21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31, http://vn.arbitr.gov.ua
16 березня 2007 р. Справа № 15/73-07
Суддя господарського суду Курко О.П. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вапнярський елеватор" (24240, Вінницька обл., Томашпільський р-н, смт. Вапнярка, вул. Гагаріна, 6)
до: Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7)
про визнання нечинними актів та рішення № ІЦ-02-12/59 від 25.05.2006р.
Секретар судового засідання Білоконна О.В.
Представники :
позивача : Хоменко С.М., - за дорученням
відповідача : Климентьєва О.М. - за дорученням
Господарським судом здійснюється розгляд справи № 15/73-07 за адміністративним позовом ТОВ "Вапнярський елеватор" до Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області про визнання нечинними актів від 13.03.2006р., 29.03.2006р. та рішення № ІЦ-02-12/59 від 25.05.2006р.
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Держа вної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області від 25.05.2006 року на підставі актів перевірки від 13.03.2006р. та 29.03.2006р., до ТОВ "Вапнярський елеватор" за порушення п. 2.4 ст. 14 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" постановлено вилучити у дохід держави 59342 грн. та стягнути штраф в сумі 118684 грн.
Позивач вважає, що відповідачем безпідставно ставиться в провину порушення п. 12.2.4 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" , оскільки всі договори із зберігання зерна укладені ТОВ "Вапнярський елеватор" з липня 2005 р. по червень 2006 року були укладені поза межами організованого аграрного ринку, і відповідно державне регулювання вартості такого зберігання зерна не могло поширюватись на них. Крім того позивач вважає що відповідачем безпідставно пов'язаний момент набуття зерном статусу об'єкта державного цінового регулювання з фактом оформлення подвійних складських свідоцтв, тобто об'єктом державного регулювання не є саме заставне зерно.
Відповідач в письмових запереченнях на позовну заяву вважає рішення від 25.05.2006р. № ІЦ-02-12/59 Державної інспекції з контролю за цінами у Вінницькій області таким, що прийняте на законних підставах.
В ході розгляду справи представником відповідача заявлено клопотання про залучення в якості третьої особи на стороні відповідача Аграрний фонд, який надавав бюджетну позику виробникам зерна, які зберігали його в позивача згідно договорів складського зберігання.
Представник позивача заперечувала щодо задоволення даного клопотання.
Розглянувши матеріали справи та заявлене клопотання суд приходить до висновку про його задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 53 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Як свідчать матеріали справи Аграрним фондом 12 сільгоспвиробникам (ПП "Пропозиція", СПП "Племзавод "Вила", ПСП "Паланка", СПП ім. Желюка, СПП "Ракова", СПП "Великорусавське", ТОВ АК "Зелена долина", ПП "Мрія", СФГ "Оріон", СТОВ "Нива", СТОВ "Дружба", СФГ "Лан") надано бюджетні позики під заставу зерна згідно умов Кредитних договорів, а також оформлені подвійні складські свідоцтва. Дане зерно зберігалось на ТОВ "Вапнярський елеватор".
Відповідно до п.п. 9.1.1. ст. 9 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" Аграрний фонд є державною спеціалізованою установою, уповноваженою Кабінетом Міністрів України провадити цінову політику в агропромисловій галузі економіки України.
П.п. 12.2.1. ст. 12 даного Закону Аграрний фонд ( кредитор) надає бюджетну позику виробнику зерна, яке є об'єктом державного цінового регулювання ( позичальник), під заставу такого об'єкта, що оформлюється переданням кредитору простого чи подвійного складського свідоцтва або складської квитанції. Тобто від цього моменту заставне зерно є об'єктом державного цінового регулювання.
Предметом дослідження по даній справі є встановлення чи підпадало заставне зерно, яке зберігалось в ТОВ "Вапнярський елеватор", під визначення об'єкта державного цінового регулювання та чи перебувало воно в режимі заставної закупівлі з боку держави.
Враховуючи той факт що в правовідносинах, які виникли між сторонами, був задіяний Аграрний фонд, і для вияснення цих обставин необхідні пояснення з боку останнього, в зв'язку з чим є підстави щодо залучення Аграрного фонду до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача.
Керуючись ст.ст. 53, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Аграрний фонд (01001, м. Київ, вул. Грінченка, 1).
Зобов'язати третю особу забезпечити явку в засідання представника з доказами про повноваження, визначеними ст.58 КАСУ з документами, що посвідчують особу.
Зобов'язати третю особу надати суду докази виконання Кредитних договорів, укладених з 12 сільгоспвиробниками: ПП "Пропозиція", СПП "Племзавод "Вила", ПСП "Паланка", СПП ім. Желюка, СПП "Ракова", СПП "Великорусавське", ТОВ АК "Зелена долина", ПП "Мрія", СФГ "Оріон", СТОВ "Нива", СТОВ "Дружба", СФГ "Лан".
Суддя Курко О.П.