Постанова від 16.12.2010 по справі 2а-5743/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5743/10/1770

16 грудня 2010 року 10год.26хв.м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Ткачук Н.С. за участю секретаря судового засідання Холод Т.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув,

відповідача: представник не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Рівне

до Кредитної спілки "Рівненщина" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у м. Рівне звернулася до суду з позовом до Кредитної спілки "Рівненщина" про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 8100 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, однак подав письмове клопотання, яким просить розгляд справи провести без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув. Причини неприбуття суду не повідомив та заперечень на адміністративний позов не подав. Про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. Відтак, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, у відповідності до вимог ч.1 ст. 41 КАС України повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу судом не здійснювалося.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 10.10.2005 року державним реєстратором виконавчого комітету Рівненської міської ради відповідач був зареєстрований як юридична особа, того ж дня відповідача взято на облік як платника податків в Державній податковій інспекції в м. Рівне.

24 вересня 2010 року Державною податковою інспекцією в м. Рівне було проведено виїзну планову перевірку Кредитної спілки "Рівненщина" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2010 року.

За результатами перевірки складено акт №1480/22-153/33803715 від 24.09.2010 року, яким встановлено порушення відповідачем пп. 8.1.1., пп. 8.1.2 п. 8.1 ст.8; пп.16.3.1, пп.16.3.5 п.16.3 ст.16; пп."а" п. 19.2 ст. 19; пп."а" пп. 20.3.1, пп. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003, № 889-IV, а саме: станом на 30.06.2010 року утриманий, але не перерахований до бюджету податок з доходів фізичних осіб на загальну суму 17116,50 грн.

Згідно з даними обліку позивача станом на день подання адміністративного позову до суду за відповідачем рахується заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 8100 грн., з урахуванням часткової сплати боргу в сумі 9016,50 грн.

Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією довідки Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.14-16), копією довідки статистики про включення відповідача до ЄДРПОУ (а.с.17), копією довідки про взяття відповідача на облік платника податків (а.с.19), копією акта перевірки з додатками №1480/22-153/33803715 від 24.09.2010 року (а.с.3-13), копією листа №42767/17-131 від 04.10.2010 року (а.с.18).

Згідно зі ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Частиною 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що податок на доходи з фізичних осіб належать до загальнодержавних податків і зборів і справляється на всій території України.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб, зокрема щодо своєчасного і в повному обсязі нарахування, утримання та його сплати (перерахування) до бюджету визначено Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003, № 889-IV (далі - Закон № 889-IV).

Пунктом 1.15 ст. 1 цього Закону встановлено, що податковим агентом є юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Відповідно до п. 8.1.1. ст. 8 Закону № 889-IV податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Пунктом 8.1.2. цієї ж статті встановлено, що податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Всупереч цьому, станом на час розгляду даної справи судом відповідачем утримано, однак не сплачено (не перераховано) до бюджету заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 8100 грн.

Згідно з пп. 16.3.5. ст. 16 Закону № 889-IV відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід. Пунктом 20.3.2. ст. 20 цього ж Закону встановлено, що у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента.

У відповідності з п. 16.3.4. ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку з доходів фізичних осіб здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 8100 грн. підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Кредитної спілки "Рівненщина" до місцевого бюджету м. Рівне заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 8100 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя < Підпис > ОСОБА_1