справа № 2а/1570/8091/2011
22 лютого 2012 року м. Одеса Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Юхтенко Л.Р.,
суддів Марина П.П.,
ОСОБА_1,
при секретарі судового засідання Легенченко О.А.,
за участю сторін:
від позивача -ОСОБА_2, за паспортом
від відповідача (представник) - ОСОБА_3, за довіреністю
розглянувши у відкритому судовому засіданні Одеського окружного адміністративного суду клопотання представника Міністерства інфраструктури України ОСОБА_3 про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Міністерства інфраструктури України про визнання дій відповідача щодо проведення позапланової перевірки та складання за її результатами акту перевірки №14-2-03/26 від 16.09.2011 року протиправними,-
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Міністерства інфраструктури України про визнання дій відповідача щодо проведення позапланової перевірки та складання за її результатами акту перевірки №14-2-03/26 від 16.09.2011 року протиправними.
Ухвалою суду від 13.10.2011 року відкрито провадження у справі та розпочата підготовка справи до судового розгляду.
Ухвалою суду від 26.10.2011 року закінчено підготовче провадження та призначена справа до судового розгляду.
У відкритому судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з тим, що оскарження акту перевірки не відноситься до категорії справ, на яке поширюється компетенція адміністративних судів, визначена п. 1 ч.1 ст. 17 КАС України.
Позивач заперечував проти задоволення заявленого клопотання.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши думку позивача та представника відповідача, суд приходить до висновку щодо відсутності підстав для задоволення клопотання представника відповідача з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з ч. 1 п.1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів відносяться спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Пунктом 1 ч. 1 статті 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження по справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністратиного судочинства.
Виходячи із приписів ст. 124 Конституції України, ст. ст. 2, 17, 105 КАС України та змісту позовних вимог, суд приходить до висновку, що цей спір належить розгляду в межах адміністративного судочинства.
Судом не приймається до уваги посилання представника відповідача на те, що вказаний спір не поширюється на компетенцію адміністративних судів, адже акти перевірок не є ні індивідуально-правовими актами, ні нормативно-правовими актами та не створюють прав та обов'язків осіб, яких вони стосуються, оскільки позивач оскаржує не акт, а дії відповідача по
проведенню перевірки та складанню акту, право на виконання яких було передбачено постановою КМУ від 06.01.2010 року №2 «Про затвердження порядку проведення внутрішньої контрольно-ревізійної роботи в системі центрального органу виконавчої влади».
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 158, 160, 165 КАС України, суд,-
Відмовити Міністерству інфраструктури України у задоволенні клопотанні про закриття провадження у справі.
Продовжити судовий розгляд справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений та підписаний 27.02.2012 року.
Головуючий суддя Л.Р. Юхтенко
Суддя П.П. Марин
Суддя А.Г.Федусик