Ухвала від 20.03.2007 по справі 11/5-07/02-2

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

20 березня 2007 р. Справа № 11/5-07/02-2

Суддя господарського суду Матвійчук В.В. , розглянувши матеріали справи

за позовом:Могилів-Подільської районної ради, м. Моиглів-Подільський

до: Виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради,

м. Могилів-Подільський

про визнання незаконними та скасування рішеннь

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду надійшла позовна заява Могилів-Подільської районної ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради від 30.11.2005р. № 449, визнання незаконним та скасування рішення 8 сесії Могилів-Подільської міської ради 5 скликання від 28.11.2006р. № 172, скасування свідоцтва № 301 про власність на нежитловий об"єкт нерухомого майна від 05.12.2006р., визнання права комунальної власності на нежитлові об"єкти нерухомого майна за адресою: м. Могилів-Подільський, площа Шевченка, 1 за Могилів-Подільською районною радою, та зобов"язання виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради оформити та видати свідоцтво на право комунальної власності на нежитлові приміщення за адресою: м. Могилів-Подільський, площа Шевченка, 1 за Могилів-Подільською районною радою.

При зверненні до суду позивач керується нормами Кодексу адміністративного судочинства України.

Водночас питання права власності регулюється главою 23 Цивільного кодексу

України та главою 14 Господарського кодексу України, зокрема частина 1 статті 133 останнього передбачає, що основу правового режиму майна суб'єктів господарювання, на якій базується їх господарська діяльність, становлять право власності та інші речові права - право господарського відання, право оперативного управління. Відповідно до ст. 2 цього ж Кодексу, учасниками відносин у сфері господарювання є суб'єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб'єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності.

Тоді як завданням адміністративного судочинства в силу ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Аналіз наведених норм дає підстави зробити висновок, що питання визнання права власності випливає з господарських відносин, а отже підлягає розгляду за правилами Господарського процесуального кодексу України.

Що стосується вимог про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради від 30.11.2005р. № 449, рішення 8 сесії Могилів-Подільської міської ради 5 скликання від 28.11.2006р. № 172, то слід зазначити, що в силу п. 1 ч. 3 ст.105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб"єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Відповідно до ст. 21 цього Кодексу, не допускається об"єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства.

Враховуючи наведене, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Копію ухвали разом із позовною заявою №б/н. від 15.03.07 на 8аркушах разом з матеріалами повернути позивачу.

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Матвійчук В.В.