Справа № 2-а-1384/11
27 квітня 2011 року м. Маріуполь
Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області в складі головуючого судді Шишилина О.Г. при секретарі Матус Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 про визнання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності незаконною та її скасування, -
08 квітня 2011 року позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління ОСОБА_2 України в Донецькій області про скасування постанови Серії АР1 № 077725 від 31.03.2011 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень. Просив скасувати зазначену постанову, оскільки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення інспектором ДПС порушені права позивача, як особи, що притягується до адміністративної відповідальності та порушений порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачений КУпАП.
Позивач в судове засідання не з'явився, однак надав до суду письмове клопотання про розгляд справи у його відсутності. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився без поважних причин, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, та не повідомив про причини неприбуття, тому справа вирішена на підставі наявних у ній доказів відповідно до вимог ч. 1 ст. 171-2 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх наданими позивачем доказами, суд прийшов до наступного.
Так, судом встановлено, що 31.03.2011 року інспектором ДПС відносно позивача складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 1 КУпАП, відповідно до змісту якого вбачається, що ОСОБА_1, 31.03.2011 року, о 20-40 год., рухаючись на автомобілі НОМЕР_1, по вул. Горького у населеному пункті Приазовське, перевищив швидкість руху на 27 км/г, чим порушив п. 12.4 Правил дорожнього руху України.
Цього ж дня інспектором винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення Серії АР1 № 077725 відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як вбачається з протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, в своєму поясненні ОСОБА_1 зазначив, що рухався зі швидкістю 80 км/г, тому не перевищував встановлену швидкість більш ніж на 20 км/г.
В порушення вимог ст. 251 КУпАП інспектором ДПС ДАІ не перевірені та не спростовані пояснення позивача, які останній надав по суті інкримінованого йому правопорушення, не були встановлені та опитані свідки, які б могли спростувати факт вчинення останнім адміністративного правопорушення. Відповідачем не надано суду доказів щодо використовування для виявлення та фіксування порушень ПДД України радіолокаційного відеозаписуючого вимірювача швидкості, за допомогою якого проводилось фіксування правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень суб'єкту владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, доказів які б спростовували доводи позивача суду не надав, правомірність свого рішення, суду не довів.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
В порушення вказаних вимог, інспектором не було вжито всіх заходів до повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставини, що мали значення для правильного вирішення справи належним чином.
За таких обставин усі сумніви трактуються на користь позивача, тому постанова, складена інспектором ДПС ДАІ про притягнення позивача до адміністративної відповідальності підлягає скасуванню, а справа -закриттю у зв'язку з відсутністю в діях позивача складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 247, 251, 256, 293 КУпАП, ст. ст. 10, 69-71, 158-163, 167, 171-2 КАС України,-
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Скасувати постанову інспектора ДПС роти ДПС №31 Серія АР1 №077725 від 31.03.2011 року в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч.1 КупАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн.
Постанова суду є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суддя: Шишилін О. Г.