Провадження № 3/742/1424/14
Єдиний унікальний № 742/5710/14
Постанова
Іменем України
25 грудня 2014 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області у складі: головуючого судді Циганка М.О., при секретарі Чміль С.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_2/7, кв.33, працюючої головним бухгалтером ПП «Трансвіт», за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
15 грудня 2014 року працівником Прилуцької ОДПІ ОСОБА_2 складений протокол про адміністративне правопорушення серії АА №579843 за ч.1 ст.163-1 КУпАП у відношенні головного бухгалтера ПП «Трансвіт» ОСОБА_1, з приводу порушення порядку ведення податкового обліку. Даний протокол був складений на підставі акту №609/22-32174342 від 31 жовтня 2014 року про результати позапланової виїзної перевірки ПП «Трансвіт» Прилуцькою ОДПІ з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинах з ТОВ «Моноліт проект-Реконструкція» за червень 2013 року, з ТОВ «Екон -Трейд» за листопад 2013 року, з ТОВ «ЗКХР» за липень 2012 року.
Так у судовому засіданні ОСОБА_1 категорично не погодилась із складеним протоколом, та пояснила, що після складення вищевказаного акту та на основі такого на адресу ПП «Трансвіт» були направлені повідомлення-рішення №0002742201 та №0002752201 від 13 листопада 2014 року від Прилуцької об'єднаної держаної податкової інспекції про збільшення суми грошового зобов»язання з податку на додану вартість. Не погоджуючись з даними податковими повідомленнями-рішеннями, 18 листопада 2014 року ПП «Трансвіт» звернулось зі скаргою до головного управління Міндоходів у Чернігівській області.
Відповідно до ст. 56 Податкового Кодексу України п. 56.15., скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Відповідно ж п.56.22. якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу в адміністративному порядку до контролюючих органів та/або до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження або до остаточного вирішення справи судом. Це правило не поширюється на випадки, коли таке обвинувачення базується не тільки на рішенні контролюючого органу, а й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України.
На підставі наведеного, вбачається, що платник податків звернувся до контролюючих органів із скаргою про перегляд рішень останнього яке вважає, що суперечать законодавству, і відповідно на даному етапі проходить процедура адміністративного оскарження, і вона не закінчена, норми ж Податкового Кодексу України прямо вказують, що при процедурі адміністративного оскарження сума грошового зобов'язання, що оскаржується вважається неузгодженою, і обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зазначений протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема не вказані відомості необхідні для вирішення справи, так ОСОБА_1 інкримінується адміністративне правопорушення пов'язане з порушенням порядку ведення податкового обліку, та не надано суду відповідних матеріалів, що містять інформацію щодо предмета доказування, на основі яких посадова особа встановила наявність даного адміністративного правопорушення, оскільки таке ґрунтується на рішенні контролюючого органу яке проходить процедуру судового оскарження. Тому для всебічного, повного, об'єктивного вирішення даної справи, направити даний адміністративний матеріал на доопрацювання начальнику Прилуцької об'єднаної Державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Чернігівській області для виконання зазначених суддею вимог, звернувши увагу останнього про недопустимість спрощеного підходу співробітників Прилуцької ОДПІ щодо складання відповідних протоколів.
На підставі наведеного, оскільки складений посадовою особою протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, то даний адміністративний матеріал підлягає поверненню на доопрацювання начальнику Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області ДПА України.
Керуючись ст. ст. 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Направити адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП на доопрацювання начальнику Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції головного управління Міндоходів у Чернігівській області.
Суддя М.О.Циганко