Ухвала від 12.04.2010 по справі 2в-6/10/0770

Справа № 2в-6/10/0770

код судді 10

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

12 квітня 2010 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Луцович М.М.

при секретарі судового засідання Боднар Т.А.

за участю сторін:

представників заявника ДЗ «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» - головного державного санітарного лікаря Хустського району - ОСОБА_1 та представника заявника ДЗ «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» по довіреності ОСОБА_2,

представників особи, яка бере участь у справі - Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області по довіреності - ОСОБА_3 та ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду заяву ДЗ «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» про відстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08), -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08) постанову Господарського суду Закарпатської області від 27 березня 2008 року по адміністративній справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області до Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення 72513 грн. скасовано та прийнято нову постанову, якою стягнуто з Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції в дохід Державного бюджету 72513 грн. економічних санкцій.

10.03.2010 р. Господарським судом Закарпатської області видано виконавчий лист про стягнення з Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції в дохід Державного бюджету 72513 грн. економічних санкцій, на підставі якого відділом ДВС Хустського районного управління юстиції винесено постанову від 17.03.2010 р. про відкриття виконавчого провадження.

ДЗ «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» звернулася до суду з заявою про відстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08) у зв'язку з тяжким фінансово - економічним становищем, та відсутністю коштів на рахунках заявника до 31 грудня 2010 р, мотивуючи тим, що Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція є державним закладом, який повністю фінансується з державного бюджету, а кошти на його фінансування передбачаються кошторисом. На 2010 р. постійний кошторис не затверджений, а є лише тимчасовий кошторис на 1 квартал 2010 р. В даному тимчасовому кошторисі затверджено лише суму в одну тисячу гривень на оплату видатків по рішенню суду (КЕКВ-1135 «Інші видатки»). Крім того, дана сума видатків затверджена не із загального фонду, а із спеціального, тобто кошти потрібно закладом заробити. Також зазначає, що обласна санітарно-епідеміологічна станція зверталася в МОЗ України щодо закладення в бюджет на 2010 р. даної суми боргу по рішенню суду, однак всупереч такому зверненню в тимчасовому кошторисі на 1 квартал 2010 р. вказана сума видатків не закладена, таким чином у зв'язку з відсутністю коштів на погашення 72 513 грн. примусове стягнення таких, негативно відзначиться на роботі закладу та зашкодить виконанню ним своїх функцій по забезпеченню санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.

Крім того, враховуючи, що Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція є державним закладом та повністю фінансується із державного бюджету, просить суд зупинити виконавче провадження ВП № 18060931, відкрите відділом ДВС Хустського районного управління юстиції, відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.03.2010 р.

Представники ДЗ «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» ОСОБА_1 та ОСОБА_2, (довіреність № 392/01 від 18.03.2010 р.), в судовому засіданні заяву з наведених у ній мотивів підтримали, просили відстрочити виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08) та зупинити виконавче провадження ВП № 18060931, відкрите відділом ДВС Хустського районного управління юстиції, відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.03.2010 р.

Представники Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області ОСОБА_3 (довіреність № 01/01-05/211 від 18.02.2010 р.) та ОСОБА_4 (довіреність № 01/01-05/315 від 11.03.2010 р.) проти задоволення заяви заперечили з мотивів безпідставності такої.

Заслухавши пояснення представників ДЗ «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» ОСОБА_1, ОСОБА_2 представників Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області ОСОБА_3 та ОСОБА_4, дослідивши в судовому засіданні матеріали справи та наявні у справі докази, а також оглянувши матеріали справи № 11/59 за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області до Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення 72513 грн. економічних санкцій судом встановлено наступне.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08) постанову Господарського суду Закарпатської області від 27 березня 2008 року по адміністративній справі за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області до Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції про стягнення 72513 грн. скасовано та прийнято нову постанову, якою стягнуто з Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції в дохід Державного бюджету 72513 грн. економічних санкцій.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 177905 (а.с. 5), довідки № 024/08 з ЄДРПОУ (а.с. 6), статуту (а.с. 7-10) державний заклад «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» має правовий статус юридичної особи та організаційно-правову форму - державна організація (установа, заклад). У відповідності до тимчасового кошторису на перший квартал 2010 року (а.с. 11), затвердженого головним державним санітарним лікарем Закарпатської області, графа «Інші видатки», код КЕКВ 1135 фінансується з спеціального фонду в розмірі 1000 грн. З листа Закарпатської обласної СЕС від 25.09.2009 року адресованого Міністерству охорони здоровя України вбачається, що державний заклад «Закарпатська обласна санітарно-епідеміологічна станція» зверталася до Міністерства охорони здоровя України з клопотанням щодо вирішення питання фінансування закладів області з метою сплати економічних санкцій, в тому числі Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції в сумі 72513 грн. Згідно звіту про виконання кошторису Хустською районною СЕС станом на 31.03.2010 року, у графі за кодом КЕКВ 1135 («Інші видатки» згідно Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету затвердженого наказом ДКУ № 495 від 25.11.2008 р.) відсутні кошти в сумі 72513 грн. необхідні для задоволення вимог Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області на підставі постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08).

Відповідно до ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, або сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Заява ДЗ «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» про відстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08) мотивована відсутністю коштів на рахунку, а тому вказані обставини ускладнюють виконання судового рішення про стягнення економічних санкцій.

З урахуванням зазначених обставин, суд дійшов до висновку про необхідність часткового задоволення заяви та відстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08) до 31.12.2010 року.

Разом з тим суд вважає за необхідне відмовити заявнику у задоволенні вимоги, щодо зупинення виконавчого провадження ВП № 18060931, відкритого відділом ДВС Хустського районного управління юстиції, відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.03.2010 р., оскільки відстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у відповідності до п. 13 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» зумовлює обов'язкове зупинення виконавчого провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. 263 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ДЗ «Хустська районна санітарно-епідеміологічна станція» про відстрочення виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08) про стягнення з Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції в дохід Державного бюджету 72513 грн. економічних санкцій - задоволити частково.

Відстрочити виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.09.2008 року у справі № 11/59 (в апеляційному суді справа № 22-а-8620/08) про стягнення з Хустської районної санітарно-епідеміологічної станції в дохід Державного бюджету 72513 грн. економічних санкцій до 31 грудня 2010 року.

В решті позовних вимог - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя ОСОБА_5