Постанова від 21.03.2012 по справі 2-а-11643/11

Україна

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження № 2-а/1007/96/2012, cправа № 2-а-11643/11

21.03.2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2012 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді Радзівіл А.Г.

при секретарі Сулоєвій A.A.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у м. Бровари та Броварському районі Київської області про визнання дій протиправними, та здійснення перерахунку щомісячної державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України «Про соціальний захист дітей війни»,-

ВСТАНОВИВ:

28 грудня 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду із даним позовом, в якому просить суд зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України у м. Бровари та Броварському районі Київської області здійснити перерахунок недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дитини війни» із розрахунку 30 % мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже проведених виплат починаючи з 08 квітня 2011 року.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” вона належить до категорії громадян, які мають правовий статус «дитина війни». Згідно зі ст.6 зазначеного Закону з 1 січня 2006 року йому повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. У 2006-2007 роках така допомога не виплачувалась, а в 2008 -2010 роках - такі виплати проводились в менших розмірах.

Позивач зазначає, що такі дії відповідача є незаконними, оскільки Рішенням Конституційного Суду України №6-рп/2007 року від 09.07.2007 року і № 10-рп/2008 року від 22.05.2008 року було визнано неконституційними положення Законів України «Про державний бюджет України на 2007 рік» та «Про державний бюджет України на 2008 рік» про зупинення та внесення змін до ст.6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни», посилається на те, що розмір допомоги повинен обраховуватись з мінімальної пенсії за віком, встановленої Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тобто з розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, за відповідний період.

В зв'язку з цим позивач звернулася до суду та просить визнати дії відповідача в частині відмови провести перерахунок недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дитині війни» з урахуванням підвищення її на 30 % мінімальної пенсії за віком неправомірними та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дитині війни» з урахуванням підвищення її на 30 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за період з 08 квітня 2011 року.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі, просила його задовольнити з наведених у ньому підстав.

Відповідач ОСОБА_2 пенсійного фонду України в м. Бровари та Броварському районі надав заперечення проти позову та просив відмовити в його задоволенні.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши обставини в адміністративній справі, об'єктивно дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Позивач має статус «дитини війни», що надає йому, відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-IV від 18.11.2004 р., який набрав чинності з

01.01.2006 року, право на отримання пільг та державної соціальної підтримки, встановлених цим Законом. Відповідач повинен нарахувати та виплатити доплату в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Посилання відповідача у своїх письмових запереченнях суду на постанову Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року, п. 8 якої було визначено, що «дітям війни» підвищення проводиться в іншому, ніж передбачено це Законом, розмірі, суд вважає безпідставним, оскільки така постанова є підзаконним нормативним актом, а надання дітям війни соціальної підтримки є державною програмою соціальної допомоги, яка бере свій початок із вимог Закону України «Про соціальний захист дітей війни», які є чинними та домінуючими щодо підзаконних нормативних актів.

Пунктом 7 частини першої Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» доповнено пунктом 4, яким встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», статей 14,22,37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового регресу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

На виконання вимог Закону України від 14 червня 2011 року № 3491-УІ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» 6 липня 2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 745 «Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23 липня 2011 року.

З огляду на викладене до набрання чинності зазначеною постановою Кабінету Міністрів України, тобто 23 липня 2011 року, застосуванню підлягають положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», статей 14,22,37 та частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Виходячи з наведеного вище, позов ОСОБА_1 щодо зобов'язання відповідача провести перерахунок підвищення до пенсії як дитині війни підлягає задоволенню частково в межах строку звернення до адміністративного суду за період з 20 червня 2011 року по 22 липня 2011 року.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 6, 8, 11,17-19, 69-72, 158-163 КАС України, ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного Фонду України у м. Бровари та Броварському районі Київської області щодо відмови у проведенні перерахунку підвищення до пенсії ОСОБА_1, як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком починаючи з 20 червня 2011 року по 22 липня 2011 року.

Зобов'язати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в м. Бровари та Броварському районі Київської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням підвищення її на 30 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та на підставі положень ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» починаючи з 20 червня 2011 року по 22 липня 2011 року та провести її виплату з урахуванням вже проведених виплат.

В іншій частині позову відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського адміністративного апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя А.Г.Радзівіл