Постанова від 19.08.2015 по справі 813/3173/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2015 року № 813/3173/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої cудді - Потабенко В.А.

за участю секретаря судового засідання - Петрика Р.І.,

з участю:

представника позивача - Сороки Х.І., згідно довіреності,

представника відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області (далі - ГУ ДФС у Львівській області, позивач) звернулося до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі - ФО-П ОСОБА_2, відповідач) про стягнення штрафних санкцій в сумі 17000,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, підтримала, просила позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не прибув, причин неявки та відношення до позову суду не повідомив. Належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення судових повісток.

Зважаючи на те, що відповідач належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, суд дійшов висновку розглядати справу за його відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказах.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ФО-П ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: 81710, Львівська область, Жидачівський район, с. Вибранівка.

ГУ ДФС Львівській області проведено перевірку магазину за адресою: Львівська область, Жидачівський район, с. Чорний Острів, в якому здійснює торгівельну діяльність відповідач.

Так, в ході перевірки магазину за вищевказаною адресою виявлені порушення ч. 33 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95 - ВР, а саме: зберігання тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Вищевказані порушення було відображено в акті перевірки від 16.01.2015 року № 13/06/2100/НОМЕР_1.

На підставі вказаного вище акта перевірки, позивачем винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 03.02.2015 року № 7/2100/НОМЕР_1 в сумі 17000,00 грн.

Доказів оскарження вищевказаного рішення чи сплати штрафних санкцій в матеріалах справи не міститься.

При вирішенні даної адміністративної справи, суд керувався наступним.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначаються Законом України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР.

Частиною 33 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності відповідно до ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до ст. 17 вказаного Закону, рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Як уже зазначалося, доказів оскарження вищевказаного рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій або сплати штрафних санкцій в матеріалах справи не міститься.

Відтак, суд вважає позовні вимоги ГУ ДФС у Львівській області обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, що зареєстрована за адресою: 81710, Львівська область, Жидачівський район, с. Вибранівка) до бюджету штрафні санкції в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень рівно.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 25.08.2015 року.

Суддя Потабенко В.А.