Ухвала від 21.08.2015 по справі 826/5715/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

м. Київ

21 серпня 2015 року 13:50№ 826/5715/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання про закриття провадження в адміністративній справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Аватара Плюс»

до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Державної фіскальної служби у місті Києві

третя особа без самостійних вимог на предмет споруДержавна податкова інспекція у Святошинському районі Державної фіскальної служби у місті Києві

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аватара Плюс» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у місті Києві, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Державна податкова інспекція у Святошинському районі Головного управління ДФС у місті Києві, у якій просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12.12.2013 №0007652203, яким збільшено грошове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 1 268 474,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.04.2015 провадження у справі закрито в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12.12.2013 №0007652203 на суму 1 103 034,00 грн., в т.ч. основний платіж на суму 900245,00 грн. та штрафні (фінансові) санкції у розмірі 202 789,00 грн. у зв'язку з досягненням в цій частині податкового компромісу.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.06.2015 об'єднано для спільного розгляду справу № 826/5715/15 зі справою №826/4420/15 за позовом ТОВ «Аватара Плюс» до ДПІ у Голосіївському районі ДФС у місті Києві, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 12.12.2013 №0007652203 та від 12.12.2013 №0007642203, яким збільшено грошове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1 329 608,00 грн.

Ухвалою суду від 30.07.2015 закрито провадження у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Аватара Плюс» до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Державної фіскальної служби у місті Києві, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Державна податкова інспекція у Святошинському районі Державної фіскальної служби у місті Києві в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12.12.2013 №0007642203.

Таким чином, на розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва перебувають позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12.12.2013 № 0007652203 в частині основного платежу в сумі 132 352 грн., штрафних (фінансових) санкцій в сумі 33 088 грн.

07 серпня 2015 ТОВ «Аватара Плюс» через канцелярію суду подало клопотання про закриття провадження у справі в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств в частині нарахування основного платежу на суму 132 352 грн.

Представник відповідача проти задоволення клопотання не заперечував.

В судове засідання 20.08.2015 представник третьої особи не прибув, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Суд, встановивши відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, керуючись частиною 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Вирішуючи клопотання про закриття провадження у справі в частині, суд встановив наступне.

17.01.2015 набув чинності Закон України №63-VIII від 25.12.2014 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу", яким розділ XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України доповнено підрозділом 9-2.

Відповідно до пункту 1 підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу. Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.

Уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість подаються за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Разом з уточнюючим розрахунком подається перелік (опис) господарських операцій, щодо яких здійснено уточнення показників податкової декларації.

Відповідно до пункту 102.1 статті 102 Податкового кодексу України, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Тобто, дана норма жодним чином не стосується податкового компромісу, а встановлює строк в 1095 днів, протягом яких контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків.

Пунктом 102.4 статті 102 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.

У відповідності до пункту 7 листа Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 10.03.2015 №04-27/10-598 "Щодо деяких питань застосування податкового компромісу" межі застосування підрозділу 9-2 Податкового кодексу України визначено строками давності, встановленими статтею 102 ПКУ (не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання).

Тобто, початок перебігу строку в 1095 днів починається з дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, незалежно від того за який період платник допустив порушення податкового законодавства, що стало наслідком прийняття таких рішень.

Відповідно до приписів пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Станом на дату розгляду даної справи відсутні судові рішення які набрали законної сили, тобто процедура судового оскарження податкових повідомлень-рішень є не закінченою. За таких обставин, податкові зобов'язання на підставі податкових повідомлень-рішень від 26.07.2011 №0000182300 та №0000192300 не були узгоджені.

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики у пункті 4 листа від 10.03.2015 №04-27/10-598 "Щодо деяких питань застосування податкового компромісу" зазначає, що Законом встановлено заявницький (інформаційний) характер процедури податкового компромісу щодо розміру сплати, видів податків та термінів застосування податкового компромісу щодо неузгоджених сум податкових зобов'язань, по яких не завершена процедура судового та/або адміністративного оскарження, та іншими неузгодженими податковими зобов'язаннями.

Пунктом 2 підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України передбачено, що сума заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. При цьому 95 відсотків суми заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.

Сума погашеного податкового зобов'язання з податку на прибуток та/або податку на додану вартість в розмірі 95 відсотків внаслідок застосування податкового компромісу не враховується для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

Відповідно до пункту 7 підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.

Процедура податкового компромісу щодо розміру та строків сплати заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, встановлена цим підрозділом, поширюється також на випадки, коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки. У таких випадках платник податків має право подати до контролюючого органу, який призначив документальну перевірку або склав акт за результатами такої перевірки, відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань до податкових декларацій за звітні податкові періоди в порядку, визначеному пунктом 1 цього підрозділу.

Згідно з пунктом 8 підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом. Після досягнення податкового компромісу згідно із цим підрозділом такі зобов'язання не підлягають оскарженню та їх розмір не може бути змінений в інших податкових періодах.

Матеріали справи свідчать про те, що 07.04.2015 ТОВ «Аватара Плюс» подало до ДПІ Святошинського району Головного управління ДФС у місті Києві заяву про застосування податкового компромісу, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с. 6 Т. ІІІ).

16.04.2015 позивач сплатив суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 53 184,30 грн., на підтвердження чого надав платіжне доручення №8 (а.с. 77 Т.ІІІ).

Крім того, 16.04.2015 позивач сплатив суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 51 629,85 грн., на підтвердження чого надав платіжне доручення № 7.

Таким чином, стосовно грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 132352 грн., визначеного податковим повідомленням-рішенням від 12.12.2013 №0007652203 між позивачем і Державною податковою інспекцією у Святошинському районі Державної фіскальної служби у місті Києві досягнуто податкового компромісу.

Згідно із частиною 3 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.

Пунктом 11-2 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про досягнення між сторонами примирення, у зв'язку із чим клопотання представника позивача підлягає задоволенню, а провадження у справі в частині досягнутого податкового компромісу - закриттю.

Керуючись положеннями частини 3 статті 157, 160, 165, 254, пункту 11-2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Аватара Плюс" про закриття провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12.12.2013 №0007652203 в частині грошового зобов'язання в сумі 132 352 грн. - задовольнити.

2. Закрити провадження у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Аватара Плюс" до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Державної фіскальної служби у місті Києві, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Державна податкова інспекція у Святошинському районі Державної фіскальної служби у місті Києві в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12.12.2013 №0007652203 в сумі основного платежу в розмірі 132 352 грн.

3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тими самими позовними вимогами не допускається.

Ухвала набирає законної у порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя К.М. Кобилянський