ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
19.08.2015 Справа № 15/238-б
За заявою Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
до Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" (код ЄДРПОУ 25281566)
про визнання банкрутом
Суддя Чеберяк П.П.
Представники:
Від заявника Посвистак С.М. - представник
Від боржника не з'явилися
Арб. керуючий Кирик В.К.
Від ТОВ "Докас" Клименко М.С. - представник, Земницький Д.П. - представник
Обставини справи:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.03.2005 порушено провадження у справі № 15/238-б за заявою Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва про банкрутство Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та введено процедуру розпорядження майном боржника.
Постановою Господарського суду м. Києва від 29.01.2014 ЗАТ "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Кирика В.К.
До Господарського суду м. Києва надійшла заява Управління виконавчої дирекції у м. Києві Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві з поточними грошовими вимогами до банкрута на суму 261 грн. 49 коп.
У зв'язку з припиненням повноважень щодо здійснення правосуддя у судді Мандичева Д.В. згідно розпорядження № 04-23/1134 від 21.11.2014 автоматизованою системою документообігу суду розподілено справу № 15/238-б та визначено суддю Чеберяка П.П. для її подальшого розгляду.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 28.11.2014 справу № 15/238-б прийнято до провадження судді Чеберяка П.П. та призначено розгляд справи на 15.12.2014.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 15.12.2014 відкладено розгляд справи на 19.01.2015 у зв'язку з необхідністю витребування нових доказів.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 19.01.2015 визнано кредиторські вимоги Управління виконавчої дирекції у м. Києві Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві до Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" на суму 261 грн. 49 коп.
02.02.2015 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Кирика В.К. про відкриття процедури санації Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект".
16.02.2015 до Господарського суду м. Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Процион 1237" про участь у санації.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 18.02.2015 розгляд справ призначено на 11.03.2015.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 11.03.2015 задоволено клопотання заявника та ліквідатора, припинено процедуру ліквідації боржника, відкрито процедуру санації Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" та призначено керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Кирика В.К.
Разом з тим, враховуючи, що 11.03.2015 до Господарського суду м. Києва надійшла скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Докас" на бездіяльність арбітражного керуючого Кирика В.К., ухвалою суду від 11.03.2015 розгляд справи призначено на 30.03.2015.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 30.03.2015 залучено до участі у справі Товариство з обмеженою відповідальністю "Докас".
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 30.03.2015 розгляд справи відкладено на 20.04.2015, у зв'язку з необхідністю витребування нових доказів.
Судове засіданні 20.04.2015 не відбулось, у зв'язку з направленням матеріалів справи № 15/238-б на запит до Київського апеляційного господарського суду.
Матреіали справи № 15/238-б повернуто до Господарського суду м. Києва.
05.06.2015 до Господарського суду м. Києва на затвердження надійшов план санації Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект".
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 15.06.2015 розгляд справи призначено на 24.06.2015.
24.06.2015 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Кирика В.К. про позбавлення Товариства з обмеженою відповідальністю "Докас" статусу учасника провадження у справі та клопотання про відкладення розгляду справи.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 24.06.2015 задоволено клопотання керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Кирика В.К. та відкладено розгляд справи на 19.08.2015, у зв'язку з необхідністю витребування нових доказів.
11.08.2015 до Господарського суду м. Києва надійшли заява арбітражного керуючого Кирика В.К. про припинення повноважень керуючого санацією боржника та клопотання заявника про призначення керуючим санацією Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" арбітражного керуючого Юзвернка В.Г.
18.08.2015 до Господарського суду м. Києва надійшло клопотання заявника про позбавлення Товариства з обмеженою відповідальністю "Докас" статусу учасника провадження у справі.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 19.08.2015 відмовлено в задоволенні клопотань заявника та керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Кирика В.К. про позбавлення Товариства з обмеженою відповідальністю "Докас" статусу учасника провадження у справі.
Крім того, у судовому засіданні 19.08.2015 розглядалась скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Докас» на бездіяльність арбітражного керуючого Кирика В.К.
Представники Товариства з обмеженою відповідальністю «Докас» надали пояснення по суті поданої скарги.
Керуючий санацією щодо задоволення поданої скарги заперечив та підтримав свою заяву про дострокове припинення повноважень керуючого санацією боржника.
Представник заявника також заперечив щодо задоволення скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Докас», підтримав заяву арбітражного керуючого Кирика В.К. про дострокове припинення повноважень керуючого санацією боржника, а також свою заяву про призначення керуючим санацією Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" арбітражного керуючого Юзвенка В.Г.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Докас» звернулось до суду зі скаргою на бездіяльність арбітражного керуючого Кирика В.К., яка обґрунтована неналежним виконанням арбітражним керуючим покладених на нього обов'язків ліквідатора Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект".
Водночас, як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Господарського суду м. Києва від 11.03.2015 припинено процедуру ліквідації боржника, відкрито процедуру санації Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" та призначено керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Кирика В.К.
Крім того, судом встановлено, що 11.08.2015 арбітражний керуючий Кирик В.К. звернувся до суду із заявою про припинення повноважень керуючого санацією боржника.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень.
Згідно ч. 3 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора за його заявою.
З огляду на викладене вище, враховуючи, що право арбітражного керуючого подавати відповідну заяву про дострокове припинення його повноважень встановлено Законом, суд вважає за доцільне подану заяву задовольнити та припинити повноваження керуючого санацією Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" арбітражного керуючого Кирика В.К.
Разом з тим, враховуючи припинення повноважень керуючого санацією Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" арбітражного керуючого Кирика В.К. на підставі поданої останнім заяви, суд вважає за доцільне залишити без розгляду скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Докас» на бездіяльність арбітражного керуючого Кирика В.К.
Частиною 1 ст. 97 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Судом встановлено, що 07.08.2015 відбулось засідання комітету кредиторів Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" на якому було прийнято рішення про звернення до суду з клопотанням про призначення керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Юзвенка Василя Григоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 638 від 29.03.2013).
З огляду на викладене вище, враховуючи, що запропонована комітетом кредиторів кандидатура арбітражного керуючого відповідає вимогам, визначеним Законом, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання заявника - голови комітету кредиторів боржника та призначити керуючим санацією Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" арбітражного керуючого Юзвенка Василя Григоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 638 від 29.03.2013).
Керуючись ст.ст. 97, 98, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Задовольнити заяву арбітражного керуючого Кирика Віктора Кириловича про дострокове припинення повноважень керуючого санацією Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект".
2. Припинити повноваження керуючого санацією Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" арбітражного керуючого Кирика Віктора Кириловича.
3. Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Докас" на бездіяльність арбітражного керуючого Кирика Віктора Кириловича залишити без розгляду.
4. Задовольнити клопотання заявника та призначити керуючим санацією Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект" арбітражного керуючого Юзвенка Василя Григоровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 638 від 29.03.2013).
5. Зобов'язати керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Юзвенка Василя Григоровича ознайомитись з матеріалами справи та виконати вимоги ухвали Господарського суду м. Києва від 11.03.2015, зокрема подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації Закритого акціонерного товариства "Київський проектно-вишукувальний інститут "Укркомундорпроект".
6. Копію ухвали направити сторонам, керуючому санацією, кредиторам, арбітражному керуючому Кирику В.К., Товариству з обмеженою відповідальністю "Докас" та відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Печерського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві.
СуддяП.П. Чеберяк