Ухвала від 22.02.2012 по справі 2а/1570/8091/2011

справа № 2а/1570/8091/2011

УХВАЛА

22 лютого 2012 року м. Одеса Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Юхтенко Л.Р.,

суддів Марина П.П.,

ОСОБА_1,

при секретарі судового засідання Легенченко О.А.,

за участю сторін:

від позивача -ОСОБА_2, за паспортом

від відповідача (представник) - ОСОБА_3, за довіреністю

розглянувши у відкритому судовому засіданні Одеського окружного адміністративного суду клопотання представника Міністерства інфраструктури України ОСОБА_3 про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Міністерства інфраструктури України про визнання дій відповідача щодо проведення позапланової перевірки та складання за її результатами акту перевірки №14-2-03/26 від 16.09.2011 року протиправними,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Міністерства інфраструктури України про визнання дій відповідача щодо проведення позапланової перевірки та складання за її результатами акту перевірки №14-2-03/26 від 16.09.2011 року протиправними.

Ухвалою суду від 13.10.2011 року відкрито провадження у справі та розпочата підготовка справи до судового розгляду.

Ухвалою суду від 26.10.2011 року закінчено підготовче провадження та призначена справа до судового розгляду.

У відкритому судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з тим, що оскарження акту перевірки не відноситься до категорії справ, на яке поширюється компетенція адміністративних судів, визначена п. 1 ч.1 ст. 17 КАС України.

Позивач заперечував проти задоволення заявленого клопотання.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши думку позивача та представника відповідача, суд приходить до висновку щодо відсутності підстав для задоволення клопотання представника відповідача з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з ч. 1 п.1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів відносяться спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Пунктом 1 ч. 1 статті 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження по справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністратиного судочинства.

Виходячи із приписів ст. 124 Конституції України, ст. ст. 2, 17, 105 КАС України та змісту позовних вимог, суд приходить до висновку, що цей спір належить розгляду в межах адміністративного судочинства.

Судом не приймається до уваги посилання представника відповідача на те, що вказаний спір не поширюється на компетенцію адміністративних судів, адже акти перевірок не є ні індивідуально-правовими актами, ні нормативно-правовими актами та не створюють прав та обов'язків осіб, яких вони стосуються, оскільки позивач оскаржує не акт, а дії відповідача по

проведенню перевірки та складанню акту, право на виконання яких було передбачено постановою КМУ від 06.01.2010 року №2 «Про затвердження порядку проведення внутрішньої контрольно-ревізійної роботи в системі центрального органу виконавчої влади».

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 158, 160, 165 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ

Відмовити Міністерству інфраструктури України у задоволенні клопотанні про закриття провадження у справі.

Продовжити судовий розгляд справи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складений та підписаний 27.02.2012 року.

Головуючий суддя Л.Р. Юхтенко

Суддя П.П. Марин

Суддя А.Г.Федусик