Справа № 2-а-3292/11
іменем України
"14" листопада 2011 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до посадової особи - інспектора ДПС БДПС ВДАІ м. Кривого Рогу прапоршика міліції ОСОБА_3 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,-
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що 24 серпня 2011 року інспектором ДПС БДПС ВДАІ в м. Кривий Ріг ОСОБА_4 винесено постанову АЕ № 415757 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративне правопорушення. В постанові зазначено, що він керуючи автомобілем марки ЗАЗ д/н 996 92АВ по вулиці Рудна в м. Кривий Ріг здійснив зупинку та стоянку на посадковому майданчику (зупинка вулиця Каткова) для зупинки маршрутних транспортних засобів чим порушив вимоги п. 15.9 Правил дорожнього руху.
З винесеною постановою він не погоджується, оскільки правил дорожнього руху не порушував та в своєму позові зазначив, що під час винесення постанови не дотримано вимоги статей 245, 276, 280 КУпАП відповідно до яких завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи. При розгляді справи не були з'ясовані і доведені обставини, які б свідчили, що в його діях є ознаки проступку, за який законом встановлено адміністративну відповідальність.
Окрім наведеного, слід зазначити, що розгляд справи на місці, без підготовки та надання йому часу для звернення за правовою допомогою, подання документів, які характеризують особу, інших доказів по справі порушує його права, передбачені ст.268 КпАП. За таких умов його права при такому розгляді справи грубо порушено.
КУпАП визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення, що постановляється в конкретній адміністративній справі а також визначається компетенція осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Згідно ст.255 КУпАП уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення передбачені ч.3 та ч.4 ст.122 КУпАП. Але інспектор поза межі своєї компетенції склав Протокол про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.122 КУпАП
На підставі викладеного позивач просить скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, а провадження по справі закрити.
Позивач до суду не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність в порядку письмового провадження. Відповідно до вказаної заяви позивач позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача до суду не з'явився. Відповідач належним чином повідомлений про день та час розгляду справи. До початку розгляду справи по суті надав заяву про розгляд справу у його відсутність, проти позову заперечує, просить винести рішення згідно до діючого законодавства України.
Справа розглядається у відповідності до ч. 3 с. 122 КАС України, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанова по справі про адміністративне правопорушення підлягає оскарженню протягом 10 днів з моменту її винесення.
Як вбачається із постанови про адміністративне правопорушення серії АЕ № 415757 від 24.08.2011 року позивач її отримав одразу після складання, а до суду позовна заява подана 01.09.2011 року, тобто, у встановлений законом строк.
Як встановлено з матеріалів справи, постановою по справі про адміністративне правопорушення від 24.08.2011 року ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.122 Кодексу України про адміністративні порушення.
Вважаю, то зазначена постанова підлягає скасуванню, як постановлена з грубим порушенням вимог чинного законодавства.
Відповідно ч.2 ст. 71 КАСУ в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Матеріали адміністративної справи не містять жодного переконливого доказу вчинення позивачем адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги викладене, приходжу до висновку, шо постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 289, 293 Кодексу України про адміністративні порушення, ст..ст. 11,71,122,159,161-163 КАСУ, суд -
Позовні вимоги ОСОБА_2 - задовольнити.
Визнати протиправними дії - інспектора ДПС БДПС ВДАІ м. Кривого Рогу прапоршика міліції ОСОБА_3 щодо винесення постанови серії АЕ № 415757 від 24.08.2011 року по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП і накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 рн.
Скасувати постанову серії АЕ № 415757 від 24.08.2011 року по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, винесену посадовою особою інспектором ДПС БДПС ВДАІ м. Кривого Рогу прапоршиком міліції ОСОБА_3 щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.
Провадження по справі закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_1