованість за порушення норм регулювання обігу готівки в розмірі 3760 грн. 10 коп., у тому числі 3759 грн. 78 коп. - фінансові санкції, 0,32 грн. - пеня, на рахунок 31111104600075, код платежу 23030100, одержувач ВДК м. Слов'янська та Слов'янського р-ну, ОКПО 34686605, банк УДК в Донецькій області, МФО 834016.

Стягнути з Першої Слов'янської Універсальної біржі, м. Слов'янськ (84112, м. Слов'янськ, пров. Союзний, 3, код ЄДРПОУ 31477380, рахунок 260033017192 у Ф-Словьянсьек відділення № 2868 ВАТ «ДОБУ», МФО 394318) на користь місцевого бюджету заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 229 грн. 35 коп., у тому числі основний платіж - 76 грн. 45 коп., штрафні (фінансові) санкції - 152 грн. 90 коп., на рахунок 33219800600075, код платежу 11010100, одержувач ВДК м. Слов'янська та Слов'янського р-ну, ОКПО 34686605, банк УДК в Донецькій області, МФО 834016.

Постанова прийнята, складена і підписана в нарадчій кімнаті в повному обсязі та проголошена в судовому засіданні 21 березня 2007 року в присутності представника позивача у приміщенні господарського суду Донецької області (м. Донецьк, вул. Артема, 157, кабінет № 210)

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Яманко В.Г.

вик. Тумасова О.А.

т. 3056106

Надруковано 3 примірника:

1. Позивачу - 1.

2. Відповідачу - 1.

3. До справи - 1.

Адреса та телефон господарського суду Донецької області: 83048, м. Донецьк, вул. Артема, 157, тел. 381-88-46.