Провадження № 3/742/79/15
Єдиний унікальний № 742/264/15-п
Постанова
Іменем України
02 лютого 2015 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області у складі: головуючого судді Циганка М.О., при секретарі Чміль С.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ “Юра Транс”,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
20 січня 2015 року працівником Прилуцької ОДПІ ОСОБА_2 складений протокол про адміністративне правопорушення серії АА №579905 за ч.1 ст.163-1 КУпАП у відношенні директора ТОВ “Юра Транс” ОСОБА_1, з приводу порушення порядку ведення податкового обліку. Даний протокол був складений на підставі акту №692/22-38776519 від 03 грудня 2014 року про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “Юра Транс” щодо документального підтвердження господарських відносин з ТОВ “Пауербуд” за період з 01 серпня 2014 року по 31 серпня 2014 року.
Так у судовому засіданні ОСОБА_1 категорично не погодився із складеним протоколом, та пояснив, що після складення вищевказаного акту та на основі такого на адресу ТОВ “Юра Транс” було направлено повідомлення-рішення №0003152201 від 16 грудня 2014 року від Прилуцької об'єднаної держаної податкової інспекції про збільшення суми грошового зобов”язання з податку на додану вартість. Не погоджуючись з даним податковим повідомленням-рішенням, 23 січня 2015 року ТОВ “Юра Транс” звернулось зі скаргою до головного управління державної фіскальної служби у Чернігівській області.
Відповідно до ст. 56 Податкового Кодексу України п. 56.15., скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
На підставі наведеного, вбачається, що платник податків звернувся до контролюючих органів із скаргою про перегляд рішень останнього яке вважає, що суперечить законодавству, і відповідно на даному етапі проходить процедура адміністративного оскарження, і вона не закінчена, норми ж Податкового кодексу України прямо вказують, що при процедурі адміністративного оскарження сума грошового зобов'язання, що оскаржується вважається неузгодженою, і обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зазначений протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема не вказані відомості необхідні для вирішення справи, так ОСОБА_1 інкримінується адміністративне правопорушення пов'язане з порушенням порядку ведення податкового обліку, та не надано суду відповідних матеріалів, що містять інформацію щодо предмета доказування, на основі яких посадова особа встановила наявність даного адміністративного правопорушення, оскільки таке ґрунтується на рішенні контролюючого органу яке проходить процедуру судового оскарження. Тому для всебічного, повного, об'єктивного вирішення даної справи, направити даний адміністративний матеріал на доопрацювання начальнику Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління державної фіскальної служби у Чернігівській області для виконання зазначених суддею вимог, звернувши увагу останнього про недопустимість спрощеного підходу співробітників Прилуцької ОДПІ щодо складання відповідних протоколів.
На підставі наведеного, оскільки складений посадовою особою протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, то даний адміністративний матеріал підлягає поверненню на доопрацювання начальнику Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції..
Керуючись ст. ст. 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Направити адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП на доопрацювання начальнику Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління державної фіскальної служби у Чернігівській області.
Суддя М.О.Циганко