Постанова від 26.04.2011 по справі 2а/1770/1434/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/1434/2011

26 квітня 2011 року 11год. 25хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Ткачук Н.С. за участю секретаря судового засідання Холод Т.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув,

відповідача: представник ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у Рівненському районі

до Комунального автотранспортного підприємства 1728

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у Рівненському районі звернулася до суду з позовом до Комунального автотранспортного підприємства 1728 про стягнення заборгованості по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 304940,43 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, однак подав письмове клопотання, яким просив розгляд справи провести без його участі.

В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав. Пояснив суду, що сума заборгованості по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 304940,43 грн. повністю співпадає з даними бухгалтерського обліку Комунального автотранспортного підприємства 1728, однак, відповідач перебуває у скрутному фінансовому становищі, у зв'язку з чим позовні вимоги не визнає та просить в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що державним реєстратором Рівненської районної державної адміністрації Рівненської області відповідача було зареєстровано юридичною особою та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Як вбачається з довідки позивача №1499/29-129 від 04.02.2011 року, Комунальне автотранспортне підприємство 1728 перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Рівненському районі, як платник окремих податків.

З матеріалів справи вбачається, що на території Шпанівської сільської ради за Комунальним автотранспортним підприємством 1728 обліковується земельна ділянка площею 21,90 га - землі промисловості, що використовуються для технічної інфраструктури (для видалення відходів), що підтверджується копією листа Управління Держкомзему у Рівненському районі Рівненської області від 17.02.2010р. за №07-07-04/397.

Згідно з даними обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1185615,81 грн., що виникла на підставі поданих відповідачем до податкової інспекції податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Як вбачається з матеріалів справи постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 20.10.2010 року по справі №2а-4525/10/1770 задоволено позов Державної податкової інспекції у Рівненському районі про стягнення з Комунального автотранспортного підприємства 1728 заборгованості по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 880675,38 грн. Таким чином, на час розгляду даної справи судом заборгованість відповідача становить 304940,43 грн.

Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: довідкою позивача №1499/29-129 від 04.02.2011 року (а.с.5), копією листа Управління Держкомзему у Рівненському районі Рівненської області від 17.02.2010р. за №07-07-04/397 (а.с.6), копіями податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища (а.с.7,8), копією постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 20.10.2010 року по справі №2а-4525/10/1770 (а.с.9-10), копіями першої податкової вимоги та другої податкової вимоги відповідно №1/404 від 15.12.2009 р. та №2/20 від 18.01.2010 р. з відмітками про вручення відповідачу (а.с.11,12), обліковою карткою відповідача (а.с.13-18), довідкою про стан розрахунків відповідача з бюджетом (а.с.19), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.32-34), копією балансу Комунального автотранспортного підприємства №1728 станом на 01.01.2011 р. (а.с.39), копією звіту про фінансові результати Комунального автотранспортного підприємства №1728 за 2010 рік (а.с.40).

Згідно зі ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища належить до загальнодержавних податків і зборів та справляється на всій території України.

Згідно з п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19 липня 1999 р. N 162/379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 9 серпня 1999 р. за N 544/3837 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) суми збору, який справляється за розміщення відходів (Прв), обчислюються платниками самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі затверджених лімітів, виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, нормативів збору та визначених за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів коригуючих коефіцієнтів, наведених у таблицях 2.4, 2.5 додатка 2 до Порядку, і визначаються за формулою.

У відповідності до п. 7.1 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19 липня 1999 р. N 162/379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 9 серпня 1999 р. за N 544/3837 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення. Якщо місце подання податкових розрахунків не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, установи, організації, громадянина - суб'єкта підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, спеціальне водокористування та розміщення відходів, до органу державної податкової служби, в якому такі підприємство, установа, організація, громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності перебувають на обліку, подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, копії відповідних податкових розрахунків.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. за № 2181-III із змінами і доповненнями (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) (далі, - Закон № 2181) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Таким чином, податкові зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища самостійно визначені відповідачем в поданих до податкового органу податкових розрахунках є узгодженими, а тому підлягають сплаті.

У відповідності до п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Приписи Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) повністю узгоджуються з приписами Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 7.2 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19 липня 1999 р. N 162/379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 9 серпня 1999 р. за N 544/3837 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.

Всупереч цьому, відповідач не сплатив узгоджені податкові зобов'язання на загальну суму 304940,43 грн.

У відповідності до вимог статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) позивачем відповідачу виставлені перша податкова вимога форми "Ф1" №1/404 від 15.12.2009 року та друга податкова вимога форми "Ф2" №2/20 від 18.01.2010 р., які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені. У встановленому порядку податкові вимоги не оскаржувалися.

Заперечення представника відповідача проти позову про те, що Комунальне автотранспортне підприємство 1728 перебуває у скрутному фінансовому становищі, у зв'язку з чим не має можливості сплатити заборгованість судом відхиляються, оскільки є необґрунтованими. Згідно з податковим законодавством обов'язок платника податків щодо сплати податків, зборів, обов'язкових платежів не зупиняється чи не припиняється, навіть за умови якщо платник податків перебуває у скрутному становищі чи у нього відсутні кошти.

Враховуючи викладене вище, підстави для відмови у задоволенні адміністративного позову з підстав, що зазначає представник відповідача відсутні.

Відповідно до п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції мають право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Комунального автотранспортного підприємства 1728 до місцевого бюджету Шпанівської сільської ради Рівненського району заборгованість по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 304940,43 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Ткачук Н.С.