3/441/33/2014 441/95/14-п
17.01.2014року суддя Городоцького районного суду Львівської обл. Українець П.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від першого заступника начальника Городоцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській обл. на
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, голову правління АТЗТ «Темпо»», проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 163 КУпАП,
відповідно до протоколу серії ХВ № 001787 від 09.01.2014р., при перевірці АТЗТ «Темпо», що в м.Городок вул.Паркова, 3/5 Львівської обл., встановлено: «головою правління ОСОБА_1 допущено порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток за 2011-2012 на суму 456 830 грн.; занижено ПОВ за 2012р. на суму 65 570 грн., чим порушено п.51.1, п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 ЗУ «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.05.1997р., п.138.2 ст.138 п.п.139.1.9 п.139.1.ст.139; п.201.1 ст.201 п.198.6 ст.198Податкового кодексу України від 02.12.2010р., відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163 КУпАП»
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Так, статтею 256 КУпАП встановлено вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема у протоколі зазначаються: місце, час вчинення в суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Між тим, у протоколі містяться формулювання, які є нечитабельними, допущено скорочення та виправлення, що при складенні протоколу про адміністративне правопорушення є неприпустимим.
Протокол про адмінправопорушення на ОСОБА_1 складено за ознаками ч. 1 ст. 163 КУпАП.
Між тим, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163 КУпАП полягає у роміщенні цінних паперів без реєстрації їх випуску в установленому законом порядку або порушення порядку здійснення емісії цінних паперів, вчинене уповноваженою особою, що жодного відношення до порушення ведення податкового законодавства не має.
Відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків передбачена положеннями ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
За змістом ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - під порушенням порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків, слід розуміти - відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в т.ч. неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Між тим, із протоколу про адмінправопорушення неможливо зрозуміти яке саме правопорушення вчинено особою, щодо якої складено адімнпротокол.
Окрім цього, долучений до адмінпротоколу витяг з акту № 77/22-70/20785813 від 27.12.2013р. належним чином не посвідчений, а зокрема не зазначено назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Вищезазначені недоліки унеможливлюють об'єктивний розгляд справи та встановлення істини у ній, а тому вважаю за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.163 КУпАП Городоцькій ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській обл. для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП.
адмінпротокол серії ХВ № 001787 від 09.01.2014р. на ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.163 КУпАП повернути Городоцькій ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській обл. для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: