Справа №2-907
2008 рік
(заочне рішення)
25 грудня 2008 року смт. Рожнятів
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
в складі головуючого судді Пулик М.В.
секретаря Семків Л.Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Рожнятів справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на повнолітню дитину в зв'язку із навчанням, -
У своїй позовній заяві позивачки просить постановити рішення яким стягнути з відповідача аліменти на утримання ОСОБА_2 у розмірі 1000 гривень щомісячно, до закінчення нею навчання.
В основу своїх позовних вимог позивачка ОСОБА_1 зіслалися на те, що вона з 1986 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем по справі. Рішенням Ржнятівського районного суду в 1990 році шлюб між ними розірвано, а 31 липня 1990 року розірвання шлюбу зареєстровано в органах РАЦСу. Від спільного проживання в шлюбу у них народилася донька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. 12 лютого 1990 року постановою судді Івано-Франківського міського суду в її користь на утримання доньки, стягнуто з відповідача аліменти в розмірі ј всіх видів його заробітків. В даний час її дочка навчається в Чернівецькому національному університеті на інженерно-технічному факультеті, і є студенткою ІІІ курсу денної форми навчання. Щомісячно на утримання та навчання дочки вона витрачає приблизно 1000 гривень, адже їй потрібні харчування, одяг і навчальні посібники. Позивачка проводить оплату за проживання дочки в місті Чернівцях. Оскільки дочка приїжджає додому майже кожного тижня, то у витрати входить і вартість проїзду. Матеріальне становище позивачки незадовільне, її заробітна плати є невеликою. Відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу дочці. Вона вважає, що він повинен приймати участь в додаткових витратах пов'язаних з навчанням дочки, тобто розвитком її здібностей, а також надавати допомогу на її утримання в час навчання. В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала.
Позивачка ОСОБА_2 у судове засідання не прибула.
В судове засідання відповідач не прибув, хоча про час та день слухання справи повідомлялися у встановленому законом порядку, через оголошення в газету "Галичина" від 16 грудня 2008 року, тому суд вважає за можливе і доцільне розглянути справу у його відсутності з винесенням заочного рішення та при наявних матеріалах справи, яких достатньо, щоб вирішити питання про права та обов'язки сторін.
Суд, вислухавши позивачку ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
З копій свідоцтв про народження дитини (а.с.5) видно, що позивачка ОСОБА_1 та відповідач мають доньку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно довідки № 89 від 30 жовтня 2008 року виданої Чернівецьким національним університетом ім. Ю.Федьковича (а.с.7) ОСОБА_2 є студенткою третього курсу інженерно-технічного факультету, денної форми навчання.
У відповідності до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років
Згідно ст. 88 ЦПК України судові витрати по справі слід покласти на відповідача.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
У задоволенні позову в частині стягнення аліментів з 01 вересня 2006 року суд відмовляє, у зв'язку з безпідставністю позовних вимог.
На підставі ст.ст. 182, 184, 199, 200 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 214-215, 224-226, 367 ЦПК України суд, -
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3, жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 на утримання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 500 гривень, щомісячно, починаючи з 19 листопада 2008 року та продовжувати до досягнення дочкою двадцятитрьох річного віку, але не більше терміну її навчання.
Виконання даного рішення у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити за їх безпідставністю.
Стягнути з ОСОБА_3 в доход держави судовий збір в розмірі 51 грн. та 7 грн. 50 коп. витрат за інформаційно-технічне забезпечення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Рожнятівський районний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги до апеляційної інстанції або в порядку передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: (підпис)
З оригіналом вірно
Суддя Рожнятівського районного суду М.В.Пулик