про залишення позовної заяви без руху
27 серпня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/2003/15-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про визнання протиправною бездіяльність, скасування наказу, стягнення моральної шкоди, надбавки та доплати,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким визнати протиправною бездіяльність посадових осіб Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо несвоєчасного проведення та звершення службового розслідування, розпочатого відповідно до наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 25.02.2015 р. №99, скасувати наказ Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 25.02.2015 р. №99 «Про призначення службового розслідування» та від 25.02.2015 р. №106 «Про кадрові питання», стягнути 4999 грн. на відшкодування моральної шкоди та надбавки і доплати, що мають постійний характер, за період з 25 лютого 2015 р. по час завершення розгляду справи в суді відповідно до довідки-розрахунку, отриманої від Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Чернівецькій області.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України. Пунктом 5 ч.1 ст. 107 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Суд наголошує, що дотримання строку звернення з адміністративним позовом до суду є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і можливості регулярно погрожувати зверненням до суду, сприяє юридичній визначеності у публічно-правових відносинах. Відсутність цієї умови приводила б до постійного збереження стану невизначеності у публічно-правових відносинах.
Згідно ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Позивач зазначає, що службове розслідування відповідно до наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 25.02.2015 р. №99 повинно бути проведене в місячний строк, тобто до 25.03.2015 року. Таким чином, позивачу про порушення його прав було відомо ще 26.03.2015 р. та надано місячний строк на звернення до суду з даним позовом, однак позивач звернувся - 25.08.2015 року. Суд вважає, що позивачем не надано пояснень дотримання строків звернення до суду, з вказаним адміністративним позовом.
Зазначені недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 106 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення позовної заяви без руху та надання строку для усунення недоліків у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Крім того, згідно до п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви необхідно надати пояснення та докази дотримання встановлених законом строків для подання до суду адміністративного позову та надати обґрунтування причини пропуску такого строку.
Без усунення вказаних недоліків неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі. На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.М. Брезіна