Постанова від 26.11.2014 по справі 154/3376/14-п

154/3376/14-п

3/154/1032/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2014 року суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Пікула Н.В. розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Володимир - Волинського ВДАІ УМВС України у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АП1 № 753524, 09 листопада 2014 року о 00 год. 05 хв. ОСОБА_1 по вул. Привокзальній в м. Володимирі-Волинському, керував автомобілем марки “Фольцваген Гольф”, д.р.н. АС 7523 ВК, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно у вказаний час та місці, керуючи транспортним засобом, був зупинений працівниками ДАІ, від проходження медичного огляду з використанням трубки “Контроль тверезості” на місці зупинки транспортного засобу не відмовлявся, в лікарню був доставлений примусово, без його згоди, шляхом блокування дверей службового автомобіля працівниками міліції. У висновку лікаря про стан його сп'яніння сумнівається, оскільки йому не було надано на його вимогу даних про дату повірки Алкотеста, а вживання ним пива в незначній кількості не могло показати зазначений в акті медичного огляду результат.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши зібрані матеріали справи та оцінивши їх в сукупності, вважаю, що в його діях міститься склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння передбачена Порядком направлення водіїв транспорних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року № 1103 та Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі Інструкція), затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства Охорони здоров'я України 09.09.2009 року № 400/666.

Так, згідно п. 2. даного Порядку та п.1.2. даної Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи Державтоінспекції МВС є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

А згідно п. 3 вищенаведеного Порядку та п. 1.6 Інструкції, огляд проводиться уповноваженою особою Державтоінспекції МВС на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.

Також, даними актами визначено, що огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Лише в разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловлення незгоди з його результатом, водій направляється уповноваженою особою Державтоінспекції МВС для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я (п. 6 Порядку та п. 7 Інструкції).

Згідно вимог Інструкції «Про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп»яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», в разі виявлення ознак алкогольного сп'яніння в особи, що керує транспортним засобом, працівник міліції зобов'язаний провести огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, а в разі відмови або незгоди з його результатами, огляд проводиться в медичному закладі.

З матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_1 не відмовлявся на місці пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння.

Разом з тим, Висновком щодо результатів медичного огляду підтверджується перебування ОСОБА_1 в стані алкогольгного сп'яніння.

А тому, дійсно мало місце порушення працівниками ДАІ порядку проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння.

Враховуючи особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, наявність на утриманні двох неповнолітніх дітей, обставини вчинення правопорушення, а саме відсутність серйозних наслідків, суд вважає за можливе застосувати положення ст. 22 КУпАП та у зв'язку з малозначністю правопорушення, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, а провадження у справі закрити.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ст. 22 КУпАП суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Провадження у справі - закрити.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Головуюча /-/ підпис

Згідно з оригіналом

Суддя Н.В. Пікула