31 січня 2011 р. Справа № 2276/10
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача - ОСОБА_1,
суддів - Багрія В.М., Старунського Д.М.,
розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові апеляційну скаргу Управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Горохівської районної державної адміністрації на ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2009 року про відстрочення виконання рішення у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Горохівської районної державної адміністрації про зобов'язання провести перерахунок та виплату державної допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку,-
ОСОБА_2 12.12.2008 року звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Горохівської районної державної адміністрації про зобов'язання провести перерахунок та виплату державної допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 09.02.2009 року адміністративний позов задоволено, зобов'язано Управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Горохівської районної державної адміністрації провести перерахунок та виплату з 09.07.2007 року до 31.12.2007 року включно ОСОБА_2 державної допомоги по догляду за дітьми, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, до досягнення ними трирічного віку у розмірі «встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на підставі положень статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та статті 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».
Управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Горохівської районної державної адміністрації звернулося 07.12.2009 року із заявою про відстрочення виконання судового рішення, обґрунтовуючи її відсутністю коштів для виплати державної допомоги по догляду за дітьми.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2009 року у задоволенні клопотання відмовлено.
Не погодившись із ухвалою її оскаржило Управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Горохівської районної державної адміністрації, подавши на неї апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі зазначає, що суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального та процесуального права.
Апелянт вказує на те, що судом першої інстанції не взято до уваги те, що кошти по догляду державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку фінансуються з коштів субвенції. Враховуючи ситуацію, що склалася у зв'язку з винесенням рішення Конституційним Судом України від 9 липня 2007 року №6 рп/2007, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) відповідні норми, зокрема що регулюють питання соціальних питань Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», Міністерство праці звернулося до Міністерства фінансів з пропозицією врахувати додаткову потребу у видатках на виконання судових рішень з порушених питань. На даний час пропозиція Міністерства праці знаходиться на на розгляді у Міністерстві фінансів. На даний час дане питання Мінфіном не розглянуто.
Апелянт просить скасувати оскаржувану ухвалу, та винести нову ухвалу, якою задоволити клопотання про відстрочення виконання рішення.
Розглянувши справу в письмовому провадженні у зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що дана апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Постановляючи оскаржувану ухвалу суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до ч.1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Відмовляючи у задоволенні клопотання, суд першої інстанції вірно врахував те, що відповідачем по справі не надано доказів неможливості виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 09.02.2009 року в зв'язку із відсутністю коштів на відповідних рахунках, з дня набрання постановою суду законної сили пройшов тривалий час, невиконання судового рішення у даній справі призводить до порушення прав малолітніх дітей.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
На підставі наведеного, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги в цілому суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.
Керуючись ст.160, ст. 195, ст.197, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Горохівської районної державної адміністрації - залишити без задоволення, а ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2009 року про відстрочення виконання рішення у справі № 2а-1674/08/0370 - без змін.
Ухвала адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя В.М. Багрій
Суддя Д.М. Старунський