Ухвала від 04.10.2013 по справі 127/23466/13-к

Справа № 127/23466/13-к

Провадження № 1-кс/127/5432/13

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.10.2013 м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу слідчого управління прокуратури Вінницької області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до документів ТОВ «Астеліт», яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Соломянська, 11-А, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Упорніков О.О. звернувся з клопотанням погодженим з прокурором прокуратури м. Вінниця ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів ТОВ «Астеліт», яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Соломянська, 11-А.

Клопотання мотивовано тим, що слідчим відділом прокуратури області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 23.08.2013 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42013010000000119, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

В ході розгляду матеріалів кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_3, діючи умисно, з корисливих мотивів, 23.08.2013 приблизно о 16 год. 00 хв., перебуваючи на території АЗС «Wels», що розташована за адресою: м. Вінниця, вул. Київська, 178, шляхом обману заволодів грошовими коштами ОСОБА_4 у розмірі 4 000 грн., а 30.08.2013 року приблизно о 19 год. 00 хв. перебуваючи у м. Вінниці по вул. Київській, навпроти житлового будинку № 146, діючи умисно, з корисливих мотивів, шляхом обману, повторно заволодів грошовими коштами ОСОБА_4 у розмірі 800 грн., які отримав для подальшої передачі оперуповноваженому сектору карного розшуку 1-го відділу міліції Вінницького міського відділу УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_5 за сприяння у вирішенні ним питання щодо обрання стосовно її співмешканця ОСОБА_6, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, запобіжного заходу не пов'язаного з позбавленням волі.

Окрім того, ОСОБА_7 діючи умисно з корисливих мотивів у м. Вінниці по вул. Київській, навпроти житлового будинку № 146, 05.09.2013 року приблизно о 16 год. 00 хв. шляхом обману заволодів грошовими коштами ОСОБА_4 у розмірі 800 грн., 25.09.2013 року приблизно о 12 год. 00 хв. шляхом обману повторно заволодів грошовими коштами ОСОБА_4 у розмірі 2 400 грн., а приблизно о 15 год. 40 хв. того ж дня шляхом обману повторно заволодів грошовими коштами ОСОБА_4 у розмірі 1 000 грн., які вона мала намір передати оперуповноваженому сектору карного розшуку 1-го відділу міліції Вінницького міського відділу УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_5 за сприяння у вирішенні питання щодо обрання стосовно її співмешканця ОСОБА_6, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, запобіжного заходу не пов'язаного з позбавленням волі.

26.09.2013 року ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, а 27.09.2013 року про підозру у вчиненні того ж кримінального правопорушення повідомлено ОСОБА_3

Установлено, що з метою реалізації своєї злочинної діяльності ОСОБА_5 використовував мобільний телефон з сім картою оператора мобільного зв'язку ТОВ «Астеліт» за номером +38 (063) 892-71-71.

Приймаючи до уваги викладене, з метою встановлення факту спілкування ОСОБА_5 з іншими фігурантами даного кримінального провадження та враховуючи, що іншим шляхом отримати інформацію про абонентів мобільного зв'язку неможливо, постала необхідність в отриманні інформації щодо вхідних та вихідних телефонних дзвінків з мобільного терміналу оператора мобільного зв'язку ТОВ «Астеліт» за номером сім-карти +38 (063) 892-71-71, в період з часу з 00.00 години 21.08.2013 року до 24.00 години 25.09.2013 року, з прив'язкою до базових станцій та ІМЕІ телефонів, що може допомогти в розкритті вказаного кримінального правопорушення, тому слідчий просить суд клопотання задовольнити та надати тимчасовий доступ до вказаних документів.

Представник ТОВ «Астеліт» в судове засідання не з'явився, однак повідомлявся своєчасно та належним чином. Суд вважає можливим розглянути клопотання у відсутності представника ТОВ «Астеліт» відповідно до вимог ст. 163 КПК України.

Відповідно до ст. 107 ч. 1 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування, в тому числі під час розгляду питань слідчим суддею, приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов'язковим.

Враховуючи те, що від учасників процесуальної дії не надійшло клопотання про застосування технічних засобів фіксування розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, тому суд вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Суд, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, кримінального провадження № 42013010000000119 від 23 сепрня 2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки для всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, необхідно надати слідчому дозвіл на тимчасовий доступ до документів ТОВ «Астеліт».

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Вінницької області ОСОБА_1 - задоволити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів в електронному та друкованому вигляді, які знаходяться в оператора та провайдера телекомунікації ТОВ «Астеліт», яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Соломянська, 11-А щодо інформації про з'єднання абонента стільникового зв'язку (вхідні та вихідні дзвінки, СМС - повідомлення), з номером +38 (063) 892-71-71 у період часу з 00.00 години 21.08.2013 року до 24.00 години 25.09.2013 року в друкованому та електронному вигляді з наступним переліком відомостей: номер абонента А, абонента Б, тип з'єднання, дзвінків нульової тривалості, тривалість, ІМЕІ мобільних телефонів, яким користувалися абоненти А та Б, азимут та адреса базової станції, тексти СМС - повідомлень з можливістю вилучення даної інформації.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя :

Попередній документ
49219204
Наступний документ
49219206
Інформація про рішення:
№ рішення: 49219205
№ справи: 127/23466/13-к
Дата рішення: 04.10.2013
Дата публікації: 03.09.2015
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: