Постанова від 04.09.2009 по справі 2а-5570/09/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5570/09/1770

04 вересня 2009 р. 12год. 10хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Курасов М.В.,

відповідача: представникТроянчук Д.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "ІгроСервіс-Захід"

до Державна податкова інспекція в м. Рівне

про скасування рішення Державної податкової інспекції , -

ВСТАНОВИВ :

Товариство з обмеженою відповідальністю “ІгроСервіс-Захід” звернулося з позовом до Державної податкової інспекцій у м.Рівне про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №1001562343 від 10.07.2009 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить скасувати вказане рішення, з підстав викладених в позовній заяві. Доводи адміністративного позову зводяться до того, що позивач вважає, що в акті перевірки, на підставі якого винесене оспорюване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, невірно вказано, що порушено п.п. 1,2,3,9, ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 01.06.2000 року “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг“ із змінами та доповненнями, та Постанову Кабінету Міністрів України “Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій“ №121 від 07.02.2001 року. ТОВ «ІгроСервіс-Захід»в своїй діяльності по наданню послуг у сфері грального бізнесу застосовує тільки РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операції, з додержанням встановленого порядку їх застосування. І, оскільки позивач у ревізованій Податковим органом господарській одиниці застосовував переведений у фіскальний режим роботи електронно-касовий апарат ER-350F STU.07, зареєстрований за місцем знаходження такої господарської одиниці - в Чернівецькій ОДПІ, що зафіксовано Актом перевірки, на основі якого винесено спірне рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, то висновки про порушення ним п.1 та п.2 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг“ №265/95-ВР від 06.07.1995 року, на переконання позивача, є безпідставними та надуманими. Вважає, що внесена 01.07.2008 року до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операції комп'ютерно-касова система “Фіскал” виробника - ТОВ "Експотрейд", не є блоком з фіскальною пам'яттю, а тому не відповідає нормам законодавства і не може використовуватись для фіскалізації гральних автоматів.Ствердив, що вказана система не перевірялась позивачем на сумісність з гральними автоматами, встановленими в ревізованій господарській одиниці, з огляду на те, що ТОВ “ІгроСервіс-Захід” використовує в роботі електронно-касовий апарат ER-350F STU.07, який також внесений до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операції, а тому підстав для зміни реєстратора розрахункових операцій в залі гральних автоматів, де не використовуються гральні автомати з купюро- та монето- приймачами, не вбачає.

Представник відповідача позов не визнав, з підстав викладених у письмових запереченнях проти адміністративного позову. Доводи письмових заперечень зводяться до того, що при здійсненні діяльності у сфері грального бізнесу позивач, в силу вимог п.1, 2, 3 та п. 9 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року, постанови Кабінету Міністрів України “Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій“ №121 від 07.02.2001 року, та з врахуванням того факту, що наказами Державної податкової адміністрації України №430 від 01.07.2008 року, №581 від 10.09.2008 року, №7 від 21.01.2009 року затверджувався Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, до якого з 07.02.2001 року внесено комп'ютерно-касову систему “Фіскал” (виробник - ТОВ "Експотрейд"), яка підлягає застосуванню у сфері надання послуг гральних закладів та для фіскалізації гральних автоматів, зобов'язаний був використовувати зареєстровані, опломбовані, переведені у фіскальний режим роботи РРО, тобто гральні автомати оснащені фіскальною пам'яттю. Оскільки в ході перевірки було встановлено факт використання в ревізованій господарській одинці позивача 45-ти гральних автоматів і однієї рулетки, які в розумінні вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року є реєстраторами розрахункових операцій, що не обладнані фіскальною пам'яттю, нефіскалізовані, неопломбовані та не поставлені на облік в органі ДПС, факт не проведення через РРО готівкових коштів в сумі 20,00 грн. та факт невидачі фіскального чека, то штрафні (фінансові) санкції, згідно з п.1, 2, 4 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг“ №265/95-ВР від 06.07.1995 року, застосовані до нього правомірно. Просить в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позивачу в позові слід відмовити.

Судом встановлено, що 17 червня 2009 року ДПА у Чернівецькій області проведено перевірку залу гральних автоматів, що розташований в м.Чернівці, пл.Театральна, 6, суб'єкта господарської діяльності ТОВ “ІгроСервіс-Захід” з питань контролю за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій.

Перевіркою встановлено:

- позивачем здійснюється діяльність у сфері грального бізнесу на 45-ти гральних автоматах та на 1-й електронній рулетці, розташованих за адресою : м. Чернівці, пл. Театральна, 6, що не зареєстровані, не опломбовані, не переведені у фіскальний режим роботи. Позивачем використовується в гральному закладі РРО SAMSUNG ER-350F №2412007972, який не працює в єдиному режимі роботи з 45-ти гральними автоматами та 1-ю рулеткою при проведенні готівкових розрахунків у сфері грального бізнесу;

- позивачем не роздруковано розрахункового документа при наданні послуги із гри на гральному автоматі на суму 20 грн.;

- позивачем не забезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків, а саме встановлена відсутність щоденного чеку від 19.04.2009 року.

Відтак, за висновком перевірки, встановлено порушення п.1, 2, 3, 9 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року., на основі чого був складений Акт (довідка) від 17.06.2009 року за№005044.

На підставі вказаного акту, 10.07.2009 року ДПІ у м.Рівне винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №1001562343, яким до позивача згідно з п.1,2,4 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, застосовано штрафні (фінансові) санкції, у розмірі 16080,00 гривень, в тому числі:

- за порушення вимог п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року на суму 100,00 грн. - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність (20*5=100);

- за порушення вимог п.2 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року в розмірі 15640,00 грн. -20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожен з 46-ти реєстраторів розрахункових операцій -гральних автоматів, (20*17*46=15640,00).

- за порушення вимог п.4 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року в розмірі 340 грн. -20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (20*17=340).

Дані обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією Акта перевірки (довідки) №005044 від 17.06.2009 року (а.с.7-10,22-23), копією рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №1001562343 від 10.07.2009 року (а.с.21), копією реєстраційного посвідчення реєстратора розрахункових операцій №2412009400 від 27.03.2009 року (а.с.16), копією довідки з ЄДРПОУ, якою підтверджується правовий статус відповідача, як юридичної особи і його місцезнаходження (а.с. 24).

Той факт, що гральні автомати, які розміщені в ревізованому залі гральних автоматів не мають купюро- та монето- приймачів, а приймають ставки за допомогою електронного ключа або жетонів, не заперечується відповідачем та стверджений дослідженими у судовому засіданні доказами: копією договору оренди грального обладнання від 01.06.2006 року (а.с.14) та копією довідки ЗАТ “Корпорація ІгроСервіс”№05 від 08.01.2009 року (а.с.15).

В силу вимог п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.

Актом перевірки від 17.06.2009 року, який підписаний адміністратором позивача без заперечень, зафіксовано, що позивачем не проведено розрахункову операцію через реєстратори розрахункових операцій в сумі 20,00 грн. та не роздрукувано відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. Позивач жодним чином не спростував і не довів неправомірність застосованої спірним рішенням санкції за порушення вимог п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року. Долучена до матеріалів справи позивачем копія чека ніяким чином не підтверджує правомірність дій позивача і не розглядається судом як доказ, що спростовує допущене порушення вимог п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року.

Отже, застосована спірним рішенням до позивача санкція за порушення вимог п.1 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року, відповідає чинному законодавству.

В силу вимог п.4 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Актом перевірки від 17.06.2009 року, який підписаний адміністратором позивача без заперечень, зафіксовано, що позивачем не забезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків, а саме встановлена відсутність чеку за 19.04.2009 року. Позивач жодним чином не спростував і не довів неправомірність застосованої спірним рішенням санкції. Долучена до позову копія чеку за 17.06.2009 року ніяким чином не підтверджує наявність (існування) чеку за 19.04.2009 року і не розглядається судом як доказ, що спростовує допущене порушення.

Отже, застосована спірним рішенням до позивача санкція за порушення вимог п.4 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року, відповідає чинному законодавству.

Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

В силу положень абз.9 ст.2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, автомат з продажу товарів (послуг) -це реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості.

Відповідно до абз.2 ст.2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, реєстратор розрахункових операцій -це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для:

- реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг),

- реєстрації розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти,

- та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).

Тобто, незалежно від того, чи призначений пристрій для реєстрації розрахункових операцій, чи для реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), в ньому повинні бути реалізовані фіскальні функції, тобто здатність забезпечувати одноразове занесення, довготермінове зберігання у фіскальній пам'яті, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних як в готівковій так і в безготівковій (із застосуванням жетонів тощо) формі (абз.1 ст.2 Закону).

