Ухвала від 30.01.2015 по справі П/811/247/15

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

30 січня 2015 року справа №П/811/247/15,

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Брегей Р.І., розглянувши адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Молочний комбінат «Соколівський» (далі - Товариство) до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з заявою до податкового органу про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16 січня 2015 року, яким визначено грошове зобов'язання за порушення термінів розрахунків по експортним операціям у сумі 103218,76 грн.

Суд, ознайомившись з матеріалами позовної заяви, зробив висновок, що її належить залишити без руху з таких підстав.

Відповідно до приписів частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Звертаючись до суду, позивач сплатив судовий збір у сумі 73,08 грн.

Позовна вимога породжує підстави для змін майнового стану позивача.

Таким чином, позов носить майновий характер.

01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір» (далі - Закон).

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Положеннями підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону (в редакції, яка діє з 23 жовтня 2013 року) визначено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який складає 10 відсотків від ставки, що становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Отже, Товариству необхідно доплати судовий збір у сумі 133,36 грн.

Водночас, Товариство разом із позовом подало клопотання про забезпечення позову.

Положеннями підпункту 7 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону визначено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову.

Він становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (121,80 грн.).

В матеріалах справи відсутні докази сплати судового збору за розгляд заяви про забезпечення позову.

Отже, заяву про забезпечення позову належить також залишити без руху з встановленням строку для усунення недоліку.

Суд зробив такий висновок, застосовуючи аналогію закону.

Подібні правовідносини регулюються приписами частини 1 статті 108 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву та заяву про забезпечення позову залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Р.І.Брегей