Ухвала від 02.03.2011 по справі 22-ц-1461/11

Справа № 22-ц-1461/11 Головуючий у І інстанції Капшук Л.О.

Провадження № Доповідач у 2 інстанції ОСОБА_1

Категорія 58 02.03.2011

УХВАЛА

Іменем України

02 березня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:

головуючого: Яворського М.А.,

суддів: Ігнатченко Н.В., Коцюрби О.П.,

розглянула в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України в Миронівському районі на рішення Миронівського районного суду Київської області від 05 травня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Миронівському районі про визнання дій незаконними, зобов'язання проведення перерахунку та виплату державної пенсії,-

ВСТАНОВИЛА:

У квітні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, посилався на те, що він є потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалідом 2 групи, захворювання яке пов'язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по 2 групі інвалідності згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Посилався на те, що призначена йому пенсія не може бути меншою восьми мінімальних пенсій за віком, а також відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», має право на щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком та відповідно до ст..39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються в розмірах, встановлених частиною першою цієї статті. Позивач зазначав, що розмір його пенсії, яку він отримував не відповідає розміру 8 мінімальних пенсій за віком, а доплата за шкоду, заподіяну здоров'ю, значно менша від необхідного розміру такої доплати до пенсії.

Рішенням Миронівського районного суду Київської області від 05 травня 2010 року позов задоволено частково.

Визнано незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплаті ОСОБА_2 пенсії по інвалідності відповідно до ст. 50 та ч.4 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області провести ОСОБА_2 основної та додаткової пенсії по інвалідності у відповідності до вимог ст. 50 та ч.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" , виходячи з розміру основної пенсії у вісім мінімальних пенсій за віком та додаткової у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, за період з 23.11.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 05.05.2010 року з урахуванням виплачені в ці терміни сум.

Не погоджуючись з даним рішенням суду першої інстанції управлінням Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області подано апеляційну скаргу в якій просить скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи й обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 у 2010 році направив звернення до відповідача з проханням пояснити з яких підстав проведено такий розрахунок виплат і провести донарахування та виплату недоотриманих коштів. Відповідач відмовив у задоволенні його вимог мотивуючи тим, що відповідно до ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за рахунок коштів Пенсійного фонду призначаються такі пенсійні виплати: пенсії за віком; пенсії по інвалідності; пенсії у зв'язку з втратою годувальника. Інших виплат Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не передбачає.

Постановою Кабінету Міністрів України №1 від 03.01.2002 року встановлено, що розрахунок пенсії згідно ч.4 ст. 54 Закону проводився виходячи з розрахункової величини 19,91 грн., а з 01.09.2004 року 22 грн. 30 коп. За ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю, встановлено доплату до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Розрахунок доплати проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року в розмірі 5 грн. 20 коп. Просив суд зобов'язати відповідача провести перерахунок розміру його пенсії відповідно до ст.54 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком згідно положень, ст.50 вказаного Закону, а також доплату до пенсії згідно положень ст.39 цього Закону починаючи з 01.05.2008 року.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні ПФУ в Миронівському районі Київської області як непрацюючий пенсіонер, що сторонами не оспорюється.

Позивач є потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалід 2 групи, захворювання яке пов'язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. Відповідно до ст..ст.50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», має право на щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком. Разом з тим встановлено, що розміри державної пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим , по 2 групі інвалідності, 8 мінімальних пенсій за віком.

Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову, суд обґрунтовано виходив з положень ст. ст. 49, ч.4 ст. 54, 50, 63, 71 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та прийшов до правильного висновку про те, що позивач відповідно до вказаних нормативно-правових актів має право на одержання державної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю у розмірі 75 % від мінімальної пенсії за віком. При цьому суд обґрунтовано виходив із засад пріоритету законів над підзаконними актами та прийшов до правильного висновку про те, що при розрахунку державної та додаткової пенсії, передбачених статтями, наведеними вище, застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, із якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.

Висновки суду відповідають вимогам закону та обставинам справи.

Рішення суду ухвалена з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав до її скасування при апеляційному розгляді справи не встановлено.

Доводи апеляційної скарги про те, що положення ст.28 Закону України «Про загально обов'язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення розміру мінімальної пенсії за віком не поширюються на спірні правовідносини, не заслуговують на увагу, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною 1 вказаної статті, мінімального розміру пенсії за віком.

Інші доводи апеляційної скарги зроблених судом висновків не спростовують.

Керуючись ст.ст.197, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Миронівському районі Київської області відхилити.

Рішення Миронівського районного суду Київської області від 05 травня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ч.5 ст. 254 КАС України, та може бути оскаржено до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

Головуючий: М.А. Яворський

Судді: Н.В. Ігнатченко

ОСОБА_3