Згідно зі ст.13 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України №199 від 18 лютого 2002 року були затверджені такі загальні вимоги, а право встановлення вимог щодо реалізації фіскальних функцій автоматами з продажу товарів (послуг), іншими реєстраторами, які не передбачають друкування розрахункових і звітних документів, делеговано Державній комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом.

Вимоги, щодо реалізації фіскальних функцій гральними автоматами, затверджені протокольним рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним та грошовим обігом №13 від 27.06.2002 року (додаток №4). Дія цих вимог поширюється на гральні автомати в частині виконання ними фіскальних функцій і обліку кількості жетонів або їх замінників - кредитів, які використовуються у грі на автоматі. Вказані вимоги встановлюють засоби, що реалізують фіскальні функції як в механічних гральних автоматах (механічні, електромеханічні та електронні лічильники, які накопичують і відображають дані щодо кількості прийнятих (введених у гру) жетонів та кількості виданих гравцям (виграних) жетонів) так і в електронних гральних автоматів (фіскальний блок з механізмом приймання жетонів, клавіатурою та індикатором гравця, з механізмом видачі жетонів та друкування звітів).

Постановою Кабінету Міністрів України “Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій“ №121 від 07.02.2001 року, строк переведення на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій для різних форм та умов діяльності, в тому числі для здійснення діяльності з використанням гральних автоматів, було встановлено станом на 01.07.2002 року. Надалі цей термін чотири рази переносився урядовими постановами: №151 від 29.01.2003 року - до 1 липня 2003 р., №1905 від 10.12.2003 року - до 1 липня 2004 року, №1447 від 28.10.2004 року - до 1 липня 2005 року та №803 від 07.06.2006 року - до 31 грудня 2006 року. Підставою для перенесення строків була відсутність технічних рішень для фіскалізації гральних автоматів.

Виходячи із правового контексту вказаної вище постанови, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері грального бізнесу шляхом надання послуг з використанням гральних автоматів зобов'язані з 01 січня 2007 року використовувати у своїй ліцензованій діяльності з надання послуг грального бізнесу гральні автомати з продажу послуг, які оснащені запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю), в тому числі і тих, що вже задіяні у використанні, оскільки лише такі гральні автомати, що самостійно виконують фіскальні функції, які, зокрема, полягають в обліку, накопиченні та відображенні даних щодо прийнятих та виданих (виграних) гравцями грошових замінників -жетонів та кредитів, можуть вважатися реєстраторами розрахункових операцій, в розумінні абз.2 ст.2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року.

Невиконання цього обов'язку, є прямим порушенням вимог п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, а відтак, підставою для застосування санкцій, передбачених п.2 ст.17 цього Закону.

Разом з тим, санкції, передбачені п.2 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, за своєю правовою природою є адміністративно-господарськими, а, отже, в силу вимог ст.218 ГК України, можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання при наявності його вини.

Щодо необхідної умови використання реєстраторів розрахункових операцій, у тому числі і таких, як гральні автомати, то такою є обов'язкове їх включення (або окремих блоків автоматів, що входять до складу комп'ютерно-касових систем, які забезпечують переведення таких автоматів у фіскальний режим роботи) до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, що передбачено п.3 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року. Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій затверджене постановою Кабінету Міністрів України №1315 від 29.08.2002 року. Згідно з даним нормативно-правовим актом, Державний реєстр -це перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, їх модифікацій вітчизняного та іноземного виробництва, які відповідають вимогам нормативних документів, пройшли державну сертифікацію і дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Рішення про включення моделей до Державного реєстру, приймає Державна податкова адміністрація за наявності позитивного висновку технічної комісії.

До 01.07.2008 року в Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій не було жодного грального автомату та жодної системи для фіскалізації вже функціонуючих гральних автоматів. Відтак, об'єктивної можливості надавати послуги грального бізнесу через гральні автомати, які самостійно виконують фіскальні функції, не мав жоден суб'єкт господарювання, і відповідальність таких суб'єктів за порушення вимог п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, виключалася.

Наказом Державної податкової адміністрації України №430 від 01.07.2008 року, до розділу 3 Державного реєстру реєстраторів розрахункових операції внесено комп'ютерно-касову систему “Фіскал” (виробник - ТОВ "Експотрейд" м.Київ), яка підлягає застосуванню у сфері: казино; зали гральних автоматів; торгівля та послуги гральних закладів, фіскалізація гральних автоматів. Вказана система обліковувалася в Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операції, що був затверджений наказом Державної податкової адміністрації України №581 від 10.09.2008 року, і обліковується на даний час -згідно з наказом Державної податкової адміністрації України №7 від 21.01.2009 року.

Згідно листа ТОВ "Експотрейд" №8 від 15.01.2009 року (а.с.23) спеціалізована електронна комп'ютерно-касова система “Фіскал” пройшла повний цикл випробувань в Держспоживстандарті та ДССЗЗІ України, призначена для фіскалізації гральних автоматів, забезпечує облік даних про рух готівки або її замінників (жетонів, кредитів), як по кожному автомату окремо, так і в цілому по залу гральних автоматів.

Таким чином, з моменту включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій комп'ютерно-касової системи “Фіскал”, суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з надання послуг грального бізнесу, мають об'єктивну можливість надавати такі послуги через гральні автомати, які самостійно виконують фіскальні функції, тобто виконувати вимоги Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року.

Оскільки позивач жодних дій по встановленню комп'ютерно-касової системи “Фіскал” на гральні автомати, що функціонують у належних йому залах гральних автоматів не вчиняв, і не перевіряв її на сумісність з такими гральними автоматами, суд дійшов до висновку, що він не використав надану йому можливість виконати вимоги Закону, а отже не довів, що ним вжито всіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення, як це передбачено ч.2 ст. 218 ГК України.

Відтак матеріалами справи доведено, що позивач розрахункові операції при наданні гральних послуг проводив через гральні автомати, які не зареєстровані, не опломбовані те не переведені у фіскальний режим роботи, тобто не оснащені фіскальною пам'яттю, тобто такі, які не працюють в режимі реєстраторів розрахункових операцій.

В силу вимог п.2 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у разі застосування ними при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отже, застосована спірним рішенням до позивача санкція за порушення вимог п.2 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року, відповідає чинному законодавству.

Доводи позивача в тій частині, що в ревізованому залі гральних автоматів відсутні автомати з купюро- та монето- приймачами, не заслуговують на увагу позаяк жодним чином не впливають на обов'язок суб'єктів, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері грального бізнесу, використовувати лише зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим гральні автомати, оскільки в розумінні Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року (п.3 ст.3), розрахункова операція - це приймання від покупця за місцем реалізації товарів (послуг) не лише готівкових коштів, а й платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Аналогічним чином, неспроможними є доводи про те, що позивач виконав свій обов'язок по проведенню розрахункових операцій через зареєстрований, опломбований та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій - електронно-касовий апарат ER-350F STU.07, що був встановлений та функціонував у ревізованому залі гральних автоматів та через який здійснювалися розрахункові операції -прийняття від гравців готівки для гри на всіх 4а-ти гральних автоматах та 1-й електронній рулетці, позаяк внесення ставки обліковується автоматом і ним же визначається розмір виграшу, отже послуга надається саме гральним автоматом, а не залом гральних автоматів, як нежитловим приміщенням. В силу Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 року, саме гральні автомати, що застосовуються суб'єктами господарювання в сфері грального бізнесу для надання послуг, належать до реєстраторів розрахункових операцій - автоматів з продажу товарів (послуг), які в автоматичному режимі здійснюють видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечують відповідний облік їх кількості та вартості, тому позивач зобов'язаний був забезпечити виконання розрахункових операцій на кожному гральному автоматі індивідуально.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Аналогічна норма закріплена і в ч.2 ст.19 Конституції України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач виконав покладений на нього обов'язок.

Доводи позивача про неправомірність та необґрунтованість прийнятого відповідачем рішення №1001562343 від 10.07.2009 року не знайшли свого підтвердження.

Відтак, в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.

Відповідно до вимог ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, понесені позивачем судові витрати не відшкодовуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-ПОСТАНОВИВ:

Позивачу - Товариство з обмеженою відповідальністю "ІгроСервіс-Захід" в задоволенні позову до Державна податкова інспекція в м. Рівне про скасування рішення Державної податкової інспекції - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя Друзенко Н.В.

Постанова складена в повному обсязі 07.09.09р